Gönderen Konu: Blis ve Usb sorunu  (Okunma sayısı 4659 defa)

Çevrimdışı SEFA

• *
Blis ve Usb sorunu
« : 28 Mart 2013, 17:50:07 »
Arkadaşlar aracımı alalı kısa bir süre oldu yalnız sol dikiz aynamın kırılmasından dolayı aracı yetkili servis olan OTOKOÇ'a verdim.Buna müteakip aynam orjinali ile komple değiştirild. (Blis sensörü dahil) Yoğun trafikte Blis sistemi Km ekranından arıza uyarısı veriyor (blis sistemi engellenmiştir diye) birde Usb üzerinden müzik dinlediğimde bazı şarkılar açılmıyor ve sistem donuyor usb tekrar çıkartıp taktığımda bir sonraki şarkıdan devam ediyor bunlarla alakalı bir bilgisi olan veya bu olayı yaşamış arkadaşlar varsa yardımlarını rica ediyorum teşekkürler..
« Son Düzenleme: 28 Mart 2013, 17:50:28 Gönderen: SEFA »
S60 D2 Premium+Advance / Cayanne Diesel

Çevrimdışı ecz1281

• Hiper Üye
  • volvo for life
Ynt: Blis ve Usb sorunu
« Yanıtla #1 : 28 Mart 2013, 18:49:56 »
Blis bendede bazen engellendi diyor hic karismiyorum belli bir sure sonra duzeliyor, muzikte hic takilma yasamadim ama usb den yada sarkidan olabilir.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Rabbim gönlümüzde olanı hakkımızda hayırlı, hakkımızda hayırlı olana gönlümüzü razı eyle...

Çevrimdışı SEFA

• *
« Yanıtla #2 : 28 Mart 2013, 19:28:25 »
Aynen belli bir süre kapalı kalıp tekrar açtığımda dediğiniz gibi sorun kalmıyor,ama bu ara çok sık yapmaya başladığından can sıkıcı bir durum yarattı,usb ile alakalı bir sorun olduğundan eminim çünkü herzaman dinlediğim parçalar bu sorun yeni başladı anlaşılan servis yolu göründü Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı takoz40

• Üye
  • **
« Yanıtla #3 : 28 Mart 2013, 20:03:30 »
Usb takıması bendede var 1senedir .farklı usb de denedim servise getirdim fln ama genede donuyor ve bazı şarkıların yanında # yazıp acılmıyor.yakın zamanda servise gitmeyi düşünüyorum
---volvo v60 drive advance 2012 /golf 7 comfort--

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #4 : 28 Mart 2013, 20:07:58 »
Bliss yagmurlu havada takiliyor genelde. Usb sorunu bende yok tu taki gcen gune kadar.

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çevrimdışı SEFA

• *
« Yanıtla #5 : 28 Mart 2013, 20:26:03 »
kısa bir süre içinde aracı servise götürüp bu sorunların giderilmesini istiyeceğim ve sorunun nedenini öğrenip size bilgi vereceğim,belki bir yazılım güncellemesi gerekiyordur diyeceğim ancak aracımdaki yazılım şuan en güncel yazılım diye biliyorum Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Post Merge: 28 Mart 2013, 20:30:01
bu arada açılmayan şarkılarda bilgi ekranında '' # '' bu simge çıkıyor aynı sorun galiba ben yinede servise bu bilgileri de ekleyerek bir danışayım sizede sonucu söylerim tabi farklı bişey olacağını pek sanmıyorum ama  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
« Son Düzenleme: 28 Mart 2013, 20:30:01 Gönderen: SEFA »

Çevrimdışı takoz40

• Üye
  • **
« Yanıtla #6 : 28 Mart 2013, 20:36:57 »
istanbulda mı oturuyorsunuz ?istanbuldaysanız otokoctakiler fazla bilgi sahibi degil evo ya yada daha cok elemanı olan bi servise giderseniz daha iyi olur die düşünüyorum
---volvo v60 drive advance 2012 /golf 7 comfort--

Çevrimdışı SEFA

• *
« Yanıtla #7 : 28 Mart 2013, 20:44:32 »
İstanbul da oturuyorum ve söylediğinize kesinlikle katılmakla beraber aracı Volcar'a götürmeyi düşünüyorum çünkü birkaç olay yaşadım Otokoçta özellikle servis elemanlarının bir çok konuda henüz tam anlamıyla bilgi sahibi olmadıklarını gördüm.

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #8 : 28 Mart 2013, 22:43:23 »
Bliss sistemi arada sırada takılan arkadaslar Bliss sistemini devre dısı bırakmazsanız kameralar cok fazla ısınıyor parmagınızı dokunup test edebılırısnız bende blıss hatası verınce hemen kapatıyorum butondan.

Çevrimdışı emrepark

• Üye
  • **
  • 2013 s60
« Yanıtla #9 : 29 Mart 2013, 15:33:59 »
arkadaslar 2 senedir s80 ve 3 aydır yeni s60 kullanıyorum. ikisinde de en ufak bir usb veya blis problemi yasamadım.. ilginç
2013 Volvo s60 Drive Powershift Advance+Business+Security Pack+18"Ymir Jant

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #10 : 30 Mart 2013, 01:11:36 »
Linklerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
arkadaslar 2 senedir s80 ve 3 aydır yeni s60 kullanıyorum. ikisinde de en ufak bir usb veya blis problemi yasamadım.. ilginç
bliss sorunu yollarlada alakalı kıtapcıkta yazıyor zaten ıslak yoldakı yansıma ve golgelerı arac gıbı tanımlaya bılır yanlıs uyarı verebılır.

Çevrimdışı SEFA

• *
« Yanıtla #11 : 30 Mart 2013, 08:53:42 »
evet son nokta bu oldu galiba Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #12 : 30 Mart 2013, 13:12:42 »
Okuyalim bilinclenelim Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çevrimdışı fatbek

• *
« Yanıtla #13 : 31 Mart 2013, 00:03:46 »

Şikayetim var sitesinde Volvocuları blisle ilgili şikayetlerine baktım. hatta mahkemelik olan bile var bir sitede denk gelmişti. Volvonun savunması BLIS sisteminin bir kameradan ibaret olduğu ve yoğun trafik yada ıslak (yağmurlu) yollarda uzun süreli sinyal sonrası geçici takılmaların olabileceği yönünde idi.
                Ayrıca bir otomobil programında (adını hatırlayamadım şuan) izlediğimde de artık yeni yani 2014 araçlarda bu BLIS sisteminin kamera olarak değil sensör tarzı olacağı ve bu hatanın böylece çözüleceğini izlemiştim.
               USBden müzik dinlemeye gelince bir bilgisayarcı olarak genel itibariyle olay flasha kayıttan kaynaklıdır derim. Çünkü sadece bazı şarkıları atlıyorsa ve flashı habire sil yaz yapıyorsanız sorun nettir. Yeni bir flashla denemenizi tavsiye ederim.
« Son Düzenleme: 31 Mart 2013, 00:04:29 Gönderen: fatbek »
2013 Volvo S60 Advance+Business+Security+17" Njord+Bej-Siyah Deri Döşeme

Çevrimdışı magnum06

• *
« Yanıtla #14 : 07 Nisan 2013, 20:07:11 »
bliss için yanıt gelmiş bence. ıslak yolda hata veriyor. bende de var.
USB ye gelince. taktığınız usb fat32 şeklinde formatlanmış olmalı. ntfs ise bir bilgisayarda fat32 ile değiştirin. işe yarayabilir.

Çevrimdışı SEFA

• *
« Yanıtla #15 : 18 Nisan 2013, 09:19:28 »
10.000 bakımı için aracımı Altunizade Volcar'a bıraktım, bu sorunları da söyledim bakacaklarını belirttiler ancak ıslak zemin ve özellikle sıkışık trafikte bunun olacağını söylediler nitekim dikkat ettim epeydir arıza vermeyen blis sistemi bikaç gün önce yağmurlu havada ve sıkışık trafikte tekrar hata verdi sistemi kapatıp 5-10 dk sonra açtığımda bu sorun ortadan kalktı,usb ile alakalı sorunuda şöyle buldum özellikle denedim TT Net üzerinden indirdiğim hiçbir mp3 parçayı araç çalmıyor onun haricindekilerde sıkıntı yok. Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #16 : 18 Nisan 2013, 15:19:26 »
Linklerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
10.000 bakımı için aracımı Altunizade Volcar'a bıraktım, bu sorunları da söyledim bakacaklarını belirttiler ancak ıslak zemin ve özellikle sıkışık trafikte bunun olacağını söylediler nitekim dikkat ettim epeydir arıza vermeyen blis sistemi bikaç gün önce yağmurlu havada ve sıkışık trafikte tekrar hata verdi sistemi kapatıp 5-10 dk sonra açtığımda bu sorun ortadan kalktı,usb ile alakalı sorunuda şöyle buldum özellikle denedim TT Net üzerinden indirdiğim hiçbir mp3 parçayı araç çalmıyor onun haricindekilerde sıkıntı yok. Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

ttnetten ındırdıgınız mp3 lerı  converter (donusturucu ) programları ıle donusturup kullanabılırsınız. Tavsiyem youtubeden ındırmenız. Online converterler ıse yarıyor flv2mp3 tarzında arama yaparsanız gereklı sıteler cıkar.

Çevrimdışı SEFA

• *
« Yanıtla #17 : 18 Nisan 2013, 19:27:55 »
bilgilendirme için teşekkür ederim dediğiniz gibi yapıcam

Seo4Smf Tags: