Gönderen Konu: Merhaba  (Okunma sayısı 1480 defa)

Çevrimdışı AcHaRaD

• *
Merhaba
« : 20 Mayıs 2016, 01:18:19 »
Advertisement
Merhabalar Allah nasip ederse Pazartesi günü ilk defa bir Volvo araç alacağım . Siz deneyimli kullanıcıların yorumlarını merak ediyorum. 2011 model s60 t4 model bir araç anlaşması yaptım. Nasıl bir araçtır. Son noktada nelere dikkat etmem gerekir. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Tekrardan herkese saygılar sevgiler.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı tolgasecki

• Aktif Üye
Ynt: Merhaba
« Yanıtla #1 : 20 Mayıs 2016, 02:05:42 »
Zaman'ında T4'e niyetlenip C180, D2 niyetlenip A3 aldığımız, D5 bulup kaçırdığımız araçtır.

Bana kalırsa sıfırı bir miktar zarar ettirsede ikinci eli uyguna alınıp uyguna satılabilen çok hoş bir araçtır S60.

T4 teknoloji acısından çıktığı dönem gayet öndeydi, ancak yakıt tüketimi çok yüksektir.

Verdiği beygire karşılık biraz daha tork bekliyor insan ve hızlanma acısından ne yazıkki powershift'in uzun aralıkları bence baltalıyor hızlanma değerlerini.

2011'e göre düşününce rakiplerine göre çok daha üstün çizgileri-tasarımı vardı. Ancak iri boyutlarına rağmen ufacık bir  bagaja sahip. Arka koltuklar rakiplerine göre biraz daha pofuduk ancak koltuklar biraz daha küçük sanırım (w204 C ve e90 3 serisine göre) diz mesafesi rakiplerinden daha az.

Advance paketi donanımlı ve keyifli olur. R design biraz daha sert ve keskin bir araç. Premium bir kaç opsiyon ile binilebilir ancak kesinlikle basic bir araç almayın.

Bu aracın olmazsa olmazları

En küçük 17" jant olmalı

Kesinlikle Optik Xenon farlar olmalı, halojen alınmamalı.

Bulduğunuz, bulacağınız çoğu araç deri koltuklu olacaktır. Gördüğüm çoğu volvonun derisi aşınmış oluyor. O yüzden bakımı önemlidir.

Hakkınızda hayırlısı olsun.

Çevrimdışı Quadrifoglio

• Global Moderator
  • Über Üye
  • Elazığ city
« Yanıtla #2 : 20 Mayıs 2016, 08:20:41 »
Hosgeldiniz Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

~tapatak~

Çevrimdışı ecz1281

• Über Üye
  • volvo for life
« Yanıtla #3 : 20 Mayıs 2016, 08:31:33 »
Bende birkaç ay önce 2011 t4 advance aldım, 60000km. Siyah deri.Ön arka kamera, çarpışma sesli ışıklı uyarı, adaptif cruise,  yaya algılama sistemi vs ağzına kadar dolu bir araç.hala takip ediyorum şu an satılanlarda öyle bir araç yok. Kesinlikle aracı iyi bir serviste ekspertiz yaptırın, dışarıdaki ekspertiz merkezleri motor aksamlarını pek sallamaz ağzı yanan çok olmuştur. Araca gelince kişisel zevktir ama kesinlikle aracımı c180e, bmw 3 e vs değişmem. Performans olarak 0-100 pek tatmin edici gibi durmasada 220km ye nefessiz çıkabiliyorum gayet tatmin edici. Denenmiş olarak c180 156hp,bmw 5.20d, golf tsi 140hp, audi a6 2.0tdi den ilk kalkışta olmasada 100den sonra geçebiliyor araç. Ben sakin kullanımı pek beceremem, o yüzden yakıtım şehir içi 10-11lt, şdışı 7.5-8lt. Ama şehir içi 8.5-9lt yazan arkadaşlar gördüm hatta geçen kendimi zorlayıp şehir içi emekli amca modunda 25km kullandım 7.7leri gördüm. Donanım olarak advance alın kesin, iç döşeme rengi olarak krem çok tehlikeli ikinci elde resimlerden pek anlaşılmıyor ama çoğunda kir oturmuş oluyor. Ben özellikler siyah aldım o yüzden. Önceki s60m turuncuydu deriside aynı renkti, bazı beyazlarda iç turuncu döşeme var güzel duruyor krem renkten daha az kir gösterir. Soracağınız varsa seve seve cevap yazarım.

Rabbim gönlümüzde olanı hakkımızda hayırlı, hakkımızda hayırlı olana gönlümüzü razı eyle...

Çevrimdışı s40

• Hiper Üye
« Yanıtla #4 : 21 Mayıs 2016, 01:31:16 »
 Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap hayırlı osun

Çevrimdışı AcHaRaD

• *
« Yanıtla #5 : 21 Mayıs 2016, 07:10:15 »
Araca sonradan ne ekleyebiliriz. Mesela ön park sensörü ekleme imkanımız var mı?

Çevrimdışı AcHaRaD

• *
« Yanıtla #6 : 21 Mayıs 2016, 07:56:36 »
Bir de piyasası neden bu kadar oynak bu aracın? Aynı aracı çok uçuk farklarla bulabildim. Siz ne kadara aldınız ayıptır sorması?

Çevrimdışı tolgasecki

• Aktif Üye
« Yanıtla #7 : 21 Mayıs 2016, 08:22:20 »
Piyasanın böyle olmasının nedeni bence araç sahipleri

1-Normal fiyatına satanlar.
2-Sıfır(Ama güncel fiyatlar aldıkları değil, araba makyajlanmış, ilana sıfırı bu para yazıyorlar) fiyatlarından yola çıkıp satamayacağı fiyat çekenler var.

Çevrimdışı s40

• Hiper Üye
« Yanıtla #8 : 22 Mayıs 2016, 15:54:15 »
Linklerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
Araca sonradan ne ekleyebiliriz. Mesela ön park sensörü ekleme imkanımız var mı?

ön park sensörü eklersin. sız sabitleyici eklersin ama aktif hız sabitleyici ( ACC) astarı yüzüden pahalı olur,
parayı gözden cıkartırsan her türlü müzik donanımını ekletirsin ama fiyatlar normalin üzerinde haberin olsun yaptırmak çok matıklı olmuyor. Alırken seçmek lazım. koltuk ve donanımarını da temin ettirirsin ama ucuz olmaz Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap anlayacağın donanım değişikliği istediğinde servis fena fiyatlar çıkartıyor. onun için aradığın donanım var ise o donanıma sahip araç bulmanı şiddetle tavsye ederim.

Çevrimdışı AcHaRaD

• *
« Yanıtla #9 : 22 Mayıs 2016, 17:22:19 »
Çok teşekkürler araçtan piyasada çok yok açıkcası ne bulursam alacak durumdayım. Ama tavsiyenize dikkat edeceğim pahalı olabileceğini her kullanan söylüyor Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap biraz da korkmadım değil Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı s40

• Hiper Üye
« Yanıtla #10 : 22 Mayıs 2016, 19:54:51 »
Korkacak bir durum yok aslında, emin ol arıza riski diğer araçlara göre daha az. Kaza yaparsan çok fiyat çıkar denir hep, Volvo kullanıcısı önce canımın peşindedir kendisini ve ailesini düşünür. Çevreyi düşünür,  patinaj çekerim lastik yakayım diye bir derdi yoktur. Yarışta yapmaz basıyor ise zaten kimse yetişmeye çalışmaz. 
İstikrarlı arabadır keyiflidir her gören o volvo sağlam olumlu kazası yok derler ama ne hikmetse gidip volvo almazlar. Kendi katagorisinde parcasıda uygundur.

4 tane volvo sattim volvo da ben zarar etmedim.
Galericiyim hemen nakit çevirmek isterim diyorsan çok doğru bir seçim olmaz hızlı satmak için fiyat indirmek zorunda kalır zarar edersin.

Çevrimdışı AcHaRaD

• *
« Yanıtla #11 : 23 Mayıs 2016, 01:44:31 »
Bugün aldım Volvo s60 t4. Yarın devir işlemleri yapılacak. Herkese çok teşekkür ederim.

Çevrimdışı tolgasecki

• Aktif Üye
« Yanıtla #12 : 23 Mayıs 2016, 08:28:19 »
Bugün aldım Volvo s60 t4. Yarın devir işlemleri yapılacak. Herkese çok teşekkür ederim.

Hayırlı olsun. Fotoğrafları bekleriz.

Çevrimdışı ecz1281

• Über Üye
  • volvo for life
« Yanıtla #13 : 23 Mayıs 2016, 08:56:54 »
Hayırlı olsun

Rabbim gönlümüzde olanı hakkımızda hayırlı, hakkımızda hayırlı olana gönlümüzü razı eyle...

Çevrimdışı AcHaRaD

• *
« Yanıtla #14 : 23 Mayıs 2016, 18:36:39 »
Teşekkürler.

Çevrimdışı s40

• Hiper Üye
« Yanıtla #15 : 23 Mayıs 2016, 21:52:26 »
Hayırlı olsun güzel yollar yapın resim bekliyoruz.

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #16 : 23 Mayıs 2016, 22:55:42 »
hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.

Çevrimdışı AcHaRaD

• *
« Yanıtla #17 : 26 Mayıs 2016, 21:35:28 »
Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı s40

• Hiper Üye
« Yanıtla #18 : 27 Mayıs 2016, 12:38:53 »
Massalah hep güzel yollar yapın.

Çevrimdışı AcHaRaD

• *
« Yanıtla #19 : 27 Mayıs 2016, 12:39:28 »
Teşekkürler

Çevrimdışı Evren_iskent

• Üye
  • **
« Yanıtla #20 : 29 Mayıs 2016, 18:59:06 »
Hayirli olsun. Guzel gunlerde keyifle kullanin insallah.

Saygilarimla.

Çevrimdışı AcHaRaD

• *
« Yanıtla #21 : 29 Mayıs 2016, 19:12:16 »
Hayirli olsun. Guzel gunlerde keyifle kullanin insallah.

Saygilarimla.
Teşekkürler

Çevrimdışı Cihan14

• Hiper Üye
  • volvo for life
« Yanıtla #22 : 11 Haziran 2016, 21:51:59 »
Aracınız hayırlı uğurlu olsun

tapatalk yaz kızım

Çevrimdışı UsTaD

• *
« Yanıtla #23 : 17 Haziran 2016, 09:11:56 »
Hayırlı olsun , iyi günlerde kullanın inşallah  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Ben de yeni bir s60 kullanıcısı olarak ilk etapta servis fiyatlarına tepki gösterdim sonra özel servisleri ve sıkı pazarlığı seçince çok cüzzi maliyetle çok klas bir araçla yolculuk yaptığımı anladım . O yüzden gerek buradaki arkadaşların tecrübelerinden gerek dışarıda bir şeyi yaptırmadan önce iyi araştırın üçte bir fiyatına geliyor herşey

Seo4Smf Tags: