Gönderen Konu: Yeni araç seçimi  (Okunma sayısı 21194 defa)

Çevrimdışı ibrahimatmaca

• *
Yeni araç seçimi
« : 25 Kasım 2012, 16:44:15 »
Advertisement
Linklerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
Bizim son 126 bin kilometrenin her yakit alisimizin ortalamasina burdan baka bilirsiniz: Linklerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Eywallah Hakan kardeşim , Genelde ortalaması 100 Kilometrede 6 Litreye geliyor...Buda 1 depo ile 1.100 kilometre anlamına geliyor...Yanılmıyorsam 100 Kilometrede 6.0 Litre şehiriçi durk kalklı yolda kullanım verileri dimi ?  Eğer şehiriçi kullanımsa normal yakmış.

Peki hiç uzun yol tecrüben oldumu hakan ? 
Son bir soru , Yukarıdaki yazdığım 5 araçtan siz olsaydınız hangisini tercih ederdiniz ?  Sebepleriyle yazarsanız sevinirim...Elbette Bmw otomobiller çok öne çıkıyor ama onlarda aşırı derece pahalı , Bu fiyat farkını vermeye değermi değmezmi gerçekten emin değilim , Ne dersiniz bu konuda ?   Hani cüzdanımı zorlasam Bmw 5.20d 2011 modelde alabilirim fakat oda 1 senelik araç ikinci el.

Yanlız volvo sitesindeki kendi yakıt verileriyle , Sizin veriler birbirini hiç tutmuyor...Volvo sitesine göre 115 HP Drive Motor daha az yakması gerektiği yazılmış işte resim.

Post Merge: [time]25 Kasım 2012, 20:12:18[/time]
Arkadaşlar çok düşündüm ve ailemlede konuştuk...Volvo s60 alma seçeneğinden vazgeçtik.

Vazgeçmemizdeki sebepler ise.

1. İkinci el aşırı değer kaybı ve Acil satma durumunda elde patlaması satılmaması veya çok aşırı değer kaybıyla satılması.
2. Yakıt yönünden diğer kendi sınıf D seğment başka marka model araçlara kıyasla s60 çok yakıyor.
3. Aşırı pahalı servis ve yedek parça.
4. Arıza durumunda servis sıkıntısı büyük.
5. Dar bagaj , Dar iç kabin.
6. Bir sunrofu dahi opsiyonel donanımda 4.750 TL...Yuh denir.
7. Dış tasarım içimize pek sinmedi.
8. Tutulmayan bir araç için ve cüssesine boyutuna göre çok aşırı pahalı olması ve Opsiyonel donanım pahalılığı el yakıyor.

Artı Sevdiğimiz Yönleri ise.
1. Kabin içi bej deri döşeme ve iç malzeme kalitesi , iç tasarımı çok harika.
2. Sağlamlık.

Arkadaşlar yukarıya yazdığım bu sebeplerle Volvo S60'ı seçenekler arasından silmiş bulunmaktayım ve bu kararımında çok isabetli olduğuna inancım tamdır...Eksileri Artılarını silip süpürüyorsa volvo değil , Mercedes bile olsa karalarım.

Şuanda 2011 Model Bmw 5.20d (F10 kasa) ile ilgileniyoruz...Öyleki 100.000 TL volvoya vereceğime 40.000 TL daha borç yapıp Bmw 5 serisi alırım hiç değilse Namı olur alemde.  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2012, 20:13:04 Gönderen: ibrahimatmaca »

Çevrimdışı ecz1281

• Über Üye
  • volvo for life
Ynt: Yeni araç seçimi
« Yanıtla #1 : 25 Kasım 2012, 23:02:47 »
Cok yanlis tespitleriniz var. 40 daha fazla verir 5 alirim namim olur diyorsunuz, zaten bu mentalitedeki bir insan volvoyu anlayamaz. Onceki yazilarinizdan gordugum siz ne istediginizn farkinda degilsinz. 3.20 d. 1.6 drive. 1.6 ecobs, ekonomimi performansmi.
S60 bu kasa en tutulan, odullu tasarimdir. Aracim 2.yilinda olmasin ragmen bmw5 yeni kasa haric diger bmwlerle yan yana koyuldugunda daha cok bakilandir. Cok sahit oldum, oyleki beni bilmeyip aracimi taniyan cok kisi var. Ortalik bmw
merceds kayniyor.
Yedek parca evet pahali ama ust sinif bir araba bu. Focus, golf degil vs degil. Zira ben focusta bakima 4 yil once 300 lira veriyordm s60 a simdi 600 civari.
Dar demissiniz sinifina gore gayet yeterli. A4, 3 serisi, c180 hepsine bindim hic biri yayla gibi degil. Genis istersen suber b alabilirsn.
Cok yakiyor demissin fabrika verilerini resmetmissn. Fabrika verilerinin  nasil hesaplandigini arastir, bu verileri birebir yapan bir model goster. Imkansiz. 1.6 dizel bu agirlikta baska arac yakitlarini paylasirsan bizde kiyaslariz. 1.6 tdci focus sehir ici 6 lt. Super b 1.6 d s ici 7-8 lt civari yakiyr. Araclar arkadslarimda ve sakin kullanicilar.
Servislerden sikayet etmeyen marka gormedim, sonucta eleman kalitesine gore degisir.
Sunroof opsiyonuna yuh demissiniz, bknz bmw opsiyonlari. Telefondn giremedm opsiyonlara, ama bmw sayfasindan indirimli 1800 € fiyat almislar.
Dis tasarimi begenmemenize hayret ediyor, yine de saygi duyuyurm. Sonucta dacia logana bayilip para verende var.
Deger kaybi demissinz, 1.5 sene oldu alali aracimi. 101 bine aldim. Su an ikinci eli 100un uzerinde. Kaybi bu kasalarla azaldi bence.bmw 5 leri sifir alip 1 yil sonr kaca sattiklarini cok iyi goruyorm.
Tum bu tespitlerimin isiginda iyiki volvodan vazgecmissiniz, alacaginiz arac simdiden hayirli olsun:))

samsung galaxy s3 volvo s60 d3 23hu 003
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2012, 23:26:58 Gönderen: ecz1281 »
Rabbim gönlümüzde olanı hakkımızda hayırlı, hakkımızda hayırlı olana gönlümüzü razı eyle...

Çevrimdışı ibrahimatmaca

• *
« Yanıtla #2 : 26 Kasım 2012, 00:07:27 »
Öncelikle beni sakın yanlış anlamayın , Volvo sitesine girip volvo s60 eksi yönünü yazdım diye farklı anlaşılmak istemiyorum , Çünkü ben bir normal vatandaşım...Satıcı veya bayi filan aklınıza gelmesin.

Sitenize üye olduktan bu zamana kadar büyük misafirperverlikle karşıladınız , Bunun için ayrıca Teşekkür ediyorum...İlgilenen ve cevap yazan arkadaşlarada çok Teşekkür ediyorum.

NOT = (Biliyorum çok ani oldu karar değiştirmem , Ama işi mantık süzgecinden geçirince Bmw son kararımız oldu...Çünkü hata yapmak istemiyorum...Bana demiştilerki Android akıllı telefon alma çok çabuk değer yitirir fiyatı biranda yarı yarıya düşer buna inanmayıp gittim Android işletim sistemli Samsung Galaxy S2 tele 1.500 TL verdim aldım...Aradan 3-4 ay geçmeden yarı fiyaına düştü...Oysa tecrübeli arkadaşların dediklerini dinleyip Apple İphone alsaydım şimdi en düşük 1.000 TL'ye satıyor olcaktım...Ama Android telefon kötümü hayır en az Apple iphone kadarda iyi hatta onun ayarında , Ama iş değer kaybına gelince nasıl Apple İphone en az değer yitiriyorsa işte Bmw Mercedes'ide buna benzetebiliriz...Şuanda Samsung Galaxy S2 telimin değeri 500 TL'ye kadar düştü...Oysa Apple hala 1.000 TL'ye alıcı bulabiliyor.)

Bir kere volvo sitesi olupta bu yukarıdaki yazdığım veya s60 modeli eleştirdiğim yazılara bile sabır gösterip saygıyla karşıladınız , Bu bile sitenizin ne denli adaletli olduğunu gösteriyor.

Asıl konuya gelicek olursak , Arkadaşlar yaşım 28 bugüne kadar araçla hakkında bir gün yüzü göremedim...Hyundai , Peugeot , Fiat gibi ciddi hatalar yaptım...Artık iyininde iyisine sahip olup uzun süre sorunsuz ve premium konforunu hak etmek istiyorum...Ben hayatta volvo'ya kötü veya kalitesiz araç markası demedim dememde...Volvo sağlamlık ve çarpışma Euro ncap testlerinde Mercedes ve Bmw'den dahi sağlam araç olduğunu kanıtlamıştır...Ancak tarafsız ve dürüst olarak yukarıya bir kaç maddeler halinde Eksi ( - ) ve Artı ( + ) yönlerini yazdım...Tabi bu kişiden kişiye değişiklik gösterir...Ben severim kırmızı sen seversin yeşil gibi bu durumu buna benzetebiliriz.

Yakıt hakkında S60 için çok çok kötümser değilim , Ama D seğmenti başka markalar içerisindeki ve 1.6 dizel motorlu olan araçların bir çoğuna göre Volvo S60 Drive 115 HP çok yakıyor bunu kabul etmek lazım...Örnek : Passat 1.6 Tdi 105 HP Bluemotion Highline bu araç 70 Litre 1 depo ile sakin kullanımda 1.300 - 1.400 Kilometre gibi ciddi mesafelere çok rahat gidiyormuş...Bizzat kullanıcılarının ağzından duyduğum kelimelerdir...Oysa Volvo S60 900 - Maximum 1.000 Kilometreyi zar zor çıkarıyormuş bunuda gerek sizin bu sitenizden , Gereksede diğer Volvo S60 başlıklarından kullanıcılarından öğreniyoruz.

İkinci el değeri olarak 2013 S60 Drive Advance 115 hp Povershift + sunrof = 106.750 TL sıfır bayi çıkış fiyatıyken...Aynı aracın ikinci eli hemde 2012 olan daha 1 yaşına girmemiş araç 75.000 TL civarlarında geziniyor...Ve volvo bayiden çıktığı ilk 1 seneye kadar çok değer kaybetmezken , Ondan sonraki gelen yıllar içinde her yaş için bir Alman otomobiline kıyasla fiyatı hızla düşüşe geçer...Oysa Bir Mercedes , Bmw 6-7-8 yaşına kadar bile hala milyarlarca liraya fiyat etiketiyle müşteriye sunulabiliyor...Ve Alman otomobilleri dünyanın en az değer yitiren araçlarıdır , Çünkü güven var , Ekmek peynir gibi tutulan araçlar...Ve ayrıca Volvo bayiden çıktımı acil paraya sıkış çok düşük çok ucuz vermedikten sonra senelerce satamazsın elde patlama riskide çok yüksektir volvoda...Yazdıklarım hayatın gerçekleridir...Elbette volvocuların hoşuna gitmeyecektir , Hatta bana sen yanılıyorsun bile diyebilirsiniz buda en doğal hakkınız...Ama şuda bir gerçekki yukarıda bu yazdıklarımda uzun yıllar araçlar hakkındaki Dürüst , Objektif içinde yalan bulamayacağınız Doğrulardır Gerçeklerdir...Sen aracına istediğin fiyatı yazabilirsin hatta 106.000 TL'ye aldığın Volvo S60 aracına 110.000 TL bile yazabilirsin yazmak sorun değil , Peki hiç düşündünmü ben istediğim fiyatı yazıyorum ama bakalım alıcı bu fiyata alacakmı...Arkadaşlar ikinci el fiyatlar ortadadır...Sıfır fiyatlar ortadadır...1 yaşına girmeden dahi aracın kaç milyar değer kaybı yaşamış buda ortadadır...Kaldıki üstüne basa basa söylüyorum , Volvo fiyat bakımından en büyük düşüşü 2. yıldan sonra yapıyor...Oysa bir Bmw Bir Mercedes 1. yılında neyse 7. Yaşındada gene fiyat konusunda sınıfındakilere göre kat be kat değerini korur.

Araç airodinamik tasarım olarak kendisini Dar ve Ufak gösteriyor...Oysa D segmentinde bir araç için yeteri kadar ferah geniş değil...Dış tasarımına kim ödül verdiyse rüşvet almıştır. Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Volvo S60 hak etmediği fiyata sahip...Opsiyon donanım deseniz zaten Allah ne verdiyse , Bir sunrof o ufacık cam hiç 4.750 TL olur mu ?  Nasıl bu kadar insafsız olunabilir...4.750 TL'ye ahmet mehmet yerli Tofaş şahin alıyor...Volvoya sunrof için Yuh.

Servis konusuna gelirsek , Bir Volkswagen , Renault , Mercedes , Bmw , Fiat gibi markaların servislerine bak , Bide git Volvo servislerine bak...Volvo servisini bulmak bile büyük başarı sayılabilir...Kaldıki oda büyük şehirlerde ya Erzurumda , Kars'ta Veya ilçelerinde arızalanınca ne yapacak volvo sahibi ?  Servis ve Yedek parçalarda volvo daha pahalıymış bunuda hatırlatırım...Hesap etki Volvo S60'ın polen filtresi 200 TL...Bunu ben değil 2012 Volvo S60 Drive Advance sahibi yazmış.

Volvo bana göre Teknolojik , Sistem , Yazılım gibi konularda Alman araçlarına nazaran sınıfta kalıyor...Bir sağlamlıkla iş yürümüyor...Kaldıki ben bu aracı çarpışmak için almıyorum , Zaten çarpıştıktan sonra bu aracı neyleyim...O yüzden En Doğru En isabetli Kararımı Korumaya Kararlıyız Ailecek...2011 Bmw 5.20d (F10 Kasa) modelde karar kıldık...Sizin Volvolarınıza hiç bir zaman kötü araç demedim dememde , Ancak görünen köyde klavuz istemez...Bir iyi vardır , Birde iyininde iyisi vardır...100.000 TL parayı gidip çok değer kaybeden Volvoya bağlıyacam sonra 2 yıl sonra değeri 58.000 - 60.000 TL'ye düşecek hiç mantıklı gelmiyor...Şuanda bile 1 yaşına gelmemiş Volvo S60 75.000 TL seviyesinde ilan açılmış ama yüzüne bakıp alan yok gerisini siz hesap edin.

Volvo hiç bir zaman bir Bmw Bir Mercedes ile boy ölçüşemez...Her anlamda...Dünyanın en kaliteli araçlarını Almanya üretir düşüncesindeyim...Çünkü Tarafsız ve Objektifim...Sadece Gerçekleri Yazdım...Saygılarımla.

Karar değiştirdiğim için beni engelleyebilirsiniz...Sonuçta Volvo S60'dan caydım...Misafirperverliğiniz ve yardımlarınız için çok Teşekkür Ederim.

Post Merge: 26 Kasım 2012, 00:29:46
1. sınıf Volvo S60 alıcısıda olabilirdim , Neden olmuyorum...Çünkü eğer volvo s60 gelmiş , 1 yaşındaki bir Bmw bir Mercedes fiyatına yaklaşmışsa ben gidipte volvo s60!a 106.000 TL - 100.000 TL bağlamam...Kimsede bağlamaz Bmw Mercedes varken...Bugün sahibinden.com üzerinden 6 - 7 Bmw 5.20d (F10 kasa) satan kişiye mesaj yolladım dedimki , 135.000 TL Nakit , Peşin param hazır aracınızda sorun yoksa , Boya kaza hata yoksa bu paraya aracınızı görmek anlaşırsakta almak isterim...Bmw satıcı kişilerin çoğusu buyurun ofisimize gelin anlaşırız cevabı vermişler...Yani düşünün 106.000 Volvoya zaten çıkacam , Ee bu parayı verdikten sonra ordaki 35.000 TL paradanmı kaçıcam...Hemde ucunda Bmw kalitesi Adı , Namı , yetiyor.

ibrahim Atmaca olarak ben kaybetmedim , Volvo beni kaybetti...Oysa 60.000 TL - 65.000 TL fiyatlı olsaydı hiç düşünmeden Volvo alabilirdim...Volvo aç gözlülüğünün pahalı fiyatının kurbanı...Bu yüzden hiç bir zaman bir Bmw satışını yakalamıyacak iddia ediyorum...Ya fiyatı olumlu olucak , Opsiyon fiyatları ucuzluycak yada potansiyel nakitli volvo severler Bmw kulubüne katılıcak.
« Son Düzenleme: 26 Kasım 2012, 00:29:46 Gönderen: ibrahimatmaca »

Çevrimdışı Quadrifoglio

• Global Moderator
  • Über Üye
  • Elazığ city
« Yanıtla #3 : 26 Kasım 2012, 01:59:53 »
Hoşgeldiniz öncelikle.
Her şeyden önce galaxy s2'nizi daha iyi fiyatlara satabirsiniz,onu söyleyeyim Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
Yazınızda s60'ı sadece  sağlamlık yönünden övmüşsünüz(Ortalama 1000 kelime içinde 14 kelime,ondada bmw'den bile diyorsunuz)

Sunroof opsiyonu bmw f30 'da 2500€ civarında.Opsiyon konusunda volvo'ya haksızlık yapıyorsunuz bence.Bmw jant kapaklı+manuel klimalı+kızılay beyazı e90 satıyordu.
S60'ın tasarımını beğenmemek ne kadar ilginçte gelse zevk meselesi derim.
d2 advance+powershift 2012 ikinci elde 75.000 civarına bulmak mümkün değil.Bulunursa ancak 5-6 parça keyfe keder boyanmış s60 bulunur.Benzinli araçlarda tabiki düşüş daha çoktur.
Teknolojik olarak s60'ı eksik görmekte bakış açısıdır.Müsait zamanda şu linki incelemenizi öneririm: Linklerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

67,5lt'lik deposu olan bir araç ortalama 5lt yaksa 1.400km'ye yetişir.Sürüş tarzı çok önemlidir.

Servis her ne kadar volvo olarak gözüksede özel şirketler ilgilenmektedir.Servis kalitesi değişebilir,tabiki belli bir seviye vardır.100.000tl'ye araba alıp periyodik bakım için 600tl fazla demek doğru gelmiyor bana.Söylediğiniz markaların servisleri hakkında pek iyi şeyler duymuyoruz.

Volvo son birkaç senede satışını çok iyi arttırdı,son yıllarda en çok büyüyen premium markası.
60.000tl'ye s60 almak istiyorsunuz,sizi destekliyorum.Vergiler çok fazla..

Yaklaşık 170.000tl civarına alınan 5 serisini 135.000tl'ye bulabiliyorsunuz.2 sene dolmadan nasıl bir düşüştür bu?
Neyse artık,yeni aracınız şimdiden hayırlı olsun Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı incedayi

• Üye
  • **
  • volvo s60 drıve powershıft
« Yanıtla #4 : 26 Kasım 2012, 08:49:31 »
merhebalar benım bundan önceki aracım 2006model bmw 530d idi m paket evet bende aynı sizin gibi düşündüm ve bmw aldım aldıgıma pişman 110000 km de motor sıfırladımda sattım onuda zor sattım yalan değil 66 bın lıraya zor verdım bmw kadar masraflı arac görmedim tabı zevkler ve renkler tartısılmaz sonucta para sızın zevk sizin ama volvoyu kullanmadan volvoya cok haksızlık yapsızsınız bende 2012 s60 drive powershıft va sunrooflu advance bu aracı ilk gördüğümde aşık oldum ve nereye gidersem gideyim bu aracla hep dikkatler üstümde yanından gectıgım insanlar dönüp bi daha bakıyor ve inanın bana bmw de bu hazı bulamamıstım bu benım düşüncem ben bu aracı allah kaza bela vermesse bayagı bınerım artık.... tabi forum sadece volvocuların oldugu gibi sizde aktif olarak bilgi paylasabilirisniz ne diyelim bmw niz hayırlı olur inş.

Çevrimdışı ecz1281

• Über Üye
  • volvo for life
« Yanıtla #5 : 26 Kasım 2012, 11:21:53 »
Gecen gun sahibinden.cimda golf 1.6tdi highline lara baktim 85.500 den basliyor ilk yilindakilerde 69bn-70bin. S60 a da ayni fiyatlari reva gormek bilmemezliktir. Zamlardan sonra bu araclar bu hale geldi. Sonra bmw motor ve aktarma organlarinda iyi bende 3.20 d yi bu yonden begeniyorum.sadece aklima takilan bu yonu, gerisi icin s60mdan vazgecmem.deger kaybida olsa vazgecmem, zira bir arac alirken hemen satarim gozuyle bakmam. Sonra bmwnin heryerinden kalite fiskiriyor demeyin. Girin bmw forumuna kullanici sikayetlerini gorun. Tekrar hayirli olsn

Rabbim gönlümüzde olanı hakkımızda hayırlı, hakkımızda hayırlı olana gönlümüzü razı eyle...

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #6 : 26 Kasım 2012, 14:39:12 »
Volvo yazilim konusunda zayif demissiniz lutfen internetten acc testlerini izleyin testten basari ile gecen tek marka volvo.

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çevrimdışı Quadrifoglio

• Global Moderator
  • Über Üye
  • Elazığ city
« Yanıtla #7 : 26 Kasım 2012, 15:27:21 »
Volvo yazilim konusunda zayif demissiniz lutfen internetten acc testlerini izleyin testten basari ile gecen tek marka volvo.

Video da benden gelsin Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap Üstün alaman teknolojisi sınıfta kalmış.

Çevrimdışı ibrahimatmaca

• *
« Yanıtla #8 : 26 Kasım 2012, 15:59:35 »
Hoşgeldiniz öncelikle.
Her şeyden önce galaxy s2'nizi daha iyi fiyatlara satabirsiniz,onu söyleyeyim Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
Yazınızda s60'ı sadece  sağlamlık yönünden övmüşsünüz(Ortalama 1000 kelime içinde 14 kelime,ondada bmw'den bile diyorsunuz)

Sunroof opsiyonu bmw f30 'da 2500€ civarında.Opsiyon konusunda volvo'ya haksızlık yapıyorsunuz bence.Bmw jant kapaklı+manuel klimalı+kızılay beyazı e90 satıyordu.
S60'ın tasarımını beğenmemek ne kadar ilginçte gelse zevk meselesi derim.
d2 advance+powershift 2012 ikinci elde 75.000 civarına bulmak mümkün değil.Bulunursa ancak 5-6 parça keyfe keder boyanmış s60 bulunur.Benzinli araçlarda tabiki düşüş daha çoktur.
Teknolojik olarak s60'ı eksik görmekte bakış açısıdır.Müsait zamanda şu linki incelemenizi öneririm: Linklerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

67,5lt'lik deposu olan bir araç ortalama 5lt yaksa 1.400km'ye yetişir.Sürüş tarzı çok önemlidir.

Servis her ne kadar volvo olarak gözüksede özel şirketler ilgilenmektedir.Servis kalitesi değişebilir,tabiki belli bir seviye vardır.100.000tl'ye araba alıp periyodik bakım için 600tl fazla demek doğru gelmiyor bana.Söylediğiniz markaların servisleri hakkında pek iyi şeyler duymuyoruz.

Volvo son birkaç senede satışını çok iyi arttırdı,son yıllarda en çok büyüyen premium markası.
60.000tl'ye s60 almak istiyorsunuz,sizi destekliyorum.Vergiler çok fazla..

Yaklaşık 170.000tl civarına alınan 5 serisini 135.000tl'ye bulabiliyorsunuz.2 sene dolmadan nasıl bir düşüştür bu?
Neyse artık,yeni aracınız şimdiden hayırlı olsun Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

2013 sıfır Bmw 5.20d (F10 kasa) An itibariyle 180.000 TL kosifler Etiketiyle müşterisini bekliyor...Ancak ikinci el 1 senelik olarak 135.000 - 140.000 TL'ye çok rahat Temiz - Boyasız - Hatasız adeta sıfır gibi 5.20d bulunabiliyor...Yazında demişsinki ,180.000 TL olan araç , İkinci elde 1 yaşına rağmen 135.000 TL fiyata kadar gerilemiş durumda bmw'de değer kaybetmiş Evet doğrudur değer kaybetmiş...Ama ben bayiden sıfır Bmw 5.20d almadığım için ikinci el alacağım için zararım 0 Türk Lirasıyken...Volvo S60 Drive Advance Povershift bayiden alacaktım , Alacağım Volvo S60 bir kaç opsiyon Extra donanım ile 106.750 TL tutuyordu nakit olarak...Ve 106.750 TL'ye alıp bayinin kapısından çıktığım an Volvo S60 aracım 75.000 TL'ye düşücekti...İşte işin püf noktasıda budur.

Gelelim diğer değer kaybetme mevzusuna , Dünyada değer kaybetmeyen , Eskimeyen , Paslanmayan , Kırılmayan , Bozulmayan bir otomobil varmı ? YOK  Altın bile değer yitiriyorsa Bmw'de olsa Mercedes'te olsa Volvo'da olsa Değer yitirir...Ama Nasıl Akıllı Telefonlarda Apple ile Android değer kaybı söz konusuysa , Volvo araçları ile Alman araçları arasındada değer yitirme bakımından uçurum söz konusudur...Volvo bayiden sıfır alındığında belki 1 - 2 yıl değerini az kaybetsede ilerleyen yıllarda örneğin 3 - 4 - 5 yaşına geldiğinde Volvo kendi sınıfındaki bir Alman otomobiline nazaran çok çok ucuzlamış olur...Oysa girin sahibinden.com ilan sitesinde Bmw 5.20d ikinci ellerine bakın araç yaş olarak 2006 - 2008 ama hala milyarlarca liraya alıcı bulabiliyor , Deyim yerindeyse Ekmek Peynir gibi satılıyor.

Bu yazdıklarım gerçek piyasa analizleridir , Gram yalan bulamazsınız yazdıklarımda...Ne bir Bmw otomobiline sahibim Nede Volvo otomobiline sahibim...Yazdıklarım Objektif - Tarafsızdır...Aracım yok , Ama şu güne kadar elimden bir çok araç markası modeli geldi geçti , Artık herşeyin farkındayım...Artık mantıkla hareket ediyorum , Sadece bugüne bakıp araç satın almıyorum , Geleceği görerek araç satın alıyorum...Android ile Apple fiyat kaybı değer kıyası bana çok tecrübe öğretti...iki telefon , ikisininde özelliği aynı , ikiside harika , Ama Android ikinci el değer olarak elinde patlıyor çok değer kaybediyor...Apple iphone ise yıllar sonra bile değerini koruyor.

Volvo sağlammış , Volvo şöyle volvo böyle , Bunun önemi yok...Önemli olan benim volvo'ya yatırdığım paranın kısa bir zaman içerisinde yaz sıcağında eriyen dondurma misali eriyip uçması...135.000 TL'ye Bmw 5.20d (F10 kasa) bugün alsam 2 yıl sonra 10 milyar ya zararım olur yada olmaz...İşte sadık otomobil budur...Çünkü Bmw dedinmi dünyanın en iyisi akla gelir...Kaldıki Bmw'nin motor ve şanjımanı dünyanın en sorunsuz ve en az yakıt tüketen sistemleridir...Bu durumda kim volkswagene gidip Dsg sorunlarıyla boğuşur...Kim volvo S60 alırda povershift sorunlarıyla dağ başında kalır ve daha çok yakıt tüketir.

Ben araçlarla ilgili şunuda çok iyi anladımki , Tüm marka model araçların 1.6 dizel motorları sadece vergi düşüşüne yarar sağlamış...1.6 dizel motorlar yakıt yönünden daha çok yakıyor , Çünkü bedenine güç yetiremiyor sende aracı zorladınmı doğal olarak 2.0 motorlardan daha çok tüketiyor...Bu durumda 1.6 motorların çokta albenisi olmadığını çok çok iyi anlamış durumdayım...Aracın senelik vergisini kafaya takmam dersen 2.0 dizel motorlar her zaman daha ekonomik daha sorunsuz motorlardır...Ama 2.0 motorlarda Dip Gaz kullanıcıysan yakıtı su gibi içen motorlardır...Eğer sakin kullanıcıysan 2.0 motor ilaçtır ilaç...Bende 2005 peugeot 407 2.0 hdi executibe premium Ful+Ful araç vardı 2.0 motor deneyimimde ordan geliyor.

Sonuç olarak Volvo'da iyidir , Bmw'de iyidir...Ama İyininde iyisine sahip olmak istiyorsan , Ve işini şansa değilde , Mantıklı şekilde yapmak istiyorsan Alman araçları her konuda ilaçtır.

Allah izin fırsat verirse , 1 yaşındaki Bmw 5.20d (F10 kasa) aracımı Orta vadede almayı düşünüyorum...Parasal olarak peşin alacağım için bir süre daha eksik olan nakiti tamamlamam gerekiyor...Para peşin oldumu o araca çok daha iyi koşullarla sahip olabilirim diye düşünüyorum.

Post Merge: [time]26 Kasım 2012, 16:02:02[/time]

Yazılım ve Teknoloji derken bir kaç sorun duymuştum s60 hakkında...Ufak problemler olabilir ama can sıkmaya yetiyor...Bulunca o sorunları buradan paylaşırım.

Post Merge: 26 Kasım 2012, 16:05:08
Kim ne derse desin , Paran varsa en iyiye sahip olmak istiyorsan...Made in Germany...(Nokta)
« Son Düzenleme: 26 Kasım 2012, 16:05:08 Gönderen: ibrahimatmaca »

Çevrimdışı ecz1281

• Über Üye
  • volvo for life
« Yanıtla #9 : 26 Kasım 2012, 16:24:59 »
bmw diyince dünyanın en iyisimi akla gelir Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
şu an 5.20 d ikinci el 2011 model ( paket detaylarına bakmadım zamanım yoktu) endüşükten sıraladım 138.000 civarı. 2009 larıda sıraldadım en düşükten 85.000-90000 civarı. kaba taslak zararınız bu şekilde en fazla 10000 değil yani.
anti iphone anti alamancı yım:) halimden de çok memnunum. elazığda bile sürüsüyle 5.20 var, hangisi kimin bilmiyorum. ama bir tane turuncu s60 var ve o bende. cadde de duyuyorum bu araba falanca kişinin diye, hiç tanımadığım insanlardan.

Çevrimdışı ibrahimatmaca

• *
« Yanıtla #10 : 26 Kasım 2012, 16:35:32 »
bmw diyince dünyanın en iyisimi akla gelir Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
şu an 5.20 d ikinci el 2011 model ( paket detaylarına bakmadım zamanım yoktu) endüşükten sıraladım 138.000 civarı. 2009 larıda sıraldadım en düşükten 85.000-90000 civarı. kaba taslak zararınız bu şekilde en fazla 10000 değil yani.
anti iphone anti alamancı yım:) halimden de çok memnunum. elazığda bile sürüsüyle 5.20 var, hangisi kimin bilmiyorum. ama bir tane turuncu s60 var ve o bende. cadde de duyuyorum bu araba falanca kişinin diye, hiç tanımadığım insanlardan.

Alaman sevdam olduğu için dünyanın en iyisi denilince Made in Germany geliyor elimde değil aşk bu olsa gerek...Ama olmazsa olmazımda değil , Volvo S60 Drive Advance Povershift 60.000 - 65.000 TL arasında olsaydı kaçırmazdım , Kimsede kaçırmazdı diye düşünüyorum...Volvo bana göre Alman araçlarına kafa tutacağını sandığı için ve onların fiyat politikalarına çok yakın olduğu için potansiyel volvo severleri kaybediyor...Öyleki bir sanruf 4.750 TL fiyat koyuyorsa bu bile volvodan vazgeçme sebebidir...Bmw veya mercedes sanrufuda o kadar pahalı olabilir ama Volvo henüz Bmw ve Mercedes kategorisinde değil piyasa böyle diyor ben demiyorum...Doğal olarak gönül isterdiki volvo sanrufu bir volkswagen ayarında olsun 2.000 TL gibi...Ben volvo s60'ı passat ayarında görüyorum...Passatla kendini ölçmeli s60 , Bmw 5.20d (F10 kasa) Volvo s60'a 2 beden büyük gelir.  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Volkswagen passat ile volvo s60 kıyasında dahi bir çok kişi passata oy veriyor...Tamam volvo s60 passata göre daha çok kişiden oy alıyor ama passata oy verenlerde görmemezlikten gelinemeyecek kadar çok...Ama vatandaş ikinci el değeri , Tutulabilirlik ,Yedek parça servis gibi nedenlerden dolayı Volvo'dan çabuk vazgeçebiliyor...Ya bir polen filtresi 200 TL olurmu... Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap Ben passatın fiyatınıda çok çok şişirilmiş buluyorum...Passattıda doğuş otomotiv malesef çok abarttı...İyiki ülkemizde passat tutuldu , Sırf bu politikayla passat bugün 80.000 - 93.000 TL seviyelerine dayandı.

Aslında Volvo S60 dikkat çekmiyor , Sadece araç çok az satıldığı için piyasada daha az bulunduğu için görenler Aa bak değişik bir araç diyip meraktan bakan kişiler...Bir diğer ihtimal ise aracı tanımadıkları için marka veya model yazısını görebilmek ve içerisine bakmak için meraklı diğer kişiler...Son ihtimal ise Volvo S60'ı tanıyan ve özellikleri , Donanımı , Tipini iyi bildikleri için gerçekte nasıl görünüyor diye merakla bakan kişiler diye düşünüyorum...Çünkü herkezin zevki kenine özgüdür...Kimi dar araba sever , Kimi geniş sever , Kimi Alman aracı der , Kimi Volvo der...Ama ben 100.000 - 106.000 TL parayı Volvo'ya vermeyecek kadar profesyonel olduğuma inanıyorum...Anlık sevmekten ziyade , Uzun yıllar boyunca bana her açıdan en uygun araç bulamaya bakıyorum ki buldum.  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap Bmw Love You...Made in Germany.  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Volvo S60 iyi araç ama hiç bir Bmw modeliyle baş edemez diye düşünüyorum...Mantıklı düşünenler daima Bmw diyecektir...Ama araç işi aşk işidir , Bazı kimselere görede Volvo S60 bu fiyatıla dahi olsa ağır basabilir ve alınabilir...Volvo kesinlikle kötü bir tercih değildir ama Bir Alman aracına göre yanlış tercihtir...Bunlar benim düşüncem herkes farklı düşünebilir saygıda duyarım.

Post Merge: 26 Kasım 2012, 17:13:55
Bide Volvo araçlarının iç deri döşemeleri gerçek deriden yapıldığı için araç ilk alındığında çok ama çok lüx ve konforlu olurken , Uzun vadede volvo iç koltuk ve deri döşemeleri iğrenç bir renk ve iğrenç bir siyah lekeler gibi hal kazanıyorki bu çok kötü bi durum...Gerçek deri koltuklu araçlar uzun vadede kötü görünüyorlar bunuda tecrübe edindim...Bmw'dede bu durum böyle.

2011 Bmw 5.20d (F10 kasada) iç Deri koltuklar alacantra diye tabir edilen suni deriden üretildiği için bu sunu deriler 5 yılda geçse 7 yılda geçse uzun vadede aynen araç ilk günki alındığı gibi tertemiz ve çok diri duruyorlar...Şimdi Bmw 5.20d araçta 2 farklı deri seçeneği mevcut , Birisi gerçek deri diğeri suni deri , Ben alacağımda suni derili araç tercih edeceğim.

sahibinden.com'a girin Volvo araçlar bölümünde iç deri döşemelerine bakarsanız anlarsınız...Gerçek deri uzun vadeye gelemiyor , Görüntüsü iğrenç.
« Son Düzenleme: 26 Kasım 2012, 17:13:56 Gönderen: ibrahimatmaca »

Çevrimdışı incedayi

• Üye
  • **
« Yanıtla #11 : 26 Kasım 2012, 17:43:03 »
ne diyelim bmw alınca artık ıyı yanlarını kötü yanlarını yazarsın foruma uzun yıllar basın agrımaz inş. çünkü benım agzım yandı bmw bedava verseler bi düşünürüm bmw yi cok masraflı bı arac cabuk dökülüyor 

Çevrimdışı ibrahimatmaca

• *
« Yanıtla #12 : 26 Kasım 2012, 19:11:46 »
ne diyelim bmw alınca artık ıyı yanlarını kötü yanlarını yazarsın foruma uzun yıllar basın agrımaz inş. çünkü benım agzım yandı bmw bedava verseler bi düşünürüm bmw yi cok masraflı bı arac cabuk dökülüyor

Bmw bakım masrafları dökümanı.
Kaynak Linki

Bmw 5.20i & Bmw 5.25i & Bmw 3.30i & Bmw 5.20d & 5.30d (2005-2011 model arası)
Yağ ücreti : 180 TL
Yağ Filtresi : 30 TL (2008 sonrası LCI motorlar 40 TL)
Hava Filtresi : 60 TL (2008 sonrası LCI motorlar 80 TL)
Benzin Filtresi : 85 TL (2008 sonrası Dizel LCI motorlar 100 TL)
Polen Filtresi : 60 TL
Ön Disk : 250 TL (garantili)
Arka Disk : 250 TL  (garantili)
Ön Balata : 125 TL (garantili)
Arka Balata : 100 TL (garantili)
Ön Balata Fişi : 30 TL
Arka Balata Fişi : 30 TL

Ben pek pahalı bir ücret göremedim...Ama adım gibi eminimki Volvo'da bu parçalar 2-3 kat daha pahalıdır...Çünkü volvo yaygın olmadığı için masraflarıda misliyle artıyor...Her zaman yaygın olan çok olan ucuzdur mantık bu.

Ayrıca Bmw'ye çabuk dökülür demişsin ama ilanlardaki 2003 - 2004 - 2006 eski kasa Bmw'lere dahi bakıyorum ilk günki kadar diri duruyorlar...Bu dökülür konusunda yanılmışsınız.

Bana göre dünyanın en sağlam binek otomobil sıralaması şöyle.(Sağlam derken tüm etkenler dahil)
1. Mercedes
2. Bmw
3. Audi
4. Volvo (Çarpışma testinde Mercedes - Bmw ayarında)
5. Volkswwagen
6. Toyota
7. Honda
Bana göre sıralama bu...Tabi sağlamlık - Kalite - Teknoloji - Yazılım - Sistem - Yol tutuş - Bir otomobilin tüm olumlu yönleriyle bana göre sıralaması yukardaki gibi olurdu.

Bmw 5.20d (F10 kasa) kesin alacağız karar verdik , Ama zaman ne zamana nasip olur bunu net olarak bilemem.
« Son Düzenleme: 26 Kasım 2012, 19:15:10 Gönderen: ibrahimatmaca »

Çevrimdışı ecz1281

• Über Üye
  • volvo for life
« Yanıtla #13 : 26 Kasım 2012, 19:12:32 »
Passatcilara sorsan, bmw m6 mi yine passat derler Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı ibrahimatmaca

• *
« Yanıtla #14 : 26 Kasım 2012, 19:21:26 »
Passatcilara sorsan, bmw m6 mi yine passat derler Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Passat çokta kaliteli çokta lüx bir araç değil , Ama ülkemizde tutulmuş ün yapmış onun ekmeğini yiyor...Passatın Trendline , Comfortline baz sayılabilecek modellerine para vermek hiç akıl karı değil...Ama işin içine Passat Highline girdimi alınası bir araç oluyor ama genede 90.000 - 100.000 TL passata vermem gider ikinci el 1 yaşında Boyasız - Kazasız - Hatasız  Bmw alırdım...En azından her manada kafam rahat olurdu...Sıfır araç alıp bayinin kapısından çıktınmı çok zararın oluyor...Ama 1 yaşına girmiş temiz ikinci el araç almak en mantıklı seçenek gözüküyor , Çünkü ikinci ele düştüğü için fiyatı ister istemez piyasa fiyatına dönüyor...Tabi güvenilir servisinde A'dan Z'ye baktırıp onay almak suretiyle...Yoksa adam telefonda konuşuyorsun boya yok diyor , Servise götürdüğünde boya çıkıyor.
« Son Düzenleme: 26 Kasım 2012, 19:32:42 Gönderen: ibrahimatmaca »

Çevrimdışı Quadrifoglio

• Global Moderator
  • Über Üye
  • Elazığ city
« Yanıtla #15 : 26 Kasım 2012, 20:13:21 »
S60 kendini belli etmese bu karanlikta biraz once taa spor salonundan (migrosun orda) gecmekte olan bakir s60'i goremezdim ^-^

'Tapatalk sagolsun'

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #16 : 26 Kasım 2012, 20:49:51 »
Hafif hava karardiginda sadece ledleri acin sol seriti kapatin sellektor atmadan herkez yol veriyor zaten Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı ecz1281

• Über Üye
  • volvo for life
« Yanıtla #17 : 26 Kasım 2012, 20:54:51 »
S60 kendini belli etmese bu karanlikta biraz once taa spor salonundan (migrosun orda) gecmekte olan bakir s60'i goremezdim ^-^

'Tapatalk sagolsun'
Kosedeki ozel spor salonundamiydn. Evet bmw olsaydi taniyamazdin:))

Çevrimdışı Quadrifoglio

• Global Moderator
  • Über Üye
  • Elazığ city
« Yanıtla #18 : 26 Kasım 2012, 21:53:44 »
evet ordaydim:)

'Tapatalk sagolsun'

Çevrimdışı incedayi

• Üye
  • **
« Yanıtla #19 : 27 Kasım 2012, 15:51:42 »
sen al bmw kardeşim bmw nın kaskosu bile pahalı yaw benım basımdan gectı bu olaylar bugun amcama audı a6 aldık 2.0 tdı sıfır. bence bmw ye 5 ceker konfor bı harıka amcamda 320d bmw vardı 2007 model sattı bi daha bmw nın kapısının önünden gecmem diyor sana volvo al demiyorum sen al bmw yı bı kac sene kullan ondan sonra forumda ıyı yanlarını kötü yanlarını konusuruz.......... Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı ibrahimatmaca

• *
« Yanıtla #20 : 27 Kasım 2012, 17:20:48 »
sen al bmw kardeşim bmw nın kaskosu bile pahalı yaw benım basımdan gectı bu olaylar bugun amcama audı a6 aldık 2.0 tdı sıfır. bence bmw ye 5 ceker konfor bı harıka amcamda 320d bmw vardı 2007 model sattı bi daha bmw nın kapısının önünden gecmem diyor sana volvo al demiyorum sen al bmw yı bı kac sene kullan ondan sonra forumda ıyı yanlarını kötü yanlarını konusuruz.......... Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Audi iyidir ama kasa tasarımı beni sarmıyor...Ayrıca Audi ve Bmw karşılaştırmak bile başlı başına bir hatadır...Unutmaki Audi volkswagen'den kaliteli ama Bmw ve Mercedes'ten kalitesizdir...İç döşeme olsun , iç malzeme yerleşimi olsun hiç cezbetmiyor audi...Audi mi Bmw mi diye kime sorarsan sor Bmw daha iyidir cevabını alıcağın her zaman garantidir...Audi diyenler ise audi araca sahip olduğu için kötülemek istemez o yüzden audi der...Yada satıcısı veya bayisidir över durur.

Sen hiç Bmw 5 serisi araca bindinde seyahat ettin mi ?  Ben bindim ve ne dedim biliyormusun...Allahım bu araba olamaz. Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap  Adamlar yapmış abi...Hakkını yemiyeceksin aracın...Yokuş yukarı çıkarken ve hafif tümsek çukurlardan geçerken bu tümsek ve çukurları araç o kadar iyi emiyorki anlatamam...İçine binince sanki tankın içine binmiş gibi his veriyor...Bmw'nin o motor sesi yokmu insanı eritiyor.

Bmw'ye çamur atanların kuyruk sancısı oluyor genelde  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap  Adım gibi eminimki amcanız bentley bile alsa memnun kalmayacaktır , Çünkü araca bakış açısı çok önemlidir.  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Kasko pahalı demişsin evet doğrudur ama ben aracımı aldığımda kasko yaptırmayı düşünmüyorum , Çünkü ben trafik kurallarına uyan ve hızdan olabildiğince uzak duran aklı başında alkol kullanmayan sigara dahi içmeyen bir sürücüyüm...Şimdi diyeceksinki ee kazadır oldu ne yapacaksın ?  Ben kolay kolay birine çarpmam , Çarpanda olursa polis çağırırım tutanak hazırlatır çarpan kişiden ya ücretini talep ederim yada onun Trafik sigortasını alır servisime götürüp aracı Trafik sigortasından 1 kuruş vermeden yaptırırım...(Bir defa başıma geldi Trafik sigortasını aldım çarpn kişinin ücret ödemeden ve özel yetkili en kral servistede yaptırdım peugeot 407 aracımın ön sol çamurluğunu) Şöförlüğüme çok güvendiğim için kaskoya gerek duymuyorum.

Bmw bakım ücretleri ise Evet bir peugeot 407 kadar olmayacak bu doğru ama özel ve yetkili servislerde fiyat 3.000 TL ise Oto sanayinde servislerden ayrılmış kaliteli ustaların bakım yerleri var oralara bakıma götürdünmü , Önce ustanın dediği malzemeleri oto sanayinde satan magazalardan satın alıyorsun , sonra ustaya aracı kaça yapcaksın gibi pazarlığa tutuşup özel ve yetkili servislerin 3.000 TL dediği yeri sen 3'te 1 fiyatına yani 900 - 1.000 TL gibi ücrete yaptırmış oluyorsun...Ben araçlarımın bakımını hep kendim bu şekilde yapardım , O yüzden servis ücretleri beni pek alaka etmezdi...Ama elbette bmw parçaları bir peugeota göre biraz daha pahalıdır , Bunada yapcak birşey yok sonuçta premium en kaliteli araca biniyorsun...Hele F10 Bmw'mi bir alayım hayırlısıyla onu kendi ellerimle bıcı bıcı yaptıracam. Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap  Onun tüm bakım servis sorunlarıyla bizzat ilgileneceğim buda insana huzur verir yahu.  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap Sonuçta Bmw düşünüyorsun en iyisi daha iyisi yok çok güzel bir duygu. Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Zaten otomobilleri çok seven bir yapım var , Hani hastası derlerya aynen öyleyim...F10'u almak için çok sabırsızlanıyorum ancak peder ve parası hiçte öyle demiyor.  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap Geç olcak ama güç olmayacak...Alacağımız kesin ama dediğim gibi net gün veremiyorum.

Aldığımda youtubeyi Bmw 5.20d (F10 kasa) videolarına boğucam inşallah...Burayada olumlu ve olumsuz tüm yönlerini yazacağım...Bmw 5.20d 'nin yakıtı çok azmış öyleki uzun yolda 100 kilometrede 4.5 ile 5.0 Litre yakıyormuş...Şehir içi ise 100 kilometrede 6.0 litre yakıyormuş...Volvo S60'a kıyas edersek bu müthiş bir rakam 1.7 Tonluk araç için...Zaten her yerde biliniyor bmw'nin motor ve şanjıman ının ne kadar verimli olduğu...8 ileri otomatik vites ne demek ya. Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap  Bmw olsun çamurdan olsun derlerya aynen öyle , Allah inşallah sizlerede Bmw nasip etsin...Onun tadı gerçekten bambaşka...Tamam çok çok pahalı araç ama verdiğim her kuruşun hakkını veriyormu Kesinlikle veriyor...Hiç birşey yapma kapısını aç içine bin zaten anlıyorsun hemen kaliteyi.

2013 Volkswagen passat 1.6 tdi highline araç opsiyonlarla dahil 100.000 TL ediyor...Ve 1.6 motor olmasına karşın bmw 5.20d araçtan çok daha fazla yakıt tüketiyor , Oysa bmw 2.000 motor...Passat ise 1.600 motor...Sonuç 1.6 motorlar lehine saçmalık...Ama 2.000 motordada Dip Gaz kullanırsan çok tüketiyor hatta su gibi içiyor çok iyi biliyorum...Gazı sakin kullanırsan 1.6 motordan daha az yakıyor bu motorlar...Tecrübeyle sabittir.

Post Merge: [time]27 Kasım 2012, 17:34:03[/time]
Şimdiye kadar sahip olduğum en lüx premium araç peugeot 407 2.0 hdi executive premium 6 ileri manuel vitesti...Araç beni hiç yolda bırakmadı , Arıza hiç çıkartmadı...Yolda virajlarda ne önden nede arkadan zorlamama rağmen gram savurma yapmıyordu 407...Ama Renault megane 2 az zorla hemen arkayı savurma eğilimi gösteriyordu...Peugeot 407 uzun yolda bacakları ağrıtıyordu , Ama Megane 2 çok rahat bir sürüsü vardı...Ama Megane zorlamaya gelmeyecek kadar zıp zıp arabaydı...Uzun yolada gittim İstanbul - Erzurum arası...Uzun yolda 1.050 Kilometre gittim 1 depo 65 Litre ile 2.000 deviri uzun süreli geçmedim ve 6. vites sabit bu şekilde 1.050 kilometre gittik yakıt sarı ışığı yandı...Sarı ışıkta 50 kilometre götürüyor...Toplam 1.100 kilometre gidiyordu o araç , Düşünsenize yakıtı Renault Megane 2 1.5 dci dizel araç kadar yakmış...Oysa renault 1.5 dizel motor , Pejo 407 2.0 dizel motor...Araçta düşük motorların tek avantajı vergi düşük ama kötü yanları ise araç dolu olduğunda gerek sollama gerek hızlanmada çok problem yaşatıyor , Helede yazın klimayı aç yemin billah yokuş çıkamazsın. Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap  Senelik vergimi paşalar gibi ödemeyi göze alır daha çok performansa sahip olur ve daha az yakıt tüketirim...Öyleki yeri geldimi otobanın tozunu atarım. Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Bmw'yi alım bir gün sizin Volvolarla yan yana getiririz inşallah Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap  Eğer biz alıncaya kadar şimdi 2012 model olan Bmw 5.25 Xdrive 4 tekerlekten çekişli olanalrın fiyatı ucuzlarsa onuda düşünebilirim...Ama 5.25 Xdrive olanlar şuanda ikinci el bile olsa çok pahalı.
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2012, 17:41:13 Gönderen: ibrahimatmaca »

Çevrimdışı incedayi

• Üye
  • **
« Yanıtla #21 : 27 Kasım 2012, 18:05:40 »
ne diyelim alın ama bana hıc bmw 5 serisine bindinizmi demissiniz benım bundan önceki aracım 2006 model m paket 530 d idi ondan cok cektımde ondan yazıyorum size cok masraflı diye ondan deyıp duruyorum neyse alında volvolarla bulusuruz haa bu arada audı bmw den cok ve coooook rahat

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #22 : 27 Kasım 2012, 19:54:49 »

Kaynak Linki

Ben pek pahalı bir ücret göremedim...Ama adım gibi eminimki Volvo'da bu parçalar 2-3 kat daha pahalıdır...Çünkü volvo yaygın olmadığı için masraflarıda misliyle artıyor...Her zaman yaygın olan çok olan ucuzdur mantık bu.

Ayrıca Bmw'ye çabuk dökülür demişsin ama ilanlardaki 2003 - 2004 - 2006 eski kasa Bmw'lere dahi bakıyorum ilk günki kadar diri duruyorlar...Bu dökülür konusunda yanılmışsınız.

Bana göre dünyanın en sağlam binek otomobil sıralaması şöyle.(Sağlam derken tüm etkenler dahil)
1. Mercedes
2. Bmw
3. Audi
5. Volkswwagen
6. Toyota
7. Honda
Bana göre sıralama bu...Tabi sağlamlık - Kalite - Teknoloji - Yazılım - Sistem - Yol tutuş - Bir otomobilin tüm olumlu yönleriyle bana göre sıralaması yukardaki gibi olurdu.

Bmw 5.20d (F10 kasa) kesin alacağız karar verdik , Ama zaman ne zamana nasip olur bunu net olarak bilemem.

saglamlık sırasında yalnıslık var...
IHSS nın yaptıgı testlerde mercedes testi bile gecemedi.

gecer not alan arabalar = Acura TL, Volvo S60 and Infiniti G earned good or acceptable ratings.
Detaylar : Linklerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı Quadrifoglio

• Global Moderator
  • Über Üye
  • Elazığ city
« Yanıtla #23 : 27 Kasım 2012, 20:10:10 »
Ahaaah haah  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap Ben dün sağlamlık konusunu gözden kaçırmışım.Çok koomiksiniz yaa Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
Güvenlik konusunda volvo bmw-mercedes ayarında değil  onlar volvo ayarında olabilir. Yukarıdaki IHSS'nin testine bakınca o da olmamış anlaşılan.

Çevrimdışı ibrahimatmaca

• *
« Yanıtla #24 : 28 Kasım 2012, 11:08:10 »
Ahaaah haah  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap Ben dün sağlamlık konusunu gözden kaçırmışım.Çok koomiksiniz yaa Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
Güvenlik konusunda volvo bmw-mercedes ayarında değil  onlar volvo ayarında olabilir. Yukarıdaki IHSS'nin testine bakınca o da olmamış anlaşılan.

Bunda haklısın Güvenlikte volvo en iyisi...Tek önde olduğu yönde bu başkada yok. Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap  Komiklikle alakası yok inan gerçekler ve hayat şartları neyse onu aktarıyorum.  Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Post Merge: [time]28 Kasım 2012, 11:18:05[/time]

Kaynak Linki

1. Mercedes
2. Bmw
3. Audi
5. Volkswwagen
6. Toyota
7. Honda

saglamlık sırasında yalnıslık var...
IHSS nın yaptıgı testlerde mercedes testi bile gecemedi.

gecer not alan arabalar = Acura TL, Volvo S60 and Infiniti G earned good or acceptable ratings.
Detaylar : Linklerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Yukarıdaki sıralamayı bir otomobilin tüm etkenlerini tartarak kendi düşünceme göre sıraladım...Tüm etkenler derken işin içine herşey giriyor...Ha tek çarpışma testi deseydik o zaman volvo birincide çıkabilirdi...Yıllardan beridir otomobil sektörünü izliyorum bilmediklerimde var ama bildiğim tecrübelerde beni asla yanlış bir yola düşürmez kendime bu konuda güvenim tam.

Ama ben şunada karşıyım volvo çarpışma testinde sağlam diye sırf volvo alınmaz...Araç alırken her türlü etkenler göz önüne alınır ona göre en doğru isabetli karar verilir...Çünkü ben aracı çarpışmak için satın almıyorum...Çarpıştıktan sonra volvo olsa ne yazar bmw olsa ne yazar mercedes olsa ne yazarki...Milyarlarca liralık araç hurdaya döndükten sonra volvo kadar sağlamda olsa yararı yok...Zaten çarpışma testleride her markanın youtubede meydanda volvo içlerinde en iyisi olabilir ama bmw ve mercedesinde içindeki adam kolay kolay ölmez , Tabi büyük aksilik ve çok çok şiddetli kaza olmadıktan sonra...Bugün hemen her araç normal çarpışma testlerine göre hazırlanıp çıkıyor...Her markanın kendine göre bir önemi var ama volvo , bmw , mercedes bu konuda apayrı bir yerde.

Post Merge: 28 Kasım 2012, 11:34:19
ne diyelim alın ama bana hıc bmw 5 serisine bindinizmi demissiniz benım bundan önceki aracım 2006 model m paket 530 d idi ondan cok cektımde ondan yazıyorum size cok masraflı diye ondan deyıp duruyorum neyse alında volvolarla bulusuruz haa bu arada audı bmw den cok ve coooook rahat

Baba inan bana senin bmw'ye bakış açın çok farklı...Diğer bir seçenek ise yada sorunlu bir bmw'ye denk gelmişsin canın yanmış o yüzden yaka silkeliyorsun...Örnek vermek gerekirse nasıl bir buzdolabı alıyorsun arçelik , beko bile olsa içlerinden şans eseri sorunlusu sana çıkıp seni üzüyorsa bmw'yide bu örneğe benzetebiliriz...Sana sorunlusu rastlamış diyebilirim.

Bmw'nin neyi masraflı mümkünse bu masrafları tek tek yazarmısın merak ediyorum ?  Eğer sen bmw masraflarını özel servislere göre hesaplıyorsan bunda haklı olabilirsin , Ama oto sanayide malzemelerini kendi toplayan ve ustasınıda oto sanayide kendisi seçen bir bmw sahibi için bmw masraflıdır derseniz bu gerçekçi olmaz...Örnek özel servis 3.000 TL ağır hafif bakım çekerken , Oto sanayinde 1.000 TL'ye bu masrafı atlatabiliyorsun...Hemde malzemeleri bile özenle kendin seçerek alıyorsun en ucuz piyasa fiyatına , Ustanı bile kos koca oto sanayinde kendin seçiyorsunki bunlar büyük avantaj araç sahibi için.

Bak şuan Volvo S60 Drive araca sahipsin , Ağır ve Hafif bakımı gelicek...Git Özel volvo servisinde fiyat al , Sonrada bu foruma gel deki şu şu kadar istedi volvo özel servisi...Sonra oto sanayine git tecrübeli ve ucuz bi usta bul malzeme listesini bir bir öğren malzemeleri satın al...Bakımını başında bekleyerek güvenli şekilde yaptır , Çıkan fiyat farkına çok şaşıracaksın ve cebinde kalan paranın bereketine şahit olacaksın...Bir dene bana hak vericeksin. Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Bmw 5.20d (F10 kasa) olmazsa olmazım değil ama şuan Tipi - Asaleti - Yakıtı - Sağlamlığı - İkinci el piyasa fiyatı - Tutulması ragbet görmesi - Konforu - Namı bakımından F10 kasanın yerini doldurabilecek araç göremiyorum...Araba atılmayı bekleyen füze misali duruyor...Her zaman heybetli büyük araçları sevmişimdir o yüzden Bmw 5 serisine hastayım hasta...Elinde solunda alacağım , Kurtuluşu yok...Kararımızı verdik ama zamanı geldiğinde inşallah.
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2012, 11:34:19 Gönderen: ibrahimatmaca »

Seo4Smf Tags: