Gönderen Konu: Ceramic Pro (Boya Koruma - Deri koruma)  (Okunma sayısı 1634 defa)

Çevrimdışı Ahmet Güney

  • *
  • İleti: 1
Ceramic Pro (Boya Koruma - Deri koruma)
« : 15 Ocak 2015, 13:27:58 »
Ceramic PRO -Nanotechnology as a Lifestyle

SERAMİK KAPLAMA BOYA KORUMA TEKNOLOJİSİNDE DEVRİM NİTELİĞİNDEDİR.

Seramik Kaplama

Boya koruma teknolojileri uzunca bir süredir farklı firmalar tarafından geliştirilmiş ve dünyanın her yerinde otomotiv satıcıları için ekstra bir gelir kaynağı olarak da pazarlanmıştır. Ama bu firmalar maalesef otomotiv boyalarındaki hızlı gelişime ve yeni otomotiv boya teknolojilerine aynı hızda adapte olamamıştır.

Milimetrenin milyonda bir boyutundaki SiO2 nano-parçacıkları ısıyı görmeden önce düzensiz olarak sıvı ve renksiz seramik kaplamanın içinde yüzerler. Isıl işlem yapılması sırasında yüzeyde düzene giren bu nano parçacıklar sertleşir ve koruma katmanını oluştururlar.

Nano boya koruma, uygulandığı yüzeyle kalıcı bir bağ kurar ve yüzeyin bir parçası haline gelir. Uygulandığı yüzeye yenileme, derin parlaklık sağlar ve yüzeye yapılan nano boya koruma araç boyasını asit yağmuru, kuş pisliği, güneş yanığı, yıkama esnasında oluşan mikro çizikler, aşırı bazik ve asidik oto şampuanları gibi dış etkenlerden korur.
Pasta işlemi sırasında boyadan alınan ince katmanın tekrar kazanılmasını sağlar. Uzun süre hidrofobi etkisinin görülmesi için cilasız PH Nötr şampuanlarla yıkanması tavsiye edilir. Hidrofobi etkisi azalsa dahi aracınızı korumaya devam eder. Kaybedilen su iticilik etkisinin kazandırılması için Ceramic Pro uygulama tekrarı yapılabilir. Su iticilik etkisi kaybedilse dahi, nano kaplamanın sert ve camsı yapısı boyayı korumaya devam eder.
Ürün Tanımı

Ceramic PRO Endüstriyel kaplamadır test kriterlerine dayanımlıdır. Yüzey koruması için devrimci bir üründür. Seramik PRO mükemmel çizilme direnci ve kimyasal direnç sunabilir, Seramik PRO 3D seramik matris moleküler yapıdadır. Seramik PRO tarafından kapatılmış yüzey çok daha uzun süre temiz kalır ve daha kolay ve hızlı temizlenir.

Ceramic PRO araba boya yüzeyi gibi çoklu uygulamalar için uygulanabilir, pencere cam, metal parçaları, egzoz sistemi, plastik ve kauçuk parçalar için de uygulamaları vardır. Herhangi ilave bir bakıma gerek duyulmamaktadır. Aracın kaza, darbe vs gibi nedenlerle hasar görmesi, boyanması ve yüzeyinin zımparalanması gibi uygulamalar garanti kapsamı dışındadır.

Hong Kong da Nano Teknoloji ile üretim yapan Nano Shine Limited Firması ile anlaşan Akmanlar grup Türkiye ve Türkiye Cumhuriyetler Distribütörü olarak faaliyet göstermektedir.

Kalıcı Koruma , 9H Sertlik Anti-Scratch, Easy-Clean Yüzey etkinleştirin, Süper Hidrofobik Etkisi , Mükemmel Hava Direnci, UV & Termal Dayanım, Parlak ve Renk Yenileme,Anti-Graffity

Seramik Kaplama uygulanmış araçlar için faydalar
•Yeni ve kullanılmış otomobillerde uzun süreli ve kalıcı parlaklık sağlar.
•Son derece dayanıklı ve kristal parlaklığında yüzey oluşturur.
•Yıkama dışında bakım gerektirmez.
•Gerçek ve uzun süreli koruma sağlar.
•Hava ve çevrenin olumsuz etkilerine karşı araç üzerinde tam sızdırmazlık sağlar.
•Uzun süreler aracın daha temiz kalmasını sağlar.
•Gelmiş geçmiş en iyi dış korumayı sağlar.
•Aracı kuş pisliğine ağaç reçinelerine karşı korur.
•Güneş ışınları, asit yağmuru ve çözücülere karşı tam koruma sağlar.
•Kış aylarında araç üzerinde oluşan buzlanma, yol yüzeyine uygulanan tuz ve kimyasallara karşı tam koruma sağlar.
•Yıkama makineleri, fırça ve temizlik ürünlerine karşı koruma sağlar.

Detaylar için; http://www.akmanlargrup.com/ceramicpro.html