Gönderen Konu: S60 Beyaz Plaka Aydınlatması  (Okunma sayısı 14366 defa)

Çevrimdışı erds60

• Üye
  • **
  • 2014 S60 D2 Advance
Ynt: S60 Beyaz Plaka Aydınlatması
« Yanıtla #25 : 12 Aralık 2015, 16:41:08 »
Advertisement
Konuyu tekrardan hortlatıyoruz Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap Herkese merhaba. Bugün aracımın plaka lambası, ayna altı lambalar ve iç aydınlatmayı led ampuller ile değiştirdik. Plaka lambaları C5W sofit led, ayna altları ve iç lambalar ise dipsiz diye tabir edilen ampullerdir. Plaka ve ayna altlarında sorun olmadı. Ancak iç aydınlatmada aracı kitleseniz dahi led ampuller çok kısık bir şekilde yanmaya devam etmekte. Bu yüzden iç aydınlatmayı mecbur orjinal haline geri çevirmemiz gerekti.

Linklerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Sağdaki ampuller ayna altı ve iç ışıklandırma, soldakiler ise plaka lambalarıdır.

Ayna altları pek istediğim gibi olmadı. Daha güçlü bir led bulmaya çalışcam. Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı Cihan14

• Hiper Üye
  • volvo for life
« Yanıtla #26 : 09 Ocak 2016, 21:57:26 »
Güzel çalışma olmuş

tapatalk yaz kızım

Çevrimdışı suhaksk

• *
  • 2014 S60 D2 Advance
« Yanıtla #27 : 28 Kasım 2017, 09:24:29 »
S60 2011 sonrası modeller için ayna altındaki yer aydınlatması nasıl sökülüyor acaba ?

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #28 : 03 Aralık 2017, 09:25:53 »
erdi cim aynı dertten bende muzdaribim su ayna altı lambası degısım ısını yaparken benıde cagırırsan bı ogrenmek ısterım Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap @suhaksk aynalar 2011 den gunumuze aynı sanırım

Çevrimdışı suhaksk

• *
  • 2014 S60 D2 Advance
« Yanıtla #29 : 03 Aralık 2017, 10:52:45 »
Ben ayna altındaki aydınlatma yuvasını ince tornavida ile düz olan değilde üçgen olan kısmından içeri doğru sokarak söktüm. İlk önce aynanın camını söktüm ama yinede o bölümü sökemedim çok sıkıydı, en son dediğim gibi aynanın altından tornavida sokarak söktüm. Klasik dipsiz tabir edilen T10 model ampül kullanılıyor. Aldığınız ampulün uçlarının bir tarafı - diğer tarafı + ters takılınca çalışmıyor bilginiz olsun. Ayrıca plaka aydınlatmaları led çok güçlü olduğu için ledler yere bakarsa hem tamponu hemde yeri aydınlatıyor. Bu orjinalliği bozuyor. Araçlarda orjinal beyaz aydınlatmalar genelde iki noktadan plakaya beyaz ışık veriyor. Bmwler ve focuslar böyle, bende hoşuma gitmeyen bu durumları engellemek için ledleri yan takınca ışık istediğim seviyeye geldi daha şık ve orjinal görüntü verdi.
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2017, 10:55:02 Gönderen: suhaksk »

Seo4Smf Tags: Beyaz Plaka Aydınlatması