Gönderen Konu: Benzin pompası arıza yapmış galiba  (Okunma sayısı 3176 defa)

Çevrimdışı satto2003

• *
Benzin pompası arıza yapmış galiba
« : 31 Temmuz 2014, 15:13:47 »
Advertisement
Merhaba 2006 s40 1.6 Benzin/LPG li aracımda ilk çalışmada benzinle çalıştığından, marş basıyor ancak gaza bastığımda devir düşüyor hatta stop ediyor. Antalya Devrin Oto servisine gittim benzin pompası büyük ihtimalle dediler. Demekki olmama ihtimali de var. Bilgisi olan var var mı? Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı Cihan14

• Hiper Üye
  • volvo for life
Ynt: Benzin pompası arıza yapmış galiba
« Yanıtla #1 : 31 Temmuz 2014, 18:40:36 »
belli bir ısıya ulaştıktan sonra lgp'ye geçiş başlar bu yüzden sorun lpg geçiş sırasında da gerçekleşiyor olabilir lpg yetkili bayiisinde bir gösterin bence.

Şimdi servise gitseniz gereksiz yere söküp takma ücreti talep edebilirler.

Çevrimdışı DenizTorlakk

• *
« Yanıtla #2 : 02 Ağustos 2014, 22:36:37 »
Daha iyi bilen arkadaşlarım abilerim cevap yazacaktır muhakkak. Ama benzin pompası arızalı olup olmadıgını anlamak çok kolay aracı benzine alıp ısındıktan sonra biraz sert kullanırsan devirli anlarsın tekleyip teklememesinden zaten yetisemez arızalı pompa aklında bulunsun

Çevrimdışı satto2003

• *
« Yanıtla #3 : 02 Ağustos 2014, 23:42:21 »
O zaman kesin pompa arızalı, benzinde giderken 4000 deviri geçtikten sonra uzamıyo 5000 e gelene kadar sanki arabanın canı çıkıyo

Çevrimdışı Brksrbhnl

• Aktif Üye
« Yanıtla #4 : 03 Ağustos 2014, 10:28:44 »
Ayni sıkıntı 2008 lpgli crv'mde oluyordu boyle ışıklarda tekliyordu ve arac stop ediyordu goturduk lpg ayarini yapip gonderdiler bizi . Sorununuz lpgden kaynaklaniyor olabilir .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı DenizTorlakk

• *
« Yanıtla #5 : 03 Ağustos 2014, 20:27:29 »
İyi bi ustaya servise göstermek lazım. Kötü yakıtttan bile olabilir aracnı bi süre benzinde kullan derim pompa kendini düzeltebilir (taze benzinle soguya soguya depoda bekleyen benzinin etkisinin geçtiğini varsayarak) sen yine aracını zorlama sakin kullan canınıda sıkma herşey düzelir

Çevrimdışı satto2003

• *
« Yanıtla #6 : 08 Ağustos 2014, 15:51:56 »
Linklerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
Ayni sıkıntı 2008 lpgli crv'mde oluyordu boyle ışıklarda tekliyordu ve arac stop ediyordu goturduk lpg ayarini yapip gonderdiler bizi . Sorununuz lpgden kaynaklaniyor olabilir .

Yarın götürüp lpg/benzin ayarını da yaptıracağım. sonucu bildiriirm. olmazsa pompa değişecek artık.

Çevrimdışı Brksrbhnl

• Aktif Üye
« Yanıtla #7 : 08 Ağustos 2014, 15:59:20 »
Umarim sorununuz kisa zamanda cozulur ..

Çevrimdışı satto2003

• *
« Yanıtla #8 : 17 Ağustos 2014, 00:05:48 »
ya lpg ayarı için götürdüm. Adam ayarladı. şimdi stop ediyo ara ara şimdi ne oldu anlamadım. volvo servise götürüyorum, gaz ayarı diyolar, ayara götürüyorum gaz kelebeği diyolar sinirlendim valla yakacam sanayiyi. Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı volvocu20

• *
« Yanıtla #9 : 02 Eylül 2014, 13:53:37 »
aynı sorunu 1999 s40t de bende yaşıyorum benzin 20 lt düşünce araç ilk çalıştırdığımda sanki su motoru gibi çalışıyo hatta stop ediyo benzinde de gaz yemiyo taki lpg ye geçene kadar lpg ye geçince sıkıntı yok bende benzin pompasından diye tahmin ediyorum ama ilk fırsatta bi miktardaha benzin alıp deneyeceğim bakalım yarım depo benzinlede yapacakmı önceden yapmıyodu çünkü

Çevrimdışı s40

• Hiper Üye
« Yanıtla #10 : 03 Eylül 2014, 19:57:24 »
LPG takılan araçlarda, genelde benzin deposundaki benzin seviyesi önemsenmez ancak özellikle uzun süreli kullanımda benzin pompasının aracın lpg li olduğundan haberi olmadığı için devamlı benzin basar eğer seviye çok düşük ise depo iççinde yeterli sirkülasyonu yapamaz ve pompanın arızalanmasına sebep ola bilir diye biliyorum.

Gönderen: volvocu20
aynı sorunu 1999 s40t de bende yaşıyorum benzin 20 lt düşünce araç ilk çalıştırdığımda sanki su motoru gibi çalışıyo hatta stop ediyo benzinde de gaz yemiyo taki lpg ye geçene kadar lpg ye geçince sıkıntı yok bende benzin pompasından diye tahmin ediyorum ama ilk fırsatta bi miktardaha benzin alıp deneyeceğim bakalım yarım depo benzinlede yapacakmı önceden yapmıyodu çünkü

Depo seviyesi yükseldiğinde pompaya daha az iş düşeceğinden sıkıntı ortadan kalka bilir.

Çevrimdışı volvocu20

• *
« Yanıtla #11 : 03 Eylül 2014, 20:23:55 »
kesinlikle katılıyorum arkadaşım . ve değerli yorumlarınız ve bilgileriniz için çok teşekkürederim  ;)

Çevrimdışı satto2003

• *
« Yanıtla #12 : 05 Eylül 2014, 15:22:29 »
olmazsa bende aynısını bir deneyeyim

Seo4Smf Tags: benzin POMPASI ARIZA yapmış galiba