Gönderen Konu: 1.6 disel 115bg d2 remap ✓ + Dpf iptali ✓ + egr iptali X  (Okunma sayısı 46230 defa)

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
Advertisement
Evet arkadaslar baslıktanda anlasılacagı gıbı bir aksilik çıkmazsa 11.02.2013 tarihinde megachipste  custom bir yazılım atılıcak şimdiye kadar bu motora Türkiyeden downpipe ve egr iptali yapan yok kısmetse ilk benim arabam olucak en azından deniyecegiz. Sonucları yine bu başlık altından paylaşıcağım. Takipte kalın  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

I. GÜNCELLEMEDpf italini bugun için yaptıramadım cıkma bir 2012 volvo drive dpfi bulup flanşların kalıplarını ordan cıkarttırıcaz.
Bu olumsuzlugun verdigi gazla çıktım Megachips bayine gittim.Ayın yazılımla daha once   145 Bg 330 tork alınmış. Dpf iptali yapıldıktan sonra tekrar yazılım yapılıcak 155 bg gibi bir değer elde edicez inşallah.
İlk 50 km lik deneyimimi bildirmem gerekirse yakıt gercekten düşüyüor ( aktif tuketımden baktım ) son 1.5 ayki yakıt ortalamam 6.9 du bugun tekrar resetledım 1 ay a kalmaz ama dpf iptali yaptırana kadar deger bakalım ne olucak.

Powershift li  araçlar içinde yazılım mecvutmuş bir sıkıntısı yokmus arkadaşlar. Düz vitestlere gore tork bandı bıraz daha dusuk tutuluyormuş sadece.

Tavsiye edermisin diye sorarsanız. Yolda gelirken 2 tane c180 in içinden geçtim Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap arabada benle birlikte 3 yetişkin vardi 0- 100 umde hissedilir iyileşme var video cekebilirsem 0-100 degerini video ceker buradan paylaşrım. Benim asıl hedefim DPF iptalinden sonraki sonuçlar.12 yaşındakı kardesıme hıc bırsey soylemedım arabaya birsey yaptırdım dıe cocuk motorun sesı nıe gıttı dıe sordu Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Video cekıp araba surmek zor işmiş :S

0-100 (2 kişi)
Linklerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

0-150

100- 200 (2 kişi)

Güncelleme II Dpf iptali için kesilecek flanşın kalıbını cıkartmak ıcın volvodan dpf contası sipariş etmiştik oda bugun elimize ulaştı (ps:sondurum bu parca hic bir işe yaramadı Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap ) Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap  Buyuk ihtimal pazartesi gunu dpf filtremiz şut laniyor Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

III. Guncelleme

Ve dpf  giderrrr

Bonus olarak 1600 kg lık aracın kahrını ceken turbo Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Dpf araci baya bir sikistiriyomus cok sukur duman sorunu simdilik yok denecek kadar az.  Yarin yazilimla tekrardan gucu ayarlanicak. Takipte kalin.

Dumanı göstermek için çekilen video ;

IV. GÜNCELLEME
Stage 2 0-170 video su geliyor. ancak hem vıdeo hemde video cekmek zor oldugu ıcın 1. vitesi yedik Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Keyifli forumlar...
« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2013, 14:50:01 Gönderen: skr44 »

Çevrimdışı ecz1281

• Über Üye
  • volvo for life
Ynt: 1.6 disel 115bg d2 remap + Dpf iptai + egr iptali
« Yanıtla #1 : 05 Şubat 2013, 21:18:36 »
Takip

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Rabbim gönlümüzde olanı hakkımızda hayırlı, hakkımızda hayırlı olana gönlümüzü razı eyle...

Çevrimdışı incedayi

• Üye
  • **
  • volvo s60 drıve powershıft
« Yanıtla #2 : 05 Şubat 2013, 23:12:11 »
takipteyim acaba powershıft de olurmu

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #3 : 05 Şubat 2013, 23:18:28 »
Powershiftli dizel sadece volvoda var (1.6) yazilim yapilir ama tork kacta biraklr bilimem sorarim gidince.

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çevrimdışı incedayi

• Üye
  • **
  • volvo s60 drıve powershıft
« Yanıtla #4 : 06 Şubat 2013, 09:53:16 »
volvodakı powershıftın 450 nm torka dayanıklı oldugunu duymustum ama bilmiyorum yınede

Çevrimdışı xxstormxx

• Üye
  • **
« Yanıtla #5 : 06 Şubat 2013, 10:59:28 »
Merakla bekliyorum... Megachip Mehmet Gazihan'dı değilmi?
2011 S60 D3 PREMİUM+ADVANCE+BEYAZ

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #6 : 06 Şubat 2013, 20:50:07 »
Evet megachipste yapilicak

Çevrimdışı Gearbox

• *
« Yanıtla #7 : 07 Şubat 2013, 02:19:35 »
Ankara da mi Istanbulda mi yapilacak?

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çevrimdışı ecz1281

• Über Üye
  • volvo for life
« Yanıtla #8 : 07 Şubat 2013, 07:26:36 »
Megachips ankara koray da yaptiriyor.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Rabbim gönlümüzde olanı hakkımızda hayırlı, hakkımızda hayırlı olana gönlümüzü razı eyle...

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #9 : 07 Şubat 2013, 13:42:05 »
Ankara da mi Istanbulda mi yapilacak?

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ilk başta istanbul die konustuk ama ben işlerimi ayarlayamadım. Birde zaman sıkıntısı vardı. Aynı işlemi Ankarada yapıcaz. Bugun egzoz ile görüşüp bi fizibilite yapıcaz Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap Flanş vs gibi şeylerin ölcüsünü alıp o yaptırıcak ben yazılım  yaptırdıktan sonra gidip beklemiycem direk montaj yapıp test edicez.

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #10 : 07 Şubat 2013, 22:40:26 »
Konu guncellemeleri 1. msjdan duyurulucaktir.

Çevrimdışı Quadrifoglio

• Global Moderator
  • Über Üye
  • Elazığ city
« Yanıtla #11 : 08 Şubat 2013, 01:48:57 »
145hp 330nm tork çok iyi ya, üstelik tüketimde düşüyor Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap Umarım her şey sıkıntısız tamamlanır.

Çevrimdışı xxstormxx

• Üye
  • **
« Yanıtla #12 : 09 Şubat 2013, 19:03:21 »
Şükrü bey hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. Bende D3 için düşünüyorum aynı uygulamayı acaba biz ne kadar güç alabiliriz?

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #13 : 09 Şubat 2013, 23:49:04 »
Bugun bu yakit olayi cidden cok hosuma gitti bugun sert kullanmama ragmen 150km ortalama tuketimim 5.5 gosterio. 0-100 pek bir iyilesmesi yok ama 100 - 200 degeri beni mutlu etti video cektim yarin paylasirim.

D3 ler 190-195 bg gibi bir degere cikiyordu sanirim yine bir s60 a yaptirdik ankara megachipste.
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2013, 23:50:24 Gönderen: skr44 »

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #14 : 10 Şubat 2013, 15:37:35 »
100-200 denemesi 1. mesajdadır 0-150 yükleniyor.

Çevrimdışı Quadrifoglio

• Global Moderator
  • Über Üye
  • Elazığ city
« Yanıtla #15 : 10 Şubat 2013, 22:58:24 »
d3 olmuş bu  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
Bendeki videolarla karşılaştırdımda 80-120 arası hızlanmada benimkine yaklaşık 10km/h fark atmış, gerçekten beğendim.

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #16 : 10 Şubat 2013, 23:28:42 »
Gercekten cok tırt kullandım arabayı :/ düz yolda 200 km gordugum vıdeo da hafıf rampa vardı. Aracta 2 kısıydık. vıdyo cekmek zormus :/ telefona  android marketteki car performance uygulamasını yukledım bununla birdaha test edicem.0-100 degerını saniye olarak veren program bunu yazılımsız arkadaslarda denerse karsılastırma yapabıliriz.  Mehmet Gazihana mail attigimda araca uyguladıgıı yazılımın 145 bg 330 tork oldugunu soylemıstı dyno sonucları hatta kendı sayfasında var. 109 bg s40 'a uygulanmıs. Uygulamayı yapan arkadas Koray 138 bg 330 tork yazmıs sanırım bırınden bırı yanlıs Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap ben Korayın yazdıgının yanlıs oldugunu dusunyorum. Neyse bu geçici yazılım Dpf sokturmeyı beklıyıorum ondan sonra daha guzel olucak Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı ecz1281

• Über Üye
  • volvo for life
« Yanıtla #17 : 11 Şubat 2013, 08:38:44 »
şükrü videolarını inceledim, gerçekten değişmiş 0-100 9.5-10 sn. 0-150 21sn civarı. gerçekten araba d3 olmuş. egr dpg iptaliyle çok daha iyi olur. hayret verici 1.6 motorlar demekki çok sınırlandırılmış. ayrıca andorid car performance ilkini indirdim işe giderken denedim, sonuçları gayet tutarlı. ama iki tane var benzeyen biri tırt.

d3 motor için yazılım soran arkadaşlara hiç tavsiye etmiyorum. nedeni d3 motorun zaten yeterince şişirilmiş olması. volvo d3 motoru için polestara yazılım yaptırmıyor. nerde okuduğumu hatırlamıyorum volvo merkeze yazı yazmışlar d3 motorun zaten limitlerinde olduğunu daha fazla verim alınamayacağını, limitin üstüne çıkmanın da motor ömrü açısından sıkıntı çıkaracağı yazılmış.
fakat yazılım yapan arkadaşlar bunları dikkate almadan şöyle artar böyle artar diyebilirler. geçen sene bende koray beyde d3 e yazılım attırdım hatta şükrü kardeşimle beraber gittik. araçta belli belirsiz bir iyileşme hissediyorsunuz ama hızlanma olarak değerleriniz değişmiyor. 0-100 0-150 hepsi aynı. yani d3 motor için değmez arkadaşlar, bunu söylemek boynumun borcu. bu yazılım yapılan yerle alakalı değil, iki yazılım firması denedim, sonuç aynı. megachips dyno yapmış araca 195 bg 460 tork ( tork tam emin değilim 450 de olabilir) çıkmış. şunuda düşünüyorum bg artmış olabilir araç yola veremiyor, aktarma organlarında bu güç kaybolup gidiyor.

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #18 : 11 Şubat 2013, 09:39:21 »
şükrü videolarını inceledim, gerçekten değişmiş 0-100 9.5-10 sn. 0-150 21sn civarı. gerçekten araba d3 olmuş. egr dpg iptaliyle çok daha iyi olur. hayret verici 1.6 motorlar demekki çok sınırlandırılmış. ayrıca andorid car performance ilkini indirdim işe giderken denedim, sonuçları gayet tutarlı. ama iki tane var benzeyen biri tırt.

d3 motor için yazılım soran arkadaşlara hiç tavsiye etmiyorum. nedeni d3 motorun zaten yeterince şişirilmiş olması. volvo d3 motoru için polestara yazılım yaptırmıyor. nerde okuduğumu hatırlamıyorum volvo merkeze yazı yazmışlar d3 motorun zaten limitlerinde olduğunu daha fazla verim alınamayacağını, limitin üstüne çıkmanın da motor ömrü açısından sıkıntı çıkaracağı yazılmış.
fakat yazılım yapan arkadaşlar bunları dikkate almadan şöyle artar böyle artar diyebilirler. geçen sene bende koray beyde d3 e yazılım attırdım hatta şükrü kardeşimle beraber gittik. araçta belli belirsiz bir iyileşme hissediyorsunuz ama hızlanma olarak değerleriniz değişmiyor. 0-100 0-150 hepsi aynı. yani d3 motor için değmez arkadaşlar, bunu söylemek boynumun borcu. bu yazılım yapılan yerle alakalı değil, iki yazılım firması denedim, sonuç aynı. megachips dyno yapmış araca 195 bg 460 tork ( tork tam emin değilim 450 de olabilir) çıkmış. şunuda düşünüyorum bg artmış olabilir araç yola veremiyor, aktarma organlarında bu güç kaybolup gidiyor.

Test surusunde gazı kokledıgınde bızı koltuga yapıstırması yetmişti benım icin Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap tabi bu motoru ben hıc kullanmadım o yuzden yazılımlı yazılımsız pek yorum yapamıcam. Ama benım arabamın rahatladıgı aşıkar sımdı net bır yakıt tuketımı verıp kafa karıstırmak ıstemıyorum ama bu sabah genel yakıt ortalamamın 5.5 oldugunu gordum yazılım yapıldıgından berı sert kullanıyorum arabayı. Yazılımdan once 1.5 aylık ortalamaka yakıtım 6.9 du bu 5.5 dahada düşecekmi artacakmı bılemıyorum henuz bunu konusmak yanlıs olur en az 1 ay sonra tekrar yazıcam degerlerı.

Benim indirdigim program arac duruyorken calısmıyor hareket eder etmez sanıyeler otomatık atmaya baslıyor extra bırsey yapmıyorsun.

Download linki: Linklerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Buda programın videosu:
« Son Düzenleme: 11 Şubat 2013, 09:40:44 Gönderen: skr44 »

Çevrimdışı ecz1281

• Über Üye
  • volvo for life
« Yanıtla #19 : 11 Şubat 2013, 11:51:17 »
senin bu program farklıymıs, puanı dusuk dıye bakmamıstım. indirdim eve giderken de onu denerim. kendiliğinden başlaması iyiymiş. benim indirdiğim starta basman gerekiyor sağlıklı değil pek.
senin araç hakikaten çok tatmin edici olmuş kardeşim, ama dikkat et aman diyim Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap bastıkça basadı geliyor insanın.

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #20 : 11 Şubat 2013, 12:28:22 »
senin bu program farklıymıs, puanı dusuk dıye bakmamıstım. indirdim eve giderken de onu denerim. kendiliğinden başlaması iyiymiş. benim indirdiğim starta basman gerekiyor sağlıklı değil pek.
senin araç hakikaten çok tatmin edici olmuş kardeşim, ama dikkat et aman diyim Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap bastıkça basadı geliyor insanın.

Haklısın abı bu ıslerın sakası olmuyor.

Çevrimdışı xxstormxx

• Üye
  • **
« Yanıtla #21 : 11 Şubat 2013, 13:32:15 »

Şanzumandan dolayı mı kayıp yaşanıyor?. Peki yakıt tüketiminde bir iyileşme oldumu?

Çevrimdışı ecz1281

• Über Üye
  • volvo for life
« Yanıtla #22 : 11 Şubat 2013, 14:38:42 »
geartronic benimkisi powershiftler daha iyi diye biliyorum, her ne kadar sorunları çok denilsede. bu işin mühendisliğini bilene sormak lazım.
yakıtta da bir değişiklik olmadı, şu an için şehir içi ortalama 9lt yakıyor. önceden de 9-10 arası yakıyordu, biraz yükleniyorum arabaya   Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
ben bir artısını görmedim. ama sprintbooster da kullanıyorum, onu tavsiye ederim araba hafifliyor sanki. performans artıyor gibi düşünmeyin gaz pedalı çok hafifliyor gaz ucu 200 le gidebiliyorsunz mesela.
« Son Düzenleme: 11 Şubat 2013, 14:41:26 Gönderen: ecz1281 »

Çevrimdışı Quadrifoglio

• Global Moderator
  • Über Üye
  • Elazığ city
« Yanıtla #23 : 12 Şubat 2013, 12:58:20 »
Gercekten cok tırt kullandım arabayı :/ düz yolda 200 km gordugum vıdeo da hafıf rampa vardı. Aracta 2 kısıydık. vıdyo cekmek zormus :/ telefona  android marketteki car performance uygulamasını yukledım bununla birdaha test edicem.0-100 degerını saniye olarak veren program bunu yazılımsız arkadaslarda denerse karsılastırma yapabıliriz.  Mehmet Gazihana mail attigimda araca uyguladıgıı yazılımın 145 bg 330 tork oldugunu soylemıstı dyno sonucları hatta kendı sayfasında var. 109 bg s40 'a uygulanmıs. Uygulamayı yapan arkadas Koray 138 bg 330 tork yazmıs sanırım bırınden bırı yanlıs Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap ben Korayın yazdıgının yanlıs oldugunu dusunyorum. Neyse bu geçici yazılım Dpf sokturmeyı beklıyıorum ondan sonra daha guzel olucak Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
Bencede video çekmek zor, devir tam ayarlanamıyor. Bende ilk aldğımda 1.6d'in hiç gitmeyeceğini düşünüyordum chip yaptıracaktım ama sürdüğümde vazgeçmiştim. Araba değiştirirsem bu sefer gecikmeden chip yaptırırım Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
Dpf yerine düz bir şey takılıyor sanırım. s60'da durum değişmediyse dpf için ayrı yakıt(katkı) yeri bulunuyor 60.000km civarında yenilemek gerekiyor. O kalacak sanırım.
Egr iptalinin faydası yüksek devirlerde çıkıyor ortaya. Bence bu haliyle iyi, dpf+egr sökülürse siyah duman atma olur mu bilemiyorum  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #24 : 12 Şubat 2013, 15:33:54 »
Benzinli arabalar sogukta beyaz duman cikariyor buda siyah duman atsin canm ne olucak Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap kara tren gibide olmak istmemem Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Seo4Smf Tags: