Gönderen Konu: Aracım boyalımı? Ustalar yardım  (Okunma sayısı 3666 defa)

Çevrimdışı ecz1281

• Über Üye
  • volvo for life
Aracım boyalımı? Ustalar yardım
« : 04 Nisan 2013, 00:32:24 »
Advertisement
Arkadaslar bu aksam galerici bir arkadasım elle boya olcumu yapan bır alet getirdi. Heralde wurtunmus 1800tl cıvarı bısey.  Geyıgıne arabaya tuttuk, aracın sag on kapı ve kapı içleri yeşil yani boyasız cıktı. Dıger kısımlar sarı,kaputta kırmızı. Kaputta fılm var,ve aracı bır kez boya koruma yaptırdım. Baska araclarda beyaz sıyah grı baska renk arac goremedık denedık boya rutus olan heryerı dogru gosterdı. Bır kac boyle durum bılıyorum sıfır almıs aracı, sonra aracta boya oldugu cıkmıs. Tasıma ındırme esnasında olusan kusurları kapatmak ıcın boyama yapılmıs olabılırmı. Yada bu cıhaz metalık bakır renkte sapıtmıs olabılırmı. Acayıp bır sekılde canımı sıktı aksam aksam.
Rabbim gönlümüzde olanı hakkımızda hayırlı, hakkımızda hayırlı olana gönlümüzü razı eyle...

Çevrimdışı Quadrifoglio

• Global Moderator
  • Über Üye
  • Elazığ city
Ynt: Aracım boyalımı? Ustalar yardım
« Yanıtla #1 : 04 Nisan 2013, 08:49:35 »
S60'da da kaput alüminyumdan mı bilmiyorum ama malzemeye göre değişiyormuş ölçüm şekli. Hadi onu geçtim kalınlık her yerde aynı değil zaten. Abi eminimki kaput boyalı olsaydı diğer panellerden ton farkı olurdu, zor tuttururlar o rengi.
Kaput filminin üstünden mi ölçütünüz ben kısmı anlayamadım. Bunlara rağmen öyle bir şey olsa bayi söyler diye düşünüyorum, kahvaltıda yürek yememişlerse tabi Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı ecz1281

• Über Üye
  • volvo for life
« Yanıtla #2 : 04 Nisan 2013, 09:44:11 »
Hiç aklım almadı, kaput filmin üstünden baktık hadi onu anladım. sağ ön kapı yeşil, kapı içleri yeşil,gerisi sarı Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap serviste gösterecem daha gelişmiş bir sistem vardır heralde. bu kadar boya çıkması imkansız zaten, taklayamı geldi tırdan indirirken  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap tavanda sarı.
Rabbim gönlümüzde olanı hakkımızda hayırlı, hakkımızda hayırlı olana gönlümüzü razı eyle...

Çevrimdışı Xgenon

• Билал Четинер
  • Aktif Üye
  • Hayat biter, RDP bitmez...
« Yanıtla #3 : 04 Nisan 2013, 14:19:03 »
cihazın renge göre fark yaratmadığını söylemek isterim, metal bi daire ortasında nokta şeklinde yaylı başka bi metal bulunur o cihazlarda genelde. Bunun anlamı orta taraftan verilen gerilim daireden nekadarı okunabilmekte bu ölçülür, aradaki boya ise direnç görevi gördüğünden dolayı birnevi direnç ölçümü gibi düşünebiliriz, kalınlık arttıkça da iletim azalır dolayısı ile ekrandan okunan değer değişir, bu değerleri okumadan önce aracın yüzeyinin temiz olduğundan emin olmakta fayda var Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
Ayakta ölmek diz üstü yaşamaktan daha çok onur vericidir…

Çevrimdışı ecz1281

• Über Üye
  • volvo for life
« Yanıtla #4 : 04 Nisan 2013, 14:58:52 »
Arac tertemiz yikanmisti, soyle bir sey var malzeme farkliligi olabilirmi. Kaput yanlar metal degil daha cok tampon malzemesi gibi. O yuzden direnci hatali okuyor olabilirmi. Sifir bir arabada bu kadar boya olmaz olsa olsa biryeri vurular orasi boyanir. Bagajin birazi sari biraz yesil yaniyor sacma gibi.en iyisi serviste gostermek.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #5 : 04 Nisan 2013, 19:38:24 »
Kırmızı sarı yesıl trafık lambasında olur abı sen dırek boya kalınlıgını olcutur benım araba mesela fabrıka cıkıslı 2 kat boyanmıs Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı ecz1281

• Über Üye
  • volvo for life
« Yanıtla #6 : 04 Nisan 2013, 19:56:32 »
Linklerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
Kırmızı sarı yesıl trafık lambasında olur abı sen dırek boya kalınlıgını olcutur benım araba mesela fabrıka cıkıslı 2 kat boyanmıs Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
Torpilmi yapmışlar sana. Bugun bır usta baktı boya yok o cıhaz bu malzemelerde hata verır dedı. Yogunluk olcen cınsten aletlerle baktırırım daha. Sukru gelınce bır servıs lazım bana, anahtarla yaklasma ısıkları calısmıyor,yedekl anahtarda da denedım olmadı. Aracta sıkıntı var burdakı servıste anlamadı hala ogrenıp donecekler. 

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #7 : 04 Nisan 2013, 20:08:52 »
Gelmeden once hatirlat abi bi numara verrym onlwr halleder Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap direk usta ile gorus araya baskalari grmesn Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap) bn bugun aksam gttm mesai bitmis olmasina ragmen ilgilendi sag olsunlar.

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çevrimdışı takoz40

• Üye
  • **
« Yanıtla #8 : 04 Nisan 2013, 20:28:50 »
Sıfır araclarda boya yapılma gibi konuları başka forumlardan okumuştum kendi aracıma henüz baktırmadım ancak bende bi ara baktırıyım bende şüphelendim.
---volvo v60 drive advance 2012 /golf 7 comfort--

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #9 : 04 Nisan 2013, 21:46:56 »
Arac boyanirken boya tanki biterse tekrrdan boyanirmis

« Son Düzenleme: 04 Nisan 2013, 22:04:31 Gönderen: skr44 »

Çevrimdışı ecz1281

• Über Üye
  • volvo for life
« Yanıtla #10 : 04 Nisan 2013, 22:11:08 »
 Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
Linklerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
Gelmeden once hatirlat abi bi numara verrym onlwr halleder Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap direk usta ile gorus araya baskalari grmesn Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap) bn bugun aksam gttm mesai bitmis olmasina ragmen ilgilendi sag olsunlar.

Tamamdır kardesım
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2013, 22:11:39 Gönderen: ecz1281 »

Çevrimdışı fatbek

• *
« Yanıtla #11 : 05 Nisan 2013, 13:54:52 »
Renk ile ölçüm yapan o tür cihazlar sağlıklı değil. Ecz kardeş özeline yazdığım mesajı okursan işin çözülür sanırım.
2013 Volvo S60 Advance+Business+Security+17" Njord+Bej-Siyah Deri Döşeme

Çevrimdışı ecz1281

• Über Üye
  • volvo for life
« Yanıtla #12 : 19 Nisan 2013, 09:19:15 »
Ankarada serviste yogunluk olcen cinsten aletle olctuler. Sag on kapi haricinde her yer 200mikrondan fazla. 300olan yer vardi genelde 230-240 ama karis karis degisiyor.elemanin soyledigi fabrikasyon isi boyama yine de soylemeleri lazim di dedi. Ilerde arabayi satmaya calisirsam isin yoksa ispatla. Herkes almis makinayi olmus boya ustasi.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Seo4Smf Tags: