Gönderen Konu: Kronik S40 sorunu , bağaj kilidi  (Okunma sayısı 1505 defa)

Çevrimdışı garagexmhd

• *
Kronik S40 sorunu , bağaj kilidi
« : 22 Mayıs 2016, 19:22:10 »
Advertisement
Değerli arkadaşlar  S40 V50 araçların genel kronik sorunlarından biri de bağaj kilidi arızası. Dün alışveriş sonrası bağajı açıp kapadıktan sonra bi daha açılmadı.Koltukları katlayıp bağaj bölümünün sol tarafındaki elektrik akımı sağlayan soketi hareket ettirip söküp takmama rağmen fayda etmedi.Forumlardan ve Sosyal medyada izlenimlerim sonucu bi çok S40 kullanıcısı bu durumdan muzdarip, belki tecrübesi olan arkadaşlar bu sıkıntıyı yaşayan arkadaşlarımıza yardımcı olabilmek adına yarar sağlar düşüncesiyle konuyu başlatmak istedim.Konu hakkında bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.

Sorun 2 nedenden kaynaklanıyor;

1.Bağaj kilidi mekanizması
2.Elektrik tesisat kablolarından
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2016, 23:31:40 Gönderen: garagexmhd »

Çevrimdışı Evren_iskent

• Üye
  • **
Ynt: Kronik S40 sorunu , bağaj kilidi
« Yanıtla #1 : 22 Mayıs 2016, 19:41:45 »
Bagaj kapaginin sanirim sol tarafinda bulunan demet ford grubunda da kivrilmadan dolayi siyrilir genelde ve hortum icersindeki kablolar arizaya neden olur. Iyi ihtimal hortumu acinca kablo demetinde gozle gorulur kirilmayi tespit edebilmek. Ya da ustaya goturup iki denemeden sonra araci birakip ustanin kabloyu degistirmesini beklemek. Zamaninda yolcu karsilayip acilmadiginda yasattigi sinir bozucu durumu bilirm:)

Saygilarimla.

Çevrimdışı Quadrifoglio

• Global Moderator
  • Über Üye
  • Elazığ city
« Yanıtla #2 : 22 Mayıs 2016, 22:46:24 »
Maalesef bende iki şekilde de yaşadım bu sorunu. Sağ ön kapı haricinde tüm kapı kilitlerim bozulmuştu. Cidden can sıkıcıydı.
Bu arada baska bir konuda konuşmuştuk önceden;

Linklerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
Elim yatkın olmasına rağmen arka koltukları yatırıp bagaj döşemesini sökmek zor gelmisti

~tapatak~
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2016, 22:47:38 Gönderen: Quadrifoglio »

Çevrimdışı garagexmhd

• *
« Yanıtla #3 : 23 Mayıs 2016, 18:46:57 »
Bağaj kilit arızasını bugün yaptırdım. Bağaj kapağı altında su kanalı kısmından geçen hortum sargılı kablolardan birinin kopması sonucu kaynaklanmış. Neyse ki oto elektrikçi arkadaşıma 20 TL ye yaptırdım.Konu hakkında yardımcı olan arkadaşlara teşekkür eder , iyi günler dilerim.

Seo4Smf Tags: sorunu Kronik bağaj kilidi