Gönderen Konu: Volvo S60 'ın çok Dikkat çeken Eksileri (Sorunları)  (Okunma sayısı 20543 defa)

Çevrimdışı timax

• *
Advertisement
Volvo BMV Mercedes ve Audi gibi üst sınıf araç olmasına rağmen 2013 yılının 10. ayında aldığım S60 Advence paketinden hiç ama hiç memnun değilim.

- USB sorunu 192 Kbps 320 Kbbs yüksek kalite MP3 leri oynatmıyor. Oynatmadığı gibi 64 ve 128 Kbps lere döndüğünde de oynatmıyor. Taki motoru kapatıp. Kapıyı açıp kapattıktan sonra yeniden açman gerekiyor.

- 110 Km hızı geçtiğinde gelen rüzgar sesi. Bu ses çok kötü  Servis Kapı Lastiklerine sıvı sıkarak azaltıyor ama 2 ay sonra yeniden başlıyor.(2009 Honda da dahi yoktu böyle bir ses Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap)

- Mihclen Yumşak lastiğe Ragmen gelen teker sesi.

- Kemer Tokasının tık tık kapı kenarına vurması.

- Start Stop uygulamasının çok saçma çalışması.

Bir daha volvo nun yanından dahi geçmem.

Çevrimdışı alcdmrl

• Aktif Üye
Ynt: Volvo S60 'ın çok Dikkat çeken Eksileri (Sorunları)
« Yanıtla #1 : 19 Aralık 2013, 15:09:39 »
Ses sorunu  ve stepne olmaması  dışındakiler benim için kayda değer değil...

Usb sorunu yazılımla düzeltilebilir bende de aynı araç var böyle nedenler yüzünden vazgeçilecek bir araç değil...

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Kurtulus

• *
  • Volvo s 60 2012 drive e
« Yanıtla #2 : 20 Aralık 2013, 00:25:20 »
Kemer tokasının tık tık kapı kenarına vurması "Volvo Volvo olalı böyle zulüm görmemiştir heralde.El insaf be arkadaşım mümkünse honda ya dön Volvon bu zülümden kurtulsun

Çevrimdışı denizci86

• Aktif Üye
Volvo S60 'ın çok Dikkat çeken Eksileri (Sorunları)
« Yanıtla #3 : 20 Aralık 2013, 04:17:46 »

Linklerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
Kemer tokasının tık tık kapı kenarına vurması "Volvo Volvo olalı böyle zulüm görmemiştir heralde.El insaf be arkadaşım mümkünse honda ya dön Volvon bu zülümden kurtulsun

Katılıyorum size volvoya binipte emniyet kemeri takmamak birde tıkırtısından şikayet etmek enteresan

Çevrimdışı sercan

• *
« Yanıtla #4 : 20 Aralık 2013, 09:30:51 »
araçtan indiğimde diğer kapıların açılmamasını nasıl çözebilirim, her seferinde kilitten açmasını unutuyorum.

Çevrimdışı alcdmrl

• Aktif Üye
« Yanıtla #5 : 20 Aralık 2013, 13:27:40 »
Benim s60 ım bölümünde sanırım kilit ayarları.Ben kurcalarken görmüştüm kilitle ilgili birşeyler

Çevrimdışı timax

• *
Ynt: Volvo S60 \'ın çok Dikkat çeken Eksileri (Sorunları)
« Yanıtla #6 : 20 Aralık 2013, 13:29:34 »
Sevgili kurtuluş ve denizci86

Lütfen biraz daha dikkatli okuyarak, ve saygı çerçevesi içinde cevap yaz kardeşim. Volvo aracımda emniyet kemerini takmıyorum demedim.  Takmadan el freni inmiyor dolayısı ile araç hareket etmiyor kaldı ki ben emniyet kemerini takmadan, hiç hareket etmedim bu güne kadar. 

Benim bahsettiğim. Şoförün sağındaki koltuk yanındaki takılmamış kemer tokası.  Siz onuda mı  takıyorsunuz onu bilmem.
 Saygılarımla. 

Post Merge: 20 Aralık 2013, 13:33:31

Katılıyorum size volvoya binipte emniyet kemeri takmamak birde tıkırtısından şikayet etmek enteresan

110 Km hızı geçip dışarıdan gelen sesi sanırım duymuyorsunuz.
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2013, 13:33:31 Gönderen: timax »

Çevrimdışı denizci86

• Aktif Üye
Volvo S60 'ın çok Dikkat çeken Eksileri (Sorunları)
« Yanıtla #7 : 20 Aralık 2013, 17:00:20 »

Sevgili kurtuluş ve denizci86

Lütfen biraz daha dikkatli okuyarak, ve saygı çerçevesi içinde cevap yaz kardeşim. Volvo aracımda emniyet kemerini takmıyorum demedim.  Takmadan el freni inmiyor dolayısı ile araç hareket etmiyor kaldı ki ben emniyet kemerini takmadan, hiç hareket etmedim bu güne kadar. 

Benim bahsettiğim. Şoförün sağındaki koltuk yanındaki takılmamış kemer tokası.  Siz onuda mı  takıyorsunuz onu bilmem.
 Saygılarımla. 

Post Merge: 20 Aralık 2013, 13:33:31

110 Km hızı geçip dışarıdan gelen sesi sanırım duymuyorsunuz.

Evet 110u geçince ses duymuyorum çünkü s60 değil s40ım var ve kullandığım yalıtımı en güzel araç. Her araçta olduğu gibi yenilerde kaliteyi düşürmüşler herhalde ona birşey demedim ayrıca saygısızlıkta yaptığımı düşünmüyorum yanlış anlamışım rahatsız olduysanız özür dilerim...

Çevrimdışı magnum06

• *
« Yanıtla #8 : 21 Aralık 2013, 02:57:47 »
timax yazdığı sorunların hepsinde haklı bence.
aynı sorunları ben de tespit ettim.
volvodan beklemezdim böyle komik sorunlar açıkçası.

Çevrimdışı Gavurizmirli

• *
« Yanıtla #9 : 01 Ocak 2014, 03:04:24 »
Lastik sesi demişsiniz ancak önceki aracınız neydi acaba?

Çevrimdışı mcfly64

• *
Ynt: Volvo S60 \'ın çok Dikkat çeken Eksileri (Sorunları)
« Yanıtla #10 : 05 Nisan 2014, 00:16:06 »
jetta 2012 model var bende ilerde bmw almayı düşünüyorum ama otomobildünyam sitesinde yeni s60 ın testini izledim çok sessiz yalıtım falan çok iyi dedi ama jetta da yalıtım kötü s60 ta gerçekten jetta da olduğu gibi rüzgar sesi ve asfalt sesi geliyor mu o kdar gelmez diye tahmin edipoyrum ama..

Post Merge: 05 Nisan 2014, 00:17:14
bu arada kusura bakmayın ben 35 yaşımda ing öğretmeni emre Uşaktan tanıtmamıştım kendimi...
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2014, 00:17:14 Gönderen: mcfly64 »

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #11 : 05 Nisan 2014, 03:25:22 »
Hosgeldiniz test surusu yapma imkaniniz varsa bir deneyin derim ses olayi goreceli bir konu

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı mstfslck

• *
« Yanıtla #12 : 08 Nisan 2014, 09:25:01 »

- Kemer Tokasının tık tık kapı kenarına vurması.

Ben de 2010 model c30 kullanıyorum, yolcu kemeri (inen yolcu inerken kemeri ters olarak yerine bıraktıysa eğer) takır takır kapıya vurma sesini duyuyorum ben de ama bence bu bir sorun değil çeviriyorum kemeri toka çarpma sesi mesi kalmıyor.
Sent from my iPad using Tapatalk HD

Çevrimdışı sercan

• *
« Yanıtla #13 : 08 Nisan 2014, 15:01:55 »
araç yokuşta durduğunda start stop devreye giriyor ( aktifse ), frenden çekip motor çalışıp gaza basıncaya kadar olan sürede araç geri kayıyor. Hafta sonu kaza yapıyordum çok az kaldı. Rampada start stopu devre dışı bırakmak gerekiyor sanırım.
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2014, 15:02:40 Gönderen: sercan »

Çevrimdışı takoz40

• Üye
  • **
« Yanıtla #14 : 08 Nisan 2014, 15:21:13 »
Diger aracimiz golf7 ve ondaki orta bolmedeki dokunmatik ekranin olmasini isterdim ve ordaki yakit alindiktan sonra, uzun sureli, baslangictan beri yakit tuketimi gosteriyor.ve auto hold sisteminin olmasi cok ise yariyor durdugum anda ayagimi frenden cekiyorum.inerkende el frenini cekmeme gerek yok.fiyat olarak 2kati olmasina ragmen bu ozelliklerin olmamasi iyi degil.

---volvo v60 drive advance 2012 /golf 7 comfort--

Çevrimdışı warland

• *
« Yanıtla #15 : 01 Mayıs 2014, 11:54:22 »
auto hold güvenlik amaçlı yokmuş ben sormuştum bir yetkiliye

Çevrimdışı kndmrorhn

• *
« Yanıtla #16 : 01 Mayıs 2014, 20:45:12 »
Yaklaşık 10 yaşımdan beri ailemde volvo var. Volvoyla büyüdüm diyebilirim. Ses geliyor,durmuyor, kalkmıyor, o oraya çarpıyor diye vazgeçilecek bir marka değil. Evet servis üctetleri gereğinden fazla yüksek belki ama zaten bakımları haricinde servise sizi pek uğratmayan bir marka. Özellikle motor konusunda ford teknolojisiyle üretilmiş olmasına rağmen ford tan daha a servis isteyeceği kesin. Uzun lafın kısası kemer tokasından ses geliyor, lastik sesi çok fazla geliyor diye vazgeçilecek hiç bir araba üretmiyor volvo. Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı takoz40

• Üye
  • **
« Yanıtla #17 : 01 Mayıs 2014, 21:07:40 »
Ya bence servis ucretleri normal.2013 benzinli golfumuzu bakima goturdugumuzde cikan fiyatla v60 dizel bakimindaki fiyat yakin.ancak aracin yasi arttikca fiyat kaybi diger araclara gore cok oluyor o konuda yapilcak bisey yok sonucta binmek icin aliyoruz araba bi yatirim araci olamaz (gerci golf 1sene 51e almistik suanda 60-62 ye rahat satariz:)

---volvo v60 drive advance 2012 /golf 7 comfort--

Çevrimdışı odemirtola

• *
« Yanıtla #18 : 18 Temmuz 2014, 17:24:37 »
Timax ile aynı sorunları bende yaşıyorum özellikle 110 kmden sonra gelen o ses beni deli ediyor ya sağlam araba diyoruz volvo diyoruz araba acaip ses alıyor ya nekadar sağlam olsa bile o ses beni delirtiyor Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap tabi bir daha volvo alırmısın derseniz kesinlikle düşünmeden alırım Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #19 : 21 Temmuz 2014, 18:36:09 »
Timax ile aynı sorunları bende yaşıyorum özellikle 110 kmden sonra gelen o ses beni deli ediyor ya sağlam araba diyoruz volvo diyoruz araba acaip ses alıyor ya nekadar sağlam olsa bile o ses beni delirtiyor Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap tabi bir daha volvo alırmısın derseniz kesinlikle düşünmeden alırım Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

gelen sesın kaynagı ayna yalıtımları, nedense her model yılında bu sorun yok benım arabamda ne ruzgar ne lastık sesı var :S
Serviste aynaların kapakları sokulup ucretsız yalıtım yapıyorlar sorun cozuluyor bunu bı deneyın.

Çevrimdışı Brksrbhnl

• Aktif Üye
« Yanıtla #20 : 23 Temmuz 2014, 12:50:21 »
Yokusta kalkarken geriye birakmasi ve cmaxte bile olan bagajin kendi kendine yukari kalkmamasi bence cok cok ilginc

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı Efrem

• *
« Yanıtla #21 : 29 Temmuz 2014, 22:38:29 »
Merhaba..
Ford mondeo 2011 ecoboost aracımı satıp volvo s60 t4 almayı düşünüyordum ki burda yazılanları gördüm eğer yazılanlar kronik boyutta ise almaktan vaz geçeceyim çünkü ses konusunda takıntı derecesinde hassasım volvo gibi bir araçta burada yazılan problemler cidden komik geliyor insana zira volvonun diğer araçlardan ayrılan özellikleri arasında yer alan unsurlar olmalıydı bu problemler yoksa insanlar neden bu kadar para verip volvo alsın..

Çevrimdışı Cihan14

• Hiper Üye
  • volvo for life
« Yanıtla #22 : 30 Temmuz 2014, 00:17:39 »
bence siz aracı test edin gerekirse yüksek süratte bu belirtilen şikayetlerle karşılaşıp karşılamadığınıza bakın.Yeni nesil kasalarda hep bir şeyler eksiktir.Tüketicilerden geri bildirimlerle makyajlı kasada bu tür sorunlar ya yaşanmaz ya da bir çoğu çözüm bulmuş olur.Bu söylediğim bütün araçlar için geçerli şimdi gidip lüks bir araç alsanız ve bu araç kendi neslinde makyajlı değilse hele ki ilk o kasanın ilk yıl üretimi ise bu tür sorunlarla karlışacaksınız.

O yüzden önce aracı test edin derim ben sonra karar sizi zaten

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #23 : 30 Temmuz 2014, 17:08:28 »
2012 model aracımda ses problemı yok arkadaşlar. @cihan14 'unde dedıgı gibi almak istediginiz aracın model yılında bır arac test edin.

Çevrimdışı Efrem

• *
« Yanıtla #24 : 31 Temmuz 2014, 09:46:45 »
İyide arkadaşlar Timax aracı zaten 2013 model yani sanırım bununla ilgili bir durum değil zaten bende sıfır değil 2 ci el almayı planlıyordum..

Seo4Smf Tags: Volvo