Gönderen Konu: C70 yakıt değerleri  (Okunma sayısı 1423 defa)

C70 yakıt değerleri
« : 22 Mayıs 2014, 10:37:28 »
Advertisement
Merak ettiğim 2 konu var yardımcı olursanız sevinirim.
1. Arabanın yakıt ışığı yanıyordu 200TL koy dedim 190TL aldı. Depo mu küçük yoksa ışık çok mu erken yanıyor?
2. Dün tüm bakımları yapıldı. Hava yağ filtre vs vs değişti. Yetkili serviste yazılım güncellemesi yapıldı. Normal trafikte sakin kullanımda gösterge 8lt ortalama gösteriyordu. Biraz gaza dokunuyorum ortalama 9 ve üstüne çıkıyor. Arabam 2.0D 136bg olan motor. Yakıt biraz beklediğimden çok geldi bana. Siz ne dersiniz?

Çevrimdışı s40

• Hiper Üye
Ynt: C70 yakıt değerleri
« Yanıtla #1 : 22 Mayıs 2014, 10:43:13 »
Linklerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

60 litre yakıt tankı var 6 litre kadar yedekte bırakır zaten.

44 litre yakıt almışsınız.

7,9 lt / 4,6 lt     karma 5,9 lt / 100km yakıt fabrika verileriniz hiç birimizin tutturamadığı değerler.

215/55 R 16 lastikler ile

bana sorarsanız İstanbul trafiğinin de etkisi ile sert kullanıyorsunuzdur. istanbul trafiğinde o değerleri görmeniz normal. Eğer yakıt ortalamanızı gerçekten düşürmek istiyorsanız, aracı çok yumuşak kullanmanız gerekiyor pek çok kullanıcı aracın performansını görmek ister ancak bunun bir bedeli vardır.

az yakmak istiyorsanız deneyin. Bilgi ekranızın anlık yakışta olacak ki ordaki değerleri görüp ona göre tedbir alacaksınız.

1- rampa aşşağı giderken illede gaza basmayın biraz oluruna gidin.
2- ilerde tırmanılacak rampa gördüyseniz hızınızı inerken arttırın çıkarken gaza çok basmadan rampa sonunu getirin.
3- düz yolda (Ankara - Konya arası gibi) çeşitli hızlarda anlık yakışınızı izleyin 80 - 110 km sürat arasında pek çok değer göreceksiniz. Ki ben o yolda 2.8 ortalama ile (yaz şartları) çok gittim (300 km lik düz yolda)
4- trafikte iseniz ani gaz vermek yerine (hani yumurta var derler) daha yavaş hızlanın. Hep ilerdeki trafiğe göre hızınızı ayarlayın 200 metre sonra duracaksanız gaza basmaya gerek yok. yada ilerideki ışıklarda duracaksanız gaz vermeyi bırakın , mümkünse yeteri kadar uzakta yavaşlamaya başlayın durmadan yeşile denk getirirseniz kalkış ve bekleme sırasında harcayacağınız yakıtı da beleşe getirmiş oluyoruz.

gaz - firen - yol'a hakim ola biliyorsanız ortalamanızı ciddi düşürürsünüz.

ancak sürüş zevki çok azalıyor diğer taraftan daha yavaş kullandığınız için sürüş güvenliği artıyor yakıt düşüyor.

1.6 d2 kullanıyorum şu an ki ortalamam 4,5 lt
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2014, 11:28:18 Gönderen: s40 »

« Yanıtla #2 : 22 Mayıs 2014, 11:53:50 »
Yok zaten ekonomi yapıp bu değerleri yazdım. Ama zaten Fabrika verisi şehir içi 7,9lt olan bi araç için normal yakıtım Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
Anlaşılan yazılım yaptırıp performans arttırıp yakıtı düşürüceğim ilerde. Arabada 17" orj. lastikler var bi de.
Paylaşım için teşekkürler sanırım sadece siz ve biz varız forumda Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı s40

• Hiper Üye
« Yanıtla #3 : 22 Mayıs 2014, 15:22:19 »
Arkadaşlar var aslında ama meşkuller sanırım. Araçlar devamlı arıza çıkartmayınca konuşacak pek birşey olmuyor sanırım Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #4 : 22 Mayıs 2014, 20:31:06 »
işten gucten pek fırsat olmuyor, arac aldıgınız benzılnıkte egılım varmıydı bunlar onemlı arac lambası dık bır rampada aracı bıraktıysanız bıle yanabılır bas assagı bırakırsanızda bos depo ceyrek depo  varmıs gıbı gosterebılır Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap sensorler en ıyı duz yerde calısır buna dıkkat edın.

Seo4Smf Tags: yakıt değerleri