Gönderen Konu: Powershift şanzıman titreme sorunu  (Okunma sayısı 8282 defa)

Çevrimdışı advance s60

• *
Powershift şanzıman titreme sorunu
« : 14 Ocak 2015, 15:10:27 »
Merhaba arkadaşlar;
2013 s60 drive powershift aracımda özellikle gaza yüklendiğim anda ara ara bir titreme   meydana geliyor sanki kavrama kaçırıyor gibi,bu konu ile ilgili bilgisi olan varmı

Çevrimdışı basbinar

• Aktif Üye
Ynt: Powershift şanzıman titreme sorunu
« Yanıtla #1 : 23 Kasım 2015, 01:42:07 »
Sanzimana bir ihtimal baktir Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap Yagi degistirince gecer zannedersem Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap 70-80000 de sanziman yagi degismesi gerek tabi sizinki kac km de bilmiyorum.
Mercedes GLK 220 2013, Volvo S60 2011       Basini acemi berbere teslim eden, Pamugu cebinde tasisin.

Çevrimdışı Cihan14

• Hiper Üye
  • volvo for life
« Yanıtla #2 : 01 Aralık 2015, 22:10:40 »
Otomatik aracın  şanzıman bakımını aksatmayın

tapatalk yaz kızım gereği düşünüldü

Çevrimdışı rsnhakan

• Global Moderator
  • Aktif Üye
« Yanıtla #3 : 01 Ocak 2016, 12:04:31 »
Powershift otomatigi cok sorun yasatiyor. Ayni Volkswagen, Audi'nin DSG otomatigi gibi malesef sorunlu.

Çevrimdışı s40

• Hiper Üye
« Yanıtla #4 : 02 Ocak 2016, 21:35:51 »
On akıslerden yapiyordur titreme gibi değil mi? O şanzıman dan değil. On akıslerden.

Çevrimdışı s40

• Hiper Üye
« Yanıtla #5 : 05 Ocak 2016, 08:23:07 »
Baktığınız mi nedeni neymiş?

Çevrimdışı mysterious2020

• *
« Yanıtla #6 : 12 Ağustos 2016, 14:49:50 »
2013 modellerin bazılarında kavrama sorunu var bundan dolayı titreme yapıyor, hatta manuel vitesete debriyaj balatası biterde devir yükselir araba gitmez ya, işte buna benzer sorunlarda ortaya çıkıyor.

Eğer garantiniz varsa garantiden, garantiniz yoksa bakımlarınızı yetkili serviste yaptırıyorsanız iyi niyet garantisi kapsamında ücretsiz olarak değiştiriliyor.

Benim garantim bitmişti iyi niyet garantisinden değişti. yeni kavramanın farklı olduğunu ve daha dayanıklı olduğunu söylediler.

Çevrimdışı razi5000

• *
« Yanıtla #7 : 02 Eylül 2016, 11:21:05 »
benim de 2012 s60 t4 aracımda benzer bir sorun vardı, tüm bakımlarda yetkili servise gittiğim için iyi niyet garantisi kapsamında normal garanti dolmasına rağmen ücretsiz tüm kavrama setini değiştirdiler (yaklaşık 7000 TL idi geçen sene maliyeti).

Çevrimdışı mysterious2020

• *
« Yanıtla #8 : 31 Mart 2017, 01:07:24 »
Linklerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
2013 modellerin bazılarında kavrama sorunu var bundan dolayı titreme yapıyor, hatta manuel vitesete debriyaj balatası biterde devir yükselir araba gitmez ya, işte buna benzer sorunlarda ortaya çıkıyor.

Eğer garantiniz varsa garantiden, garantiniz yoksa bakımlarınızı yetkili serviste yaptırıyorsanız iyi niyet garantisi kapsamında ücretsiz olarak değiştiriliyor.

Benim garantim bitmişti iyi niyet garantisinden değişti. yeni kavramanın farklı olduğunu ve daha dayanıklı olduğunu söylediler.

Arkadaşlar kavrama değiştikten sonra yaklaşık 5000km sıkıntısız gezdim. Ancak daha sonra şanzıman ses yapmaya başladı ve vites geçişleri çok sarsıntılı bir şekilde gerçekleşiyordu.
5000 km daha aracı kullanıp 60.000 bakımında şikayetlerimi dile getirdim (taşdelen otokoç). fakat kontrolü yapan usta kavramada veya şanzımanda bir sorun olmadığını, sesin devirdaimden geldiğini söyledi.

Aracı bir üsre daha kullandım ve sesler artınca başka bir servise gittim (istinye otokoç), aracın kontrolleri yapıldıktan sonra TCM denen parçanın (şanzıman kontrol modülü) değişmesi gerektiğini söylediler ve iki hafta sonra ücretsiz olarak değiştirdiler.

değişimden sonra araçta vitesler daha yumuşak, kararlı ve sessiz bir şekilde değişmeye başladı... düşük devirde ses hala geliyor ve bu servisteki ustada sesin devirdaimden geldiğini söyledi.

Galiba devirdaim ile ilgilide kronik bir sorun var ve garanti kapsamında değerlendirilemeyeceğini söylediler. devirdaim için net bir fiyat vermediler ama 700-800 tl gibi bir fiyatı var dediler.

bu arada araçtan ciddi anlamda soğudum ve satmayı düşünüyorum...

Seo4Smf Tags: sorunu Powershift ŞANZIMAN titreme