Gönderen Konu: usb  (Okunma sayısı 12497 defa)

Çevrimdışı 06KFB14

• *
usb
« : 24 Kasım 2014, 20:54:10 »
Advertisement
Usb ye attigim muzikleri arabamda dinleyemiyorum cogu şarkiyi calmiyor acaba muziklerimi desteklemiyor yardimci olurmusunuz

Çevrimdışı basbinar

• Aktif Üye
Ynt: usb
« Yanıtla #1 : 25 Kasım 2014, 19:57:07 »
Bendede oldu ayni proplem usb ye guzel bir format attim caldigim sarkilarida guzelcene tekrar bir convert ettim sorun kalmadi birde parcalarin uzantisinda .mp3 yazmasi sart biliyorsunuz ama bosluk vs. seylerin veya isimlerde karakterlerin duzgun yazilmis olmasi gerek dahada duzelmezse usb yi daha iyisi ile degistirin derim vesselam.
Mercedes GLK 220 2013, Volvo S60 2011       Basini acemi berbere teslim eden, Pamugu cebinde tasisin.

Çevrimdışı ///MRE

• Global Moderator
  • Üye
« Yanıtla #2 : 26 Kasım 2014, 00:05:36 »
Aynı sorunu bende yaşıyorum.Evdeki eski hoparlörü bağlamak için 50 TL lik oto teyp aldım.Her şarkıyı sorunsuz çalıyor.Aynı şarkıları aynı usb le arabada deniyorum.Parça okunamıyor deyip bazı şarkıları çalıyor bazı şarkıları çalmıyor.

Basbinar siz nasıl bir çözüm ürettiniz.Bende türkçe karakter olmamasına dikkat ediyorum ama yinede çalmamazlık yapıyor.Usb de dandik değil Verbatim marka Fat32 olarak biçimlenmiş.

Çevrimdışı timax

• *
« Yanıtla #3 : 26 Kasım 2014, 15:24:01 »
Bu sorunla ilgili Servise kaç defa başvurdum. Genel merkeze durumu izah ettim hatta mail attım.  Aynı sorun bende de vardı nispeten azaldı. Ama hala düzelteme diler.

Araca attığın MP3  ler yüksek kalitede olmamalı yani 128 kbps yi geçmemeli.  Bilindiği üzere MP3 ler 56-64-128-192-256 ve 320 kbps olarak değişmektedir. 

Eğer USB belleğe  20 tane 128 kbps MP3 atıp arasına 5 tane 320 veya 192 kbps MP3 atar isen desteklemediği MP3 'e geldiğinde diğer mevcutta çaldıklarını da çalmaz oluyor.  Bu durumdan ancak aracı stop edip şoför mahali kapısı açıp, kapayıp tekrar aracı çalıştırdığında kurtuluyorsun.

Ben aracımda 1 TB lik HDD kullanıyorum bu HDD nin tamamını araç görmüyor. Görmesi için HDD yi en fazla 39 GB lik  olacak şekilde FAT32 olarak biçimlendirilmiş ve bölünmüş olması gerekli. Yani durumun USB veya HDD ile alakası yok tamamen aracın multimedia yazılımı ile alakalı bir durum. Çok basit 150 TL 'ye aldığın araç teyipleri her türü çalarken bizim volvoların seçici olması garip.

Diğer bir konu eğer araçta video izlemek ister iseniz Avi, Divx ve Asf formatlarını medyayı açması uzun sürse de desteklemekte.

Ne yapalım bunu bulduğumuza şükredelim. Biraz daha para ayarlayıp bir DACIA alsaydık bu ses sorunu ile uğraşmazdık.

Saygılarımla..   

Çevrimdışı s40

• Hiper Üye
« Yanıtla #4 : 26 Kasım 2014, 20:17:04 »
Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap hiç güleceğim yoktu.... Haklısın biraz daha para biriktirmek lazım....

Çevrimdışı 06KFB14

• *
« Yanıtla #5 : 04 Aralık 2014, 15:04:50 »
Çok sacma degilmi kalite aradikca nelere rasliyoruz verdigimiz paraya yazik

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #6 : 05 Aralık 2014, 17:22:37 »
ben 320 kbps de muzıklerı acıyorum ashampoo burnıng stuıdo da once mp3 dısk kalıbı olusturuyorum o bı guzel dosyaları yenıden duzenlıyor iso dosyası olarak pc ye kaydedıyor bende win rar ıle cıkarıp usb atıyorum

Çevrimdışı ///MRE

• Global Moderator
  • Üye
« Yanıtla #7 : 06 Aralık 2014, 00:58:05 »
Yaptığınız işlemi tam olarak anlıyamadım.Ashampoo ile disk kalıbı oluşturuyosunuz bu işlemde cd ye mi yazıyosunuz yoksa sadece iso formatında kalıp mı oluşturuyosunuz.Anlıyamadım iso dan çıkınca dosyalar aynı şekilde olmuyor mu zaten ilk baştaki gibi ?
Bu şekilde hazırlayınca usb de parça okunamıyor hatası almıyormusunuz ?

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #8 : 06 Aralık 2014, 01:36:07 »
Disk kalibi olusturutorum bunu cd ye degil pc ye kaydet diyorum. Muzikleri mp3 olarak kaydederken kalitesi degistirildin mi diye soruyor istediginiz kaliteyi seciyosunuz o donusturuyor

Çevrimdışı timax

• *
« Yanıtla #9 : 10 Aralık 2014, 16:18:08 »
Üstadım yazdırmak yerine pc ye kaydet yapınca imaj olarak kaydediyor. Onuda açamıyorum.

Çevrimdışı ///MRE

• Global Moderator
  • Üye
« Yanıtla #10 : 14 Aralık 2014, 13:00:48 »
Şükrü Bey şarkı olayını sonunda çözdüm sayenizde.Şuan gayet sorunsuz olarak çalışıyor.Yapmadan önce iso yapıp isodan çıkarıp tekrar usb ye atmanın ne farkı var diye düşünüyodum ancak program sanırım epey bir değişiklik yapıyor.535 MB yer kaplayan şarkılar isodan çıkınca 1.13 GB oldu bütün şarkıları 320 kBit/s çevirip kaydetmiş.Biraz uzun bir işlem ama gülü seven dikenine katlanır Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

İsterseniz kısaca işlemleri özetliyeyim.

Ashampoo Burning Studio programını sitesinden ücretsiz olarak indebilirsiniz.
İmaj dosyasını açabilmek için winrar kurarken .iso formatı seçili olarak yüklediyseniz iso formatını açabilirsiniz (Yada winrarın ayarlar kısmından ayarlamada yapılabilir tam bilmiyorum)
Ya da direk PowerIso programını yükleyipde iso dosyalarını açabilirsiniz.
Disk İmajı / Dosyadan İmaj Oluştur / MP3 yada WMA Diski Oluştur

Çıktı Formatı MP3
Bit Oranı 320 kBit/s
Ben tüm parçaların sesini normalleştiride işaretliyorum.Çünkü bazı şarkıların düşük bazıların yüksek oluyor.
Daha sonra Ekle butonuyla mp3lerinizi ekliyorsunuz.
Dosyayı dönüştürüyor.
Disk İmajının yolu seçeneğini kolay bulmanız için masaüstü yapabilirsiniz.
Disk imajının biçimi ISO dosya formatı olucak.Daha sonra belirttiğiniz yere iso dosyasını program kaydedicek oradan mp3leri yeni klasör açıp masaüstüne atıp.Daha sonrada masaüstünden USB (FAT32 olarak biçimlendirmeyi unutmayın) belleğinize atıp işlemi tamamlayın. Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #11 : 14 Aralık 2014, 15:18:14 »
Emre bey cok guzel aciklamissiniz tesekkurler sabit yapoyorum konuyu

Çevrimdışı ///MRE

• Global Moderator
  • Üye
« Yanıtla #12 : 14 Aralık 2014, 22:38:53 »
Asıl ben teşekkür ederim.Birtürlü sorunsuz olarak müzik dinliyemiyordum arabada Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap Elimden geldiğince açıkladım Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı hulussi

• *
  • 2012 Volvo V60 Advance
« Yanıtla #13 : 03 Şubat 2015, 21:37:06 »
 Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap Çok teşekkürler... Bende çözdüm sonunda sayenizde...

Çevrimdışı ecz1281

• Über Üye
  • volvo for life
« Yanıtla #14 : 04 Şubat 2015, 14:40:29 »
ben free studio programıyla convert ediyorum, hiç böyle bir sıkıntıyla karşılaşmadım. ekliyorum dönüştürüp direk flash belleğe atıyorum.
Rabbim gönlümüzde olanı hakkımızda hayırlı, hakkımızda hayırlı olana gönlümüzü razı eyle...

Çevrimdışı rsnhakan

• Global Moderator
  • Aktif Üye
« Yanıtla #15 : 02 Nisan 2015, 12:41:57 »
Audacity indirin arkadaslar. Arabada calinmayan sarkilari SABIT 320 kbps'ye cevirin. Sorun cozulmustur Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2015, 12:42:33 Gönderen: rsnhakan »

Çevrimdışı lekal

• *
« Yanıtla #16 : 24 Ağustos 2015, 20:58:30 »
Merhabalar,
Burada bahsedilenlerden yola çıkarak Free Audio Converter diye bir program buldum. Toplu halde dönüşüm yapabiliyor. Tek tek uğraşmaya gerek yok.
İndirme linki:
Linklerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
Ben bu yazıyı yazarken bir yandan dönüşüm yapıyorum. Sonucu paylaşırım. Umarım bana ve herkese faydalı olur... Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
--------------------
Araçta denedim. Sonuç başarılı oldu. Dinleyemediğim bütün parçalar artık dinlenebiliyor.
Umarım faydalı olur  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2015, 22:43:45 Gönderen: lekal »

Çevrimdışı Cihan14

• Hiper Üye
  • volvo for life
« Yanıtla #17 : 07 Ekim 2015, 21:35:32 »
320kb daha kaliteli ses demek yine kaliteye yönlendirmesi iyi olmuş volvonun

tapatalk yaz kızım gereği düşünüldü

Çevrimdışı serkaneo1

• *
« Yanıtla #18 : 30 Temmuz 2017, 23:24:20 »