Gönderen Konu: S60 ekran sökümü ve geri görüş kamerası testi  (Okunma sayısı 2129 defa)

Çevrimdışı UsTaD

• *
S60 ekran sökümü ve geri görüş kamerası testi
« : 10 Haziran 2016, 21:39:07 »
Advertisement
Herkese merhaba ,
2012 mod S60 aracımızın içinde ki 7" ekranın geri vites kamerası destekleyip desteklemediği hakkında fikir yürütmek için sökelim görelim dedik.

Nasıl söküleceğiyle ilgili ise bir kaynağa ulaşamadığım için birkaç fotoğrafla sökmek isteyenlere belki yardımım olur diye bu konuyu açtım.

1. Deve boynu konsolun arka alt kısmında T5 veya T6 2 adet civata var öncelikle onu söküyoruz.
2. Dörtlü flaşöründe içinde olduğu havalandırma ızgaralı bölümü sert plastik levyelemeyle tırnaklarından çıkartıyoruz.
3.Çıkan bölümde yaklaşık 5 adet T5 civatayı söküp vites kolunun oradan çekerek tırnakları boşaltıyoruz BU ÇERÇEVE ÇIKMADAN LCD EKRANA ULAŞILAMIYOR !!!
4. Çerçeve çıktıktan sonra ekranın çerçevesini sert plastik yardımıyla tırnaklarından kurtarıp ekranı söküyoruz.
5.DVD bölümünü söküyoruz.

SONUÇ NE YAZIK Kİ HİÇBİRİNİ ÜZERİNDE BAĞLANTI ŞEMASI YOK .

Şema olmadığı için fikir yürütüp sisteme sorun çıkarmamak adına araştırmak adına fotoğraflıyoruz sadece Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

NOT : Piyasada multimedya cihazlar göğsün içinde yeterli boşluk olmadığı için bu araca ne yazık ki olmaz.Özel üretim birşeyler yapılabilir belki ama maliyet yüksek çıkar muhtemelen.

Eğer bir çözüme ulaşabilirsem,burada ki mesajımı da editlerim. Şimdilik durum bundan ibaret.
« Son Düzenleme: 10 Haziran 2016, 21:59:09 Gönderen: UsTaD »

Çevrimdışı tolgasecki

• Aktif Üye
Ynt: S60 ekran sökümü ve geri görüş kamerası testi
« Yanıtla #1 : 10 Haziran 2016, 21:41:50 »
Çalıştırabiliyor muymuş?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı UsTaD

• *
« Yanıtla #2 : 10 Haziran 2016, 21:50:57 »
Konuyu ve mesajı telefondan yazmıştım tam almamış mesajı nedense Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap ilk mesajı editleyeceğim ama cevap ne yazık ki olumsuz.

Çevrimdışı Cihan14

• Hiper Üye
  • volvo for life
« Yanıtla #3 : 11 Haziran 2016, 21:42:38 »
Güzel tecrübe olmuş sonu da güzel olsaydı keşke

tapatalk yaz kızım

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #4 : 12 Haziran 2016, 00:46:32 »
kırmızı ve yesıl soketlerın oldugu yer ne oluyor ? Volvo elektırıkcısıne sormak gerek kamerayı nasıl takıyorlarmıs ıllakı bır yolu yordamı vardır.

ekranın arkasına bakma sansınız oldumu ?
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2016, 00:49:08 Gönderen: skr44 »

Çevrimdışı magnum06

• *
« Yanıtla #5 : 27 Temmuz 2016, 22:38:57 »
aracım 2013 d2 advance otomatik. 2012'ler de aynı bildiğim kadarıyla. 7 inç ekranlara ister arka ister ön kamera takılabiliyor. Ben orijinal ön kamera taktırdım. gayet güzel çalışıyor. servis istersem arka kamera da taktırabileceğimi söylemişti ama görsel sensör olduğundan gerek duymadım.
« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2016, 22:40:31 Gönderen: magnum06 »

Seo4Smf Tags: kamerası Geri görüş ekran sökümü testi