Gönderen Konu: Aksesuar ve lastik tavsiye  (Okunma sayısı 1942 defa)

Çevrimdışı AcHaRaD

• *
Aksesuar ve lastik tavsiye
« : 24 Mayıs 2016, 22:49:44 »
Advertisement
Arkadaşlar s60 t4 aracımı alalı 2-3 gün oldu. Alırken farkettim araçta stepne diye bişey yok Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap sanırım bu araçta lastikler özel. Benim araçta kışlık lastikler vardı. Ben 4 yazlık lastik alacağım ancak bu lastik Nasıl bir özellikte olmalı. Geçiyorum şu marka bu markayı ben stepnesiz kendimi çok rahatsız hissediyorum. Nedir tavsiyeniz. Ayrıca aracım premium ve 16 inch 17 inch lastik alsam mı. Jant tavsiyesi verebilecek kimse var mı online sipariş verebileceğim.

Sent from my iPhone using Tapatalk
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2016, 22:52:09 Gönderen: AcHaRaD »

Çevrimdışı ecz1281

• Über Üye
  • volvo for life
Ynt: Aksesuar ve lastik tavsiye
« Yanıtla #1 : 25 Mayıs 2016, 01:33:12 »
Evet stepne yok tamir kiti var, kullandığım 5 yıl boyunca bir kez ihtiyacım oldu çok işime yaramıştı. Stepneyi çokta umursamıyorum. Jant uygun bijon aralığından bakarak sahibinden.comda bulabilirsiniz. Ben r design 18inc jantları 1400tl ye kargo dahil almıştım gayet memnunum. Çıkma temiz orjinal 17 inc de bulabilirsiniz,18e geçenlerden. Hatta jant lastik takım alırsanız daha uygun olabilir. 5x108 bijon aralığıdır.ford mondeo jantlarıda uyumlu bakarsınız zevkinize göre. Lastik marka olarak ben genelde michelini tercih ederim ama yumuşaktır çok dayanıklı olduğunu söyleyemem, özellikle yanakları sürtmede çok çabuk yarılır.gerçi artık xl güçlendirilmiş yanaklıları var.Continental sağlamdır kullananlar memnun. Ben aldığımda üstünde sıfır bridgestone potenza vardı, daha önce hiç kullanmamıştım ama gayet memnunum yol tutuşu ve sessizliği beni etkiledi.

Rabbim gönlümüzde olanı hakkımızda hayırlı, hakkımızda hayırlı olana gönlümüzü razı eyle...

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #2 : 25 Mayıs 2016, 03:25:53 »
orjinal 16" jant ve lastık yaklasık 10 15 bin km kullanıldı isterseniz ben satabilirim.

Çevrimdışı AcHaRaD

• *
« Yanıtla #3 : 25 Mayıs 2016, 07:05:21 »
Çok teşekkürler ecz1281. Sanırım 17" alacağım görünüşü çok daha güzel ancak sizden de bi fiyat almak isterim kıyaslama yapmış olurum. Bu arada malatyadayım bunu da göz önüne alarak kargo vs bi fiyat verirseniz sevinirim

Çevrimdışı aknasmub

• Üye
  • **
« Yanıtla #4 : 25 Mayıs 2016, 20:42:29 »
Bence de kesinlikle 17 inç jant alın. Continental lastik öneririm.

Sent from my iPad using Tapatalk

Çevrimdışı tolgasecki

• Aktif Üye
« Yanıtla #5 : 27 Mayıs 2016, 08:54:16 »
Konfor çok düşmesin derseniz 17" ideal ancak 18" çok daha şık duruyor bence. Haricinde difüzör yaptırabilirsiniz. Eğer aracınız Tuv'a yeni girdiyse yani daha suresi varsa Bi-Xenon far taktırabilirsiniz.

Çevrimdışı AcHaRaD

• *
« Yanıtla #6 : 27 Mayıs 2016, 09:50:38 »
Aracın lastik ebadının yakıt tüketimine etkisini tecrübe eden var mı? 16-17-18 inch lastiklerde tecrübe edilen yakıt tüketim artışı ne kadardır. Difüzör yaptıracağım. Bir de ön park sensörü ama Malatya'da usta denebilecek arabamı emanet edebileceğim çok kimse yok. Ankara Antep Kayseri Elazığ da tavsiye edebileceğiniz usta veya özel servis var mı?

Çevrimdışı tolgasecki

• Aktif Üye
Aksesuar ve lastik tavsiye
« Yanıtla #7 : 27 Mayıs 2016, 10:16:13 »
İster istemez ediyor, aracada göre değişir tabi motor-güç-çekiş olarak. Biz Ml'de 17" kullanıyorduk kışlık. Yaz için 21" aldık. Normal kullanımda 1-1.5 litre arttı aynı güzergahta.
16'dan 17'ye pek bir değişim olmaz bence.

« Son Düzenleme: 27 Mayıs 2016, 10:16:34 Gönderen: tolgasecki »

Çevrimdışı AcHaRaD

• *
« Yanıtla #8 : 27 Mayıs 2016, 10:19:32 »
Bu bilgi çok iyi oldu teşekkürler Tolga bey. Bu civarda bir de usta buldum mu tamamdır. Dün sanayide ne kadar d segment araç Ustası varsa uğradım çaylarını içtim. Aracı pek anlayan yok malesef. El sürmek de istemediler. Yetkili servis 274km mesafede Antep'te

Seo4Smf Tags: