Gönderen Konu: Kaliper Kapağı  (Okunma sayısı 1091 defa)

Çevrimdışı erds60

• Üye
  • **
  • 2014 S60 D2 Advance
Kaliper Kapağı
« : 29 Eylül 2016, 10:27:34 »
Advertisement
Eyy ahalii  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap herkese tekrardan merhaba,

2014 S60 aracıma kaliper kapağı takmak istiyorum. 17 inç Rex jantlar mevcut.

1. Bu jantlara uyarmı ?
2. Riskli vs diyenler var ? Sorun yaşayan oldumu.
3. Kaliteli ama uygun fiyata alabileceğimiz biryer var mı ? İnternete pek güvenmiyorum. Bir firmayla görüştüm montaj dahil polestar renginde ve logolu 300 tl dedi  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Şu kardeşinize bir yardım edin Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap Şimdiden teşekkürler..

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
Ynt: Kaliper Kapağı
« Yanıtla #1 : 30 Eylül 2016, 19:43:26 »
riski sogutma işini yavaslatıyor,
17 janta uygun bulunuyor,
bana sorarasnız ısıya dayanıklı boya ile boyamak en mantıklısı boyama işlemi zor değil.

Çevrimdışı erds60

• Üye
  • **
  • 2014 S60 D2 Advance
« Yanıtla #2 : 03 Ekim 2016, 09:54:45 »
Boyamak olabilir ama kapak kadar güzel durmuyor oyüzden kapak araştırması içerisindeyim.

Çevrimdışı bozve

• *
« Yanıtla #3 : 09 Ekim 2016, 14:42:53 »
Kırılma riski var janta takılma riski var . güvenlik açısından tehlike yaratabilir.
bence ısıya dayanıklı boya ile boyanması hatta yer uygun ise sticker ile yazıda yazılabilir.

Çevrimdışı OMRKLYNC

• *
« Yanıtla #4 : 09 Şubat 2017, 10:38:32 »
Merhaba,

Konun üzerinden epeyce zaman geçmiş ancak.
Geçen cumartesi kendi aracıma Brembo kırmızı kaliper kapaklarından taktırdım.
Kapakları internetten araştırdım fakat malzemesini görmeden güvenemedim açıkçası.Yani beyaz plastik üzerine kırmızı boya yaparakta gönderebiliyorlar.Bu yüzden kendim bu aparatları satan yerleri kısaca araştırarak plastik malzemesi kendinden kırımızı olan ve üzeri parlak olan kaliper kapaklarını tercih ettim
Montaj işine gelince,bazıları kaliperlere delik açıp diş çekme suretiyle vidalama ile montaj yapıyorlar ancak son derece tehlikeli bir metod.zira kaliper gibi safety criteria lara sahip bir sfero döküm parçanın dışarıdan manuel delinmesi ve kılcak çatlaklar yaratılması son derece risklidir.
Bu sebeple ben sağlam ısıya dayanıklı silikon ile 7 - 8 noktadan yapıştırarak montaj yaptım.
Umarım düşmez ama düşersede önemli değil.Sonuçta plastik malzeme herhangi bir yere zararı dokunmaz.

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #5 : 12 Şubat 2017, 23:34:07 »
Foto bekliyoruz Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı Cihan14

• Hiper Üye
  • volvo for life
« Yanıtla #6 : 15 Şubat 2017, 12:45:45 »
Boya daha işlevsel gibi renk seçenekleri de oldukça fazla

E5823 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı erds60

• Üye
  • **
  • 2014 S60 D2 Advance
« Yanıtla #7 : 19 Şubat 2017, 22:18:56 »
Linklerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
Boya daha işlevsel gibi renk seçenekleri de oldukça fazla

E5823 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abi boya diyosunda ben pek hoş bulmuyorum açıkcası. Biraz kaliteli gözükmesi adına kapak kullanmak daha tarz diye düşünüyorum.

Linklerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
Kırılma riski var janta takılma riski var . güvenlik açısından tehlike yaratabilir.
bence ısıya dayanıklı boya ile boyanması hatta yer uygun ise sticker ile yazıda yazılabilir.

Paylaştığınız için teşekkür ederim. Adminin dediği gibi foto gönderirseniz çok sevinirim.
Ayrıca ben bir firma ile Polestar renginde ve logolu olacak şekilde görüşme yaptım. Ancak 300 tl gibi bir fiyat belirtince hiç oralı olmadım  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı OMRKLYNC

• *
« Yanıtla #8 : 21 Şubat 2017, 16:26:26 »
Merhaba
Fotolar aşağıdadır.

Post Merge: [time]21 Şubat 2017, 15:28:31[/time]
direkt olarak kaliper kapaklarını çekmemiştim fakat yinede arka tekerlek içerisinde nasıl durduğu belli oluyor diye düşünüyorum.

Post Merge: [time]21 Şubat 2017, 15:30:59[/time]

Post Merge: [time]21 Şubat 2017, 15:33:15[/time]
son resimde plakalıklar'ım gelmemişti.
İnternet'ten tanıştığım bir satıcı ile mühürlü plaka ve pleksi plakalıların çiftini 110 TL ye kargo dahil 2 günde geldi.
montajı zaten çok kolay.

Post Merge: [time]21 Şubat 2017, 15:38:25[/time]
Orijinal Volvo jant göbeklerini sağ olsun bir İzmir ziyaretim esnasında götürmüşler. Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
Su an üstündekiler geçici bir kapak.Ali express ten yeni 4 adet alüminyum siparişi verdim.Bakalım geç de olsa gelecek inşallah.

Post Merge: 21 Şubat 2017, 16:43:51
Kaliper boyama işi bence çok kalitesiz duruyor.
Ben 4 adet Brembo kaliperi 50 TL aldım.Daha önce yazdığım gibi plastik kendiliğinden kırmızı olanları tabi.Yoksa daha uygunları elbette nette bulunabilir.

Montajı jantları söktükten sonra basit ama uğraşamam derseniz götürün bir lastikçiye birde sıcak silikon + kaliteli japon. en fazla 
25 - 30 tl işçilik dahil işlem tamamlanır.

Japon ilk teması kalıcı versin diye malum silikon sertleşene kadar japon yapıştırıcısı bu görevi iyi yapıyor Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

« Son Düzenleme: 21 Şubat 2017, 16:43:51 Gönderen: OMRKLYNC »

Çevrimdışı erds60

• Üye
  • **
  • 2014 S60 D2 Advance
« Yanıtla #9 : 21 Şubat 2017, 22:37:29 »
Gayet güzel duruyo  kazasız belasız binmeniz dileğiyle  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap havalar biraz daha ısınsın bende kapak işine bir el atıyım

app olayını bende yaptıracakken son anda vazgeçtim. yeni yürütmelikten dolayı sıkıntı açmasın başımıza Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
ama güzel bir polestar tasarımlı plakalık modeli var kafamda yakında yaptırırım büyük ihtimal.

Ayrıca araçta şuan tek eksik gibi görünen spor yay. Biraz alçaltma olsa çok daha tatlı duracaktır Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı OMRKLYNC

• *
« Yanıtla #10 : 22 Şubat 2017, 08:07:00 »
Teşekkür ederim.
Yaptırmayı düşündüğünüzde gerekirse aynı kalitedeki ürünü ben alır size kargo ile gönderirim.

Bu arada app plakanın son kanun ile 450 TL cezası var.Benimkiler app plaka değil.
Pleksi plakalık + orijinal trafik şube mühürlü farklı puntolu plaka.Hepsini 120 TL ye kargo dahil yaptırdım.Piyasa fiyatının çok altında.
İsterseniz imalatçının telefonunu atabilirim.

Çevrimdışı erds60

• Üye
  • **
  • 2014 S60 D2 Advance
« Yanıtla #11 : 27 Mart 2017, 10:59:44 »
İlginiz için teşekkür ederim.

Bizim araçlarda app'den dolayı çok sıkıntı yaşanacağını sanmıyorum. Sonuçta VOLVO Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Ancak yönetmelikte şöyle bir durum var. Mühürlü olsa bile punto, yazı karakteri vs gibi hiç bir oynama olmaması gerekmekte.
Yinede bizim araçlarda çok sorun olacağını sanmıyorum. Polis volvo görünce devam et diyo  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı OMRKLYNC

• *
« Yanıtla #12 : 27 Mart 2017, 16:06:38 »
Dediğinize katılıyorum fakat yazı punto karakteri Bursa'nın inegöl ilçesi ile Gemlik ilçesi arasında bile inanın fark ediyor.
Bir çok otomobil sever bu özel plaka olayı olmadan önce özellikle farklı vilayetlerin söförler odasına müracat ederek o bölgenin yazı karakterli plakalarını alıyordu.

Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap VOLVO ise geç Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Seo4Smf Tags: Kaliper Kapağı