Gönderen Konu: 2004 volvo s 40 1.6 prime lpg takıtırmayı dusunuyorum tavsıyelerınızı beklıyorum  (Okunma sayısı 4747 defa)

Çevrimdışı talip

• *
slm arkadaşlar grubunuza yenı katıldım bır s40 var benzınlı lpg takmak ıstıyorum ne onerırsınız

Çevrimdışı alcdmrl

• Aktif Üye
Premium sınıf arabalara prins öneriliyor .

Ama  5.2 lik jeep e atiker takan da gördüm. Biraz arabaya da bağlı oluyor galiba.

Çevrimdışı Xgenon

• Билал Четинер
  • Aktif Üye
  • Life is short. Smile while you still have teeth.
BRC en uyumlusu bence, hem prins biraz pahalı ve servis ağı pek yaygın değil, Kalite olarak Prins'ten sonra geldiğini düşündüğüm BRC taktırmanızı tavsiye ederim, şuan aracınız 7-8 yakıyordur ortalama tahminimce bu ortalamayı kullanıma bağlı olarak lpg ile birlikte 9'a çıkar, hacimsel olarak biraz daha fazla yakmakta lpg, fakat çekişte memnun kalacağına eminim ;) ben 2008 dynamic 1.6 s40'ta denedim, yokuşlarda klima ve aynı zamanda premium sound paketindeki güçlü sistemide çalışır vaziyette çekişte bir fark hissetmedim, isterseniz başka kullanan var ise onlarında düşüncelerini alın ona göre karar verin ;)
Ayakta ölmek diz üstü yaşamaktan daha çok onur vericidir…

Çevrimdışı talip

• *
işin açıkcası pek bılgım yok ama burada kulnan arkadaşların yorumları onemlı ben önceden hiç lpg kullanmadım bılmıyorum ama bır ustaya sorduk brc dedı bırde 100 dolar ek olarak bır yaglama kıtımı ne varmış onunla daha ıyı olur muş dedı

Çevrimdışı denizci86

• Aktif Üye
Önceki aracımda zavoli kullandım ve hiç sorun yaşamadım ama tekrar lpgli araç kullansam düşünmeden atiker taktırırım. Hem montaj ve bakım maliyetleri ucuz hemde Heryerde servisini buluyorsun ve benim düşüncem bütün markalar aynı.Bir arkadaşım atikeri 1.8 Turbo passatta yıllarca sorunsuz kullandı. Lpg olayında marka değil takan usta çok önemli derler.

Çevrimdışı talip

• *
bende bir brc bayine gittim adam akl denen bir markaya garantı verdı beyın enjektorler atiker diger aksam italyan atkikerin bir kısmını italyan bir şirket almış 500 tane taktım hiç sorun yok eger uymadı sorun oldu dedı çıkarır tupumu alırım farkını ver brcnı takayım dedı ama hıç bır sorun olmadı olmayacak dedı bızım bır arkadaş vardı bak dedı mermının tekı 2.5tl ona ögre adam tamam dedı

Çevrimdışı alcdmrl

• Aktif Üye
Hocam 1000 tane araca  da takmış olabilir bazen uyum olmuyo...

Bende polo vardi rolanti sorunu oluyomus bunlarda bazen lpg takinca. Benim arabada oldu araba surekli stop ediyodu...

Ama sizin sizin modelde kronik bi sorun gözükmüyor. S40 lpg sorun diye yazın bir nete birşey çıkmassa yapın... AKL en ucuz markalardan biri bu arada

Çevrimdışı talip

• *
bılmıyorum bu lpg işi çok karısık hocam ama adam o kadar kesın konusuyor kı her hangı bır sorunda brc ye cevırırım dıyor ama aracın lpg uyumu konusunda bır sıkıntı yok gıbı bır arkadasda var s 40 garıp bır marka ımıs parca sorunuda var dedı ama sorunsuz 2 yıldır kullanıyorum dedı benımde perşembe randovum var usta ıyı dıyorlar akl takıcam gıbı gozukuyor sonra uymassa brc dondurturecegım gıbı ama çok kararsızım

Çevrimdışı alcdmrl

• Aktif Üye
Lpg işinde en büyük sıkıntı rölanti olayı oluyor buda kötü montaj yada kötü enjektörden kaynaklanıyor

Eğer arabanın böyle bir kronik sorunu gözükmüyorsa yapın gitsin :)

Ben prinsten vazgeçmem ama fiyat baya yüksek o yüzden italyan düşünün eğer akl italyan farkı da çoksa akl yapın gitsin zaten usta bu model bu motor da sıkıntı yaşanmadığını söylüyorsa doğrudur . Bana bağlarken rölanti sorunu olabiliyo bunlarda karar senin demişti

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı talip

• *
benım bılgım lpg konusunda çok kısır işin aslı gonlum brcden yana ama usta ıksınınde bayı akl nın beynı ıtalyanmış oyle soyledı benım olsa akl takarıdm dedı sorun olursa söker takarım brcyı farkını verırsın dedı ama bılmıyorum kı beynım sulandı resmen sız prıns mı taknız artısı eksısı ne dır anlata bılır mısınız

Çevrimdışı alcdmrl

• Aktif Üye
Hocam volvoların çoğunda prins gördüm... Bende 99 polo vardı ona atiker taktırmıştım pişman oldum.

Eğer usta ben kefilim hiçbirşey olmaz diyorsa taktırabilirsiniz bence sorun olmaz

Çevrimdışı talip

• *
hocam beyın ve enjektorler italyan atikerin beiynden oturu olan sorunlarının çözulmuş halı sorun olursa sökerım ama garanıtı verırım olmaz dıyor atıker kesınlıkle takmam dıyor

Çevrimdışı alcdmrl

• Aktif Üye
valla fazla fark yoksa italyan derim ben . aynı model aynı motoru kullanan arkadaşlar hangi kitleri kullanıyor acaba?

Çevrimdışı talip

• *
bilemiyorum ki

Çevrimdışı talip

• *
akl yı araca taktırdım guzel monte ettıler beyınde şamandırada felan madeın ıtaly yazıyordu montajı guzel yaptılar çekıste rolantıde felan sıkıntım yok 130 km gıttım su ana kadar arıza ısıgı yanıdı tlfon ettım ustaya gel bı ara halledırız dedı muasıt olunca gıdecegım

Çevrimdışı alcdmrl

• Aktif Üye
Hayırlı olsun. Güle güle kullanın

Çevrimdışı talip

• *
teşekkurler