Gönderen Konu: S40 anahtar hatası  (Okunma sayısı 690 defa)

Çevrimdışı garagexmhd

• *
S40 anahtar hatası
« : 01 Mart 2018, 00:33:47 »
Advertisement
Değer forum üyeleri 2010 s40 aracımızın içini hava kompresörü ile temizlerken, sonrasında defalarca kez  çalıştırma çabalarım sonucu araç yol bilgisayarında anahtar hatası tekrar dene hatası veriyor. Ve aracı ne yaptıysam çalıştıramadım yardımcı olursanız çok sevinirim

Çevrimdışı OMRKLYNC

• *
Ynt: S40 anahtar hatası
« Yanıtla #1 : 09 Mart 2018, 23:45:00 »
Merhaba,
Öncelikle geçmiş olsun.
Konunun kompresör ile temizlenmesi ile alakası varmı bilemiyorum ancak en maliyeti düşükten başlamak lazım.
Önce anahtar pilinizi değiştirin.Sonuç vermiyor ise iyi bir elektrik ustanız var ise kontak temizliği yapılabilir.Buda sonuç vermiyor ise immobilizer arızası olabilir.

Çevrimdışı ben.orhan.usta

• *
« Yanıtla #2 : 20 Eylül 2018, 19:31:13 »
Linklerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
Değer forum üyeleri 2010 s40 aracımızın içini hava kompresörü ile temizlerken, sonrasında defalarca kez  çalıştırma çabalarım sonucu araç yol bilgisayarında anahtar hatası tekrar dene hatası veriyor. Ve aracı ne yaptıysam çalıştıramadım yardımcı olursanız çok sevinirim
Kompresörle temizlenmesi scu ünütesinde temassızlık yapmıştır..kalıcı olarak bozmuş olabilirsiniz...
Kumanda pili ile alakası yok..isterse hiç pil olmasın
Pil sadece uzaktan merkezi kilit sistemi çalıştırmak için..
(EskiTarih eski muhtemelen araç çalışmıştır.fakat başklarına yardımcı olmak maksadıyla yazıyorum)

ASUS_X00QD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı OMRKLYNC

• *
« Yanıtla #3 : 26 Eylül 2018, 13:15:42 »
Daha önce bir şikayet sitesinde S80 model bir VOLVO nun kumada piili bitik halde çalışmasının duzensiz motor çalışmasına sebep olduğunu öğrenmiştim.Anahtar pili deyip geçmemek lazım,

SCU ünitesi derken ne demek istediniz , Bu ünitenin görevi nedir.Açıklayabilirmisiniz.

• *
« Yanıtla #4 : 28 Eylül 2018, 14:34:45 »
Daha önce bir şikayet sitesinde S80 model bir VOLVO nun kumada piili bitik halde çalışmasının duzensiz motor çalışmasına sebep olduğunu öğrenmiştim.Anahtar pili deyip geçmemek lazım,

SCU ünitesi derken ne demek istediniz , Bu ünitenin görevi nedir.Açıklayabilirmisiniz.
Scu,(start control unit)anahtarı soktuğunuz yuva..
Pille alakası yok..
Bu s80 için geçerli

• *
« Yanıtla #5 : 28 Eylül 2018, 15:34:06 »

Pili de geçtim..araç çalıştıktan sonra anahtarın görevi bitiyor..
Tesadüf olmuştur..
Tekrar edeyim...pil sadece merkezi kilitleme sistemi için gerekli..
(Tabi araçta anahtarsız giriş,çalıştırma yoksa.varsa onun içinde gerekli)

Seo4Smf Tags: anahtar Hatası