Gönderen Konu: Deri Bakım Ürünleri  (Okunma sayısı 25597 defa)

Çevrimdışı Quadrifoglio

• Global Moderator
  • Über Üye
  • Elazığ city
Deri Bakım Ürünleri
« : 22 Nisan 2012, 14:52:44 »
Advertisement

Şimdiye kadar 4-5 ürün denedim.Son zamanlarda kullandıklarım:sonax,turtle wax.

Sonaxdan memnundum.Şimdi turtle wax kullanıyorum.Fazla sürdüğümden midir bilemiyorum(ya da ürün emildikten sonra silmediğimden) hafif parlak kalıntıları kalıyor,kalıcılığı güzel.
En son gliptone aldım.Daha kullanma fırsatım olmadı.Bundan sonra volvo'nun kendi deri ürününü deneyeceğim.
Temizleme,koruma ürününün ayrı olması gerektiğini düşünüyorum.
Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş YapResimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş YapResimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Evet,sizler volvolarınızın deri koltuğuna nasıl bakıyorsunuz?

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
Ynt: Deri Bakım Ürünleri
« Yanıtla #1 : 22 Nisan 2012, 23:27:55 »
Volvonun bu derı bakım urununu KOCH servisinde yaptırırsanız koltuklar 2 yıl boyunca koruma altında kalıyor yırtılma vs sorunlarda degısım yapıyorlar orda ucretı 250 tl gıbı bırseydı yılda 2 kezde koltuk temızlemeyi ucretsiz hediye ediyorlardı.

Ben koltuklara ATAS PLAK2 sıkıyorum toz flen tutmuyor ama cok kaydırıyor. yaklasık 20 30 gun etkılı. torpıto sutu gıbı bırsey derıyı beslıyor parlaklık kazandıryor. birde yılda 2 kere koltuk dikişlerine el kremı surmeyi planlıyorum en cabuk catlama yırtılma yapan yerler dıkıs yerlerı. Volvo deri olarak geyik derisi kullanıyor kolay kolay yıprancaga benzemıyor acıkcası.

Çevrimdışı Quadrifoglio

• Global Moderator
  • Über Üye
  • Elazığ city
« Yanıtla #2 : 23 Nisan 2012, 20:50:28 »
Atas plak2 genellikle plastiklerde kullanılıyor sanırım.Uv koruması yok diye biliyorum,gerçi cam filmi var.
2 yıl koruma iyimiş,fiyatta fena sayılmaz(yılda 2 kez temizliğide düşünürsek).Volvonun ürünü yaklaşık 40$.

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #3 : 23 Nisan 2012, 22:25:25 »
evde derı koltuklarınız varsa plak 2 yı deneyın sonuc karsısında sasırıcaksınz Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı rsnhakan

• Global Moderator
  • Aktif Üye
« Yanıtla #4 : 08 Mayıs 2012, 18:51:47 »
Vay vay. Ayni Gliptone bizdede var. Iyi bir madde!

Çevrimdışı Quadrifoglio

• Global Moderator
  • Über Üye
  • Elazığ city
« Yanıtla #5 : 08 Şubat 2013, 02:02:44 »
Kışında bakıma ihtiyaçları var koltukların. Soğuklarda sertleşip çatlaklar oluşup/ilerleyebilir.
Kullanımı kolay sevdiğim ürünle devam ediyorum. 20tl civarına bulabilirsiniz:
Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #6 : 08 Şubat 2013, 10:18:09 »
Benim arka koltukta 3 ve 5 cm lık deri yırılması / aşınması oldu onumuzdeki ay onlari tamir ettiricem. Arka koltuga koydugum cantanın bazı yerleri kırılmış bende ite kaka koydugum icin deriyi bi guzel yırtmısım Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı Quadrifoglio

• Global Moderator
  • Über Üye
  • Elazığ city
« Yanıtla #7 : 17 Şubat 2013, 19:53:41 »
Linklerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
Benim arka koltukta 3 ve 5 cm lık deri yırılması / aşınması oldu onumuzdeki ay onlari tamir ettiricem. Arka koltuga koydugum cantanın bazı yerleri kırılmış bende ite kaka koydugum icin deriyi bi guzel yırtmısım Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
Hadi ya  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap Tamir olunca belli olmaz bence. Koltuk üstüne hiç bir şey koymuyorum ama sakınan göze çöp batacağından geçen yaz sanayide ön koltukta benimde aynı şekilde aşınma olmuştu. Tamir ettirmedim daha.

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #8 : 17 Şubat 2013, 20:10:32 »
Hadi ya  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap Tamir olunca belli olmaz bence. Koltuk üstüne hiç bir şey koymuyorum ama sakınan göze çöp batacağından geçen yaz sanayide ön koltukta benimde aynı şekilde aşınma olmuştu. Tamir ettirmedim daha.
şimdilik bende birşey yaptırmadım dursun bir zararı yok boş bir zamanımad yaptırırm Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı takoz40

• Üye
  • **
« Yanıtla #9 : 11 Mart 2013, 17:39:23 »
benim volvoya deri sütü kullanıyorum önce cok az koltuga sıkıp parmakla ovalayıp sonra bez ile hafif siliyorum hem besliyo hemde iyi temizliyor kullanan varmı ? koltuklar bej olunca cok kirlenme oluyor Allahtan koltuk arkaları siyah deri .
---volvo v60 drive advance 2012 /golf 7 comfort--

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #10 : 11 Mart 2013, 18:17:19 »
Ben apc ile temizliyorum sonra el kremi suruyorum 12 saatte butun kremi emiyor yumusacik oluyor 1 yil gecti daha deri catlamasi yok

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çevrimdışı takoz40

• Üye
  • **
« Yanıtla #11 : 11 Mart 2013, 18:29:56 »
bendede catlama yokta kıvrılma gibi izler var arka koltukta onu nasıl gecirebilrim ? birde direksiyon ve torpidoyu falan silmek için özel bi jel varmı bildiginiz yada sizin kullandıgnız nedir
---volvo v60 drive advance 2012 /golf 7 comfort--

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #12 : 11 Mart 2013, 19:18:43 »
Genel temizleyici forumda konulari mevcut. Asprix marka avm lerde satilan urunde temizlemede ise yarar ama kullanmadgm icin deride ne denli guvenli bilemiyorum birdahaki koltuk temizlemememde video cekicem zizleri aydinlatmak icin.

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çevrimdışı magnum06

• *
« Yanıtla #13 : 12 Mart 2013, 00:24:41 »
merhaba herkese,
forumda da Volvo'da da yeniyim.
5 ay önce bir s60 drive advance aldım.
forumda deri temizliği ve bakımı için Gliptone marka temizleme ve bakım ürünü (ayrı ayrı) daha çok tavsiye ediliyor galiba.
bir de el kremi var.

Gliptone nerede bulunur bilen var mı?

Çevrimdışı Quadrifoglio

• Global Moderator
  • Über Üye
  • Elazığ city
« Yanıtla #14 : 12 Mart 2013, 09:13:43 »
Merhaba
Gliptone tr'de yok malesef. Ben yurtdışından almıştım: Linklerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
Forumun uygulama fotoğrafları bölümünde deri temizliği başlıklarına bakabilirsiniz.

Çevrimdışı magnum06

• *
« Yanıtla #15 : 12 Mart 2013, 11:27:29 »
yanıt için teşekkürler.
peki Türkiye'de erişebileceğimiz ürünler arasında en çok hangilerini tavsiye edersiniz?
Turtle wax bulunuyor sanırım. iyi midir?
Ben en çok derinin zamanla çatlamasından endişe ediyorum. bunu önlemek için daha yeniyken gerekli önlemleri almak istiyorum.

Çevrimdışı fatbek

• *
« Yanıtla #16 : 12 Mart 2013, 12:35:06 »
arkadaşlar bu hafta sonu aracıma sonaxda nano teknoloji boya koruma, temizleme ve deri koruma yaptıracağım. Ne dersiniz? Üstelik 12 ay boyunca garanti veriyorlar yapılan iş için. Örneğin kuş pisliğinde boyada yanma kesinlikle olmaz diyorlar yazın olursa garanti kapsamında. Özellikle Elazığ'da olanlar daha iyi bir fikriniz varmı?
« Son Düzenleme: 12 Mart 2013, 12:35:56 Gönderen: fatbek »
2013 Volvo S60 Advance+Business+Security+17" Njord+Bej-Siyah Deri Döşeme

Çevrimdışı ecz1281

• Über Üye
  • volvo for life
« Yanıtla #17 : 12 Mart 2013, 13:56:13 »
bende sonaxta yaptırmıştım geçen sene. boya deri motor koruma. yaptırdıktan ne kadar sonra oldu bilmiyorum ama 1 sene olmadığı kesin, sol arka kapı üstünde kuş pisliği yanığı oluşmuş, boyayıda çatlatmış. motor korumada fazla dayanmadı. temizlik ürünleri hakkında bilgili arkadaşlar var bknz skr44, Quadrifoglio. benim bildiğim bu korumalar en fazla 3-4 ay dayanır. ama elazığ sonax ilgili ve işi temiz bir bayi. garanti şartlarını iyi konuşup yaptırın derim. yada ufuğu(Quadrifoglio) esir alalım kendimiz yapalım Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap))
Rabbim gönlümüzde olanı hakkımızda hayırlı, hakkımızda hayırlı olana gönlümüzü razı eyle...

Çevrimdışı Quadrifoglio

• Global Moderator
  • Über Üye
  • Elazığ city
« Yanıtla #18 : 12 Mart 2013, 16:25:03 »
yanıt için teşekkürler.
peki Türkiye'de erişebileceğimiz ürünler arasında en çok hangilerini tavsiye edersiniz?
Turtle wax bulunuyor sanırım. iyi midir?
Ben en çok derinin zamanla çatlamasından endişe ediyorum. bunu önlemek için daha yeniyken gerekli önlemleri almak istiyorum.
Turtle wax'ı ben çok sevmemiştim(koltuklar istediğim gibi yumuşamamıştı). Yukarıda yazdığınız gibi temizlik ve bakım ürünleri farklı ise daha iyi oluyor.
Şimdi kolay olsun diye sonax kullanıyorum. Fena değil aslında ama gliptone gibi de değil(Kalıcılık, dokunma hissi/yumuşaklık gibi).
Volvonun ürünüde 90tl gibi bir şeydi. Bence pahalı. Sonax, turtle wax 'ı bauhaus, tekzen gibi yerlerden bulabilirsiniz.

Alıntı
arkadaşlar bu hafta sonu aracıma sonaxda nano teknoloji boya koruma, temizleme ve deri koruma yaptıracağım. Ne dersiniz? Üstelik 12 ay boyunca garanti veriyorlar yapılan iş için. Örneğin kuş pisliğinde boyada yanma kesinlikle olmaz diyorlar yazın olursa garanti kapsamında. Özellikle Elazığ'da olanlar daha iyi bir fikriniz varmı?
12 ay işlem görmeden koruyorsa bende yaptırayım Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap Boyayı geçtim deri koltukları o kadar süre koruyamaz. Fiyatlar uçmuş gitmiş zaten. Gerçi elazığda başka yerde yok(autoking de yapıyor galiba). Sanayide zaten aşmışlar olayı, üzerinde 5 kilo toz varken polisaj yapıyorlar.

bende sonaxta yaptırmıştım geçen sene. boya deri motor koruma. yaptırdıktan ne kadar sonra oldu bilmiyorum ama 1 sene olmadığı kesin, sol arka kapı üstünde kuş pisliği yanığı oluşmuş, boyayıda çatlatmış. motor korumada fazla dayanmadı. temizlik ürünleri hakkında bilgili arkadaşlar var bknz skr44, Quadrifoglio. benim bildiğim bu korumalar en fazla 3-4 ay dayanır. ama elazığ sonax ilgili ve işi temiz bir bayi. garanti şartlarını iyi konuşup yaptırın derim. yada ufuğu(Quadrifoglio) esir alalım kendimiz yapalım Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap))
Yıkama, kurulama, wax, detaylı temizlik, çek senet her zaman yardımcı olurum  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı ecz1281

• Über Üye
  • volvo for life
« Yanıtla #19 : 12 Mart 2013, 16:35:04 »
sodexo da geçiyormu ?  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
Rabbim gönlümüzde olanı hakkımızda hayırlı, hakkımızda hayırlı olana gönlümüzü razı eyle...

Çevrimdışı Quadrifoglio

• Global Moderator
  • Über Üye
  • Elazığ city
« Yanıtla #20 : 12 Mart 2013, 23:07:51 »
Yok abi varsa problemli çek ondada yardimci olurum demek istedim Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

'tapatalk sağolsun'

Çevrimdışı ecz1281

• Über Üye
  • volvo for life
« Yanıtla #21 : 13 Mart 2013, 07:12:16 »
Cok sukur senetle cekle pek isim olmuyor, al pesin ver pesin  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çevrimdışı fatbek

• *
« Yanıtla #22 : 13 Mart 2013, 13:41:58 »
Yanıtlar için teşekkürler arkadaşlar Sonaxla görüştüm ama biz 2 araç götürmüştük diğeride astra idi koltuklar kumaş. Fiyatta değişiklik yaptıkları için ve ecz kardeşimin açıklamasından sonra vazgeçtik. Opel servisiyle anlaştık. İşlemin 1,5-2 gün süreceğini söylediler. Pazartesi Astrayı bırakacağız (o 2010 model ve gümüş renkte olduğu için bazı şeyler daha net gözlemlenebilir diye) Çarşamba teslim alacağız. Şayet olumlu olursa Çarşambayada benim aracı verip Cuma teslim alacağız. Bu arada Ufuk kardeşim işin uzmanı sanırım yardımlarını bekliyoruz. Benim koltuklar resimdeki gibi bej ve daha 840 km oldu şoför koltuğunda kir izleri oluştu. Ne gibi bir çözüm önerirsin bunu geciktirmek adına.
2013 Volvo S60 Advance+Business+Security+17" Njord+Bej-Siyah Deri Döşeme

Çevrimdışı Quadrifoglio

• Global Moderator
  • Über Üye
  • Elazığ city
« Yanıtla #23 : 13 Mart 2013, 17:59:53 »
O kadar erken olusmussa kiyafetlerde problem vardir diye dusunuyorum(Kisin koyu elbiseler giymenin etkisi). Deri koruma belki ise yarar. İzler, lekeler tamamen cikar zaten.
skr44 baskaniminda koltuklari bejdi, onunda fikirlerini bekliyoruz Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

'tapatalk sağolsun'

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #24 : 13 Mart 2013, 18:02:06 »
Yanıtlar için teşekkürler arkadaşlar Sonaxla görüştüm ama biz 2 araç götürmüştük diğeride astra idi koltuklar kumaş. Fiyatta değişiklik yaptıkları için ve ecz kardeşimin açıklamasından sonra vazgeçtik. Opel servisiyle anlaştık. İşlemin 1,5-2 gün süreceğini söylediler. Pazartesi Astrayı bırakacağız (o 2010 model ve gümüş renkte olduğu için bazı şeyler daha net gözlemlenebilir diye) Çarşamba teslim alacağız. Şayet olumlu olursa Çarşambayada benim aracı verip Cuma teslim alacağız. Bu arada Ufuk kardeşim işin uzmanı sanırım yardımlarını bekliyoruz. Benim koltuklar resimdeki gibi bej ve daha 840 km oldu şoför koltuğunda kir izleri oluştu. Ne gibi bir çözüm önerirsin bunu geciktirmek adına.

Korkulcak birşey yok yarın bir kaç resim atıcam Ahmet abi gelince onun taba rengi koltuklarını temızlerız isterse uygulama fotograflarınıda burdan paylaşırız. Benım koltuklar yenı temızlendıgı ıcın tekrar birsey yapamıyorum Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

ilk temizlememle ilgili başlık acmıstım Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap buyrun Linklerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
« Son Düzenleme: 13 Mart 2013, 18:08:50 Gönderen: skr44 »

Seo4Smf Tags: Deri Bakım Ürünleri