Gönderen Konu: Tümseklerde Gelen Gıcırtı  (Okunma sayısı 2324 defa)

Çevrimdışı By.sAVCi

• *
Tümseklerde Gelen Gıcırtı
« : 20 Mayıs 2015, 11:22:41 »
Advertisement
Selamun aleyküm arkadaşlar öncelikle. Volvo S40 sahibiyim. Dün itibariyle aracımda sol ön tekerin oradan gıcırtı gelmeye başladı (Yatak gıcırtısı gibi). Arabayla kavşaklardan filan dönerken, direksiyonu sağ sol yaptığımda bu ses oluyor (Park halinde yaptığımda olmuyor). Aracı park ettim üzerine biraz bastırınca da o ses geliyor. Tekerin üzerinde ki o yay gibi olan şeyden geliyor gibi. Ayrıca tümseklerden ve hafif çukurlardan 30-50 km hızla giderken de geliyor... Kıbrıs'ta olduğum için burada volvo servis yok. Volvo'dan anlayan da pek yok. Kusura bakmayın zor durumda kaldım. Fikirlerinizi almak istiyorum. Sağlıcakla..
« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2015, 11:28:01 Gönderen: By.sAVCi »

Çevrimdışı ecz1281

• Über Üye
  • volvo for life
Ynt: Tümseklerde Gelen Gıcırtı
« Yanıtla #1 : 20 Mayıs 2015, 13:27:30 »
bende de gıcırtı oluyor fakat sadece yağmurlu havalarda ve soğukta. amortisör bilyesinden dediler. aciliyeti yok o ses problemlerinin muhtemelen sizinde amortisör ekipmanlarından biridir.
Rabbim gönlümüzde olanı hakkımızda hayırlı, hakkımızda hayırlı olana gönlümüzü razı eyle...

Çevrimdışı By.sAVCi

• *
« Yanıtla #2 : 22 Mayıs 2015, 00:17:29 »
Yorumunuz için teşekkür ederim. Ustaya gösterdim su tut geçer dedi. Suyu tuttum gerçekten geçti Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap diye sevinirken 1 gün sonra geri geldi.

Çevrimdışı s40

• Hiper Üye
« Yanıtla #3 : 22 Mayıs 2015, 19:46:17 »
tekerleğin arka tarafında sac muhafaza var yuvarlak araya birşey girdiğinde yada bu sac muhafazanın ucu eğilip bir yere sürtünce de aynı sesi yapar lifte kaldırıp kontol etmek en iyisi. benim başıma gelmişti sacı elimle geri çektim biraz ses falan kalmamıştı.

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #4 : 24 Mayıs 2015, 16:13:25 »
dıskle balatanın arasında klan yerı kasteıdıyorsunuz  heralde Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap  sımdı camrluk olarak algılayıp camurluga vurup duzeltmeye calısan olmasın Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı s40

• Hiper Üye
« Yanıtla #5 : 24 Mayıs 2015, 17:54:40 »
Haha, aynen diskin arkasındaki sacı kastettim,
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2015, 00:43:24 Gönderen: s40 »

Çevrimdışı By.sAVCi

• *
« Yanıtla #6 : 26 Mayıs 2015, 10:58:57 »
7 yere gittim. Herkes bana arabaya binmeye devam edin geçer dediler. Burçlara çamur toz filan kaçmış diyorlar. Su tutuyorum geçiyor. Kuruyunca geri başlıyor. Kafayı yicem. Serviste yok burdaaa yaaaaa  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Seo4Smf Tags: Gelen Tümseklerde Gıcırtı