Gönderen Konu: SİZCE BU KADAR YAKARMI  (Okunma sayısı 3404 defa)

Çevrimdışı volkandır

• *
SİZCE BU KADAR YAKARMI
« : 15 Ocak 2014, 22:43:52 »
Advertisement
  Arkadaşlar 2 HAFTA ÖNCE VOLVO C 30 Premium Edition Benzinli 2009 model bütün bakımları yetkili serviste yapılmıs bi araç aldım, fakat çok yaktığını düşünüyorum.
  Yol bilgisayarında anlık tüketim kısmında  özelikle 1. 2. 3. viteslerde 20 litre 30 litre görüyorum ki 3000 devirin üstüne asla cıkmadıgım halde hele bugün bi ara 55 litre ve 99.8 litre gördüm benzinli c30 kullanan arkadaşlarının tecrübelerini yazmasını rica edioyorum. saygılarımla...

Çevrimdışı Xgenon

• Билал Четинер
  • Aktif Üye
  • Hayat biter, RDP bitmez...
Ynt: SİZCE BU KADAR YAKARMI
« Yanıtla #1 : 16 Ocak 2014, 01:48:55 »
kullanım tarzına göre anlık 99,9 litreye kadar ekranda yazabilir normaldir Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap aslında daha da fazla olabilir fakat ekran belirttiğim üst rakama kadar gösterir. Bu sözünü ettiğin yüksek tüketim oranları geçici rejimde, hızlanırken, yokuş tırmanırken ve ani manevralarda güç gerektiren durumlarda kısa süreli olur fakat sabit hızda uzun bir yol giderken bu verileri alıyorsan kontrol ettirmende fayda var, sorun olup olmadığını anlamanın en mantıklı ve kolay yolu ortalama değerine bakıp biryandan da 1 depoyla gittiğin mesafeye bakman olacaktır. Biraz daha ağır kullan anlarsın aradaki farkı Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
Ayakta ölmek diz üstü yaşamaktan daha çok onur vericidir…

Çevrimdışı volkandır

• *
« Yanıtla #2 : 16 Ocak 2014, 11:36:53 »
   Vallahi bırakın agır kullanmayı gaza basmaya korkuyorum  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap  şehir içi ortalama 13.3 şuanda. 10.00 lt  altını sadece gaza basmadığım zaman görüyorum.Ne yaktıgını tam bilmiyorum fakat suanda bu değerler bana cok geldi.

Depo dolu biraz kullanıp tekrar doldurcam bakalım  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2014, 11:39:08 Gönderen: volkandır »

Çevrimdışı Xgenon

• Билал Четинер
  • Aktif Üye
« Yanıtla #3 : 16 Ocak 2014, 11:40:28 »
biraz fazla gibi bu değerler, bi bakıma sokup yakıt filtresini vs değiştirin enjektörlerde sıkıntı olabilir belkide ama çok etkiler mi bilmiyorum, birde yakıt aldığın yeri bir daha gözden geçir Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı alcdmrl

• Aktif Üye
« Yanıtla #4 : 16 Ocak 2014, 14:36:31 »
1.6 litre benzinli araç sürekli trafik saatinde ve kısa mesafede kullanıyorsanız 10-11 normaldir bence .Yol bilgisayarınızda bir arıza olmasın?

Çevrimdışı volkandır

• *
« Yanıtla #5 : 16 Ocak 2014, 14:58:21 »
Yol bilisayarında bi arıza varmı bilmiorum ama bütün her şey normal gibi hata bi ampül yanmıyor onuda gösteriyo ekranda, ama yolda giderken anlık değerler çok yüksek ben çok araç kullandım bu araç farklı biraz araç şu anda 66000 km de 61000 bin de arkas volvo yetkili servisinde bakımları yapılmış. aracın benzinli olanını kullanan varsa o daha iyi bilir kanağatindeyim.

Çevrimdışı volkandır

• *
« Yanıtla #6 : 03 Şubat 2014, 08:17:12 »
Kimsede c30 benzinli yok sanırım Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap düz yolda basmadan giderken 15 18 12 değerin altına düşüremedim Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı Xgenon

• Билал Четинер
  • Aktif Üye
« Yanıtla #7 : 03 Şubat 2014, 09:38:21 »
yanlış değilsem c30 da kullanılan motor ile yine aynı dönemde üretilen s40 da kullanılan motor aynı diye biliyorum, ve s40 c30'a göre birkaç yüz kg daha fazlası olan bir araç dolayısı ile daha fazla yakacağını düşünürken bendeki ortalama yine daha düşük sende ki araca göre, sürüş tarzınız yüksek devirli ise ortalama olarak o rakamları görürsünüz fakat yine diyorum servise gözterin Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı volkandır

• *
« Yanıtla #8 : 03 Şubat 2014, 11:34:52 »
teşekkür ederim Xgenon  evt s40 la c30 aynı motor  ve tekrar yazıyorum arkadaşlar bırakın yüksek deviri düz yolda giderken gaza dokunmaya korkuyorum fakat 14 17 20 litre ve daha üstü değerler alıyorum anlık göstergede.

Ama buna rağmen geçen hafta sonu istanbul ankara arası 1000 km yaptım ve hesapladım 35 le 33 kuruş arası yaktı fabrika değerleri yani şehir içinde ise 60 kuruş civarı akıyor. Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap genede benzinli başka bir c30 a binip bakmak isterdim.

Çevrimdışı Xgenon

• Билал Четинер
  • Aktif Üye
« Yanıtla #9 : 03 Şubat 2014, 13:10:12 »
istersen kendini "tanışma" başlığı altında tanıt bi hoşgeldin diyelim, sana yakın c30'u olan başka varmı hem görmüş oluruz Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı ustam60

• *
« Yanıtla #10 : 03 Şubat 2014, 14:44:02 »
hayırlı olsun kardeş

bende 2004 1,6 mnl s40 var su an şehir içi çok kısa mesafelerde kullanıyorum 600/650 krş yakıyor bakımları yeni yapıldı kıyaslarsan normal görünüyor yol bilgisayarında senin yazdığın değerleri hiç görmedim ortalama tüketimi dikkate al bence

Çevrimdışı volkandır

• *
« Yanıtla #11 : 03 Şubat 2014, 15:25:20 »
Saol Ustam sanada artık karar aldım anlık yol bilgisini acmıycam aracın,  moralimi bozuyo  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2014, 15:26:37 Gönderen: volkandır »

Çevrimdışı alcdmrl

• Aktif Üye
Ynt: Ynt: SİZCE BU KADAR YAKARMI
« Yanıtla #12 : 04 Şubat 2014, 02:31:51 »
Linklerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
Saol Ustam sanada artık karar aldım anlık yol bilgisini acmıycam aracın,  moralimi bozuyo  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
hocam bende 1.6 dizel s60 var anlık tüketimde bazen 30 litre bile gösteriyor ama düz yolda gaza basmadan 0 göstermesi lazım dediğim gibi yol bilgisayarına baktırın aracınız o kadar yakmıyormuş zaten hesaplamalarınıza göre

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı metalpena

• *
« Yanıtla #13 : 17 Temmuz 2014, 15:11:29 »
ben de iki yıldan beri 2008 model 1.6 benzinli C30 kullanıyorum. gayet memnunum. yakıt konusuna gelince, hergün Tem'den Alibeyköy Ataşehir arası gidip geliyorum.sabah 8 ve akşam 6 trafiğinde kalıyorum. ortalama değerim 6 - 6,5 lt / 100 km. gördüğüm en yüksek ortalama 7 - 7,5 lt civarı. sakin kullanıyorum. anlık tüketim konusuna gelince, benim de çok yüksek değerleri gördüğüm oluyo (30-40-50 lt vs.) ama arabayı zorladığımda bu değerleri görüyorum. normal seyirde 0-2-3 - 7 lt gibi makul değerleri görüyorum)

Seo4Smf Tags: SİZCE KADAR YAKARMI