Gönderen Konu: Selam S60 2.0T Premium 2008  (Okunma sayısı 1658 defa)

Çevrimdışı Alper134

• *
  • Takıntılı Volvocu
Selam S60 2.0T Premium 2008
« : 06 Mart 2015, 17:47:47 »
Selam herkese,

Aslında forumun en eski üyelerinden biriyim 28 mart 2012 de üye olmuşum  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap Şükrü ve Cihan ile çok önceden tanışıklığımız var muhakkak başka üyelerlede vardır bir şekilde tanışıklığımız çünkü uzun süredir otomobil forumlarındayım Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap Yaşım 23 ismim Alper , 2.5 senedir özel bir firmada İnsan kaynakları bölümünde Bordro ve ücretlendirme uzmanı olarak görev alıyorum. Araç kendime ait. En büyük hobilerimden biri Detailing di yaşıma rağmen çalışma hayatına çok kısa sürede atıldım. Kendime ait işlettiğim bir Oto Kuaförüm vardı kapatmak durumunda kaldım 1 sene işlettikten sonra. Aracımla ilgili kısaca özet geçmeye çalışayım ;

Aracımı 4-5 ay kadar önce aldım 2008 s60 aldığımda 78.000 Km deydi 2 parça boya 1 parça değişen vardı. Alır almaz Brc Plug&Drive 5 silindir kit in montajını yaptırdım. Geçen ay ufak bir kaza yaptım. Kaporta hasarı yok fakat sağ ön jantı taş bariyere vurduğumdan ön takımdaki yürüyen parçaların bir çoğu değişti. Porya,disk,taşıyıcı,aks,amortisör,rotiller vb. Sol taraftaki parçaların dengeli olabilmesi adına gerekli olanlarıda ben değiştirdim. Ön Arka tamponları önceki sahibinin yaptığı çizikler nedeniyle kendim boyattım.

Araç bakımı ve modifiyeye meraklıyım fakat olabildiğince orjinal şekilde abartıya kaçmadan yapmayı seviyorum.

Aracıma yaptığım işlemler ;
-Teyp için Usb&Sd card okuyucu montajı (torpidoya)
-Arkalara 3 önlere 2 numara cam filmi.
-Direklere piano black aynalara silver metal folyo kaplama
-Xenonları yenileyip 8k olanlarla değiştirdim,sislere 6k takıldı.
-Boyası tamamen elden geçti şuanda en ufak kılcal çizik dahi bulunmamakta, fusso99 ile korumaya alındı Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
-18'' R-Design replika jantlar takıldı. Üstüne 235/40/18 Kumho Ku39 XL (ExtraLoad) lastikler takıldı.
-Eibach Prokit 30mm Yaylar (18'' jantlardan sonra aracın zaten çok yumuşak olan yaylarından dolayı virajlarda fazla esneyen araç dahada fazla esnemeye başladı. Hızlı girdğim virajlarda manda kasa mercedes gibi yatma durumu oluşuyordu  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap Bunun üzerinde 1 takım Eibach Pro-Kit 30mm Yay aldım. Yaylardan sonra zımba gibi oldu Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap Konfordan pek bir kayıp yaşadığımı söyleyemem. Konfor azaldı desem yalan olur belki 10%-15% gibi bi azalma vardır çok bozuk yollarda oda aşırı hissedilir ölçüde değil. )
-Kare plaka ve pleksi yapıtırıldı bu araca yakıştığını düşünüyorum..

Yapılacaklar ise ;
- Bagaj kısmına yeni geniş Volvo yazısı gelecek.
-Downpipe ve yazılım yapılacak. (210-220Hp arası güç hedefliyorum)
-En ön camada 1 numara film yaptıracağım.

Bildiğiniz üzere bu kasa s60 larda 16'' den fazla jant kullanımında direksiyon tam sağ ve tam sol turlarda sürtme problemi yaşanıyor. Bunun içinde işlemler yapıldı. İsveçten direksiyon tur ayarlayıcı parça sipariş edildi 400 TL tutarında , ayrıca direksiyon dayamaları kalın olan plastik parça ile değiştirildi. Pimler yine istanbuldan geldi.

Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Servis olarak ankarada basit konularda özel servisleri, daha karmaşık ve işçilikte özen isteyen konularda Volan volvo yu tercih ediyorum. Bana hatırı sayılır indirim yapıyorlar.. Örn. Dışarıda spor yayların montajı+rot ücreti bizim araçların arka kısmının işçiliği zor olduğundan 300 tl yi bulurken yetkili serviste 200 tl ye yaptırdım Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap Bazen yetkili servis ucuza bile gelebiliyor..

Fotoğraflara geçelim ;
Aracı ilk aldığımda isveç kaplanı muayenede ;
Lpg dolum ağzı ;

Plastidip ile iç aksamda eskiyen parçaları elden geçirdim ;

Aracın son standart hali ;

Ön logo operasyonuyla başlayalım ;

Buda standart bir premium s60 ile benim s60 ım  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Herkese saygılar , selamlar..
« Son Düzenleme: 06 Mart 2015, 21:42:41 Gönderen: Perfect »
S60 2.0T Premium Brc Plug&Drive  > İsveç Kaplanı <

Çevrimdışı volvopark

• *
Ynt: Selam S60 2.0T Premium 2008
« Yanıtla #1 : 07 Mart 2015, 17:04:02 »
arabanız hayırlı olsun gule gule kullanın.

Çevrimdışı oguz2540

• *
« Yanıtla #2 : 07 Mart 2015, 18:23:34 »
Volvo bambaska bir dunya deil.mi.. hayirli ugurlu olsun masallah Allah kaza bela varmesin kardesim

Çevrimdışı Cihan14

• Hiper Üye
  • volvo for life
« Yanıtla #3 : 07 Mart 2015, 21:52:17 »
Alperim hoş geldin maşallah s60 burada da görüyoruz bizden esirgemedin var ol

tapatalk yaz kızım gereği düşünüldü

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #4 : 10 Mart 2015, 08:06:49 »
Ihtiyar delikanli Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap ates ediyor

Çevrimdışı onur

• *
« Yanıtla #5 : 10 Mart 2015, 21:05:10 »
gayet başarılı olmuş : ) belki body kit yaptırabilirsin extra olarak. onun dışında aracın duruşu çok hoş : D

Çevrimdışı OMRKLYNC

• *
« Yanıtla #6 : 28 Kasım 2016, 15:07:37 »
Merhaba,

Konunun üzerinden epey zaman geçmiş ancak sislere ve kıslara taktırdığınız xenonların marka ve fiyatını rica edebilirmiyim.

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #7 : 23 Aralık 2016, 22:55:49 »
Tesadüfen Alper bugun benim çaliştiğim işyerine geldi sanırım 2 yıldır gorusmuyorduk Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap aracını satalı baya uzun zaman oldu eger foruma gırme ımkanı olursa yada ben tekrar gorursem ileticem kendisine.

Seo4Smf Tags: Selam 2008 Premium