Gönderen Konu: Gtechniq G1-Yağmur Kaydırıcı  (Okunma sayısı 3240 defa)

Çevrimdışı Quadrifoglio

• Global Moderator
  • Über Üye
  • Elazığ city
Gtechniq G1-Yağmur Kaydırıcı
« : 07 Kasım 2012, 15:09:38 »
Advertisement
Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

G1 uzun ömürlü bir ürün,özellikle 70km/h'den sonra etkisini gösterir.Sürekli şehirler arası yolculuk yapanlar için idealdir.2 sene 30.000mil ömrü var deniliyor.
Şehir içi için g3 ve g5 var(g5 sanırım g3'ün yeni versiyonu).Daha iyi yağmur kaydırıyor.Ama hemen hemen 6 ayda yenilenmesi lazım.

Uygulanışı "alıntıdır":
Alıntı
Güneş görmeyen ve rüzgarsız yerde yap uygulamayı, 10 derece sıcaklık üzerinde iyi olur yoksa kuruması çok uzar.

-Camı iyice temizle (kil + polisaj (seryumlu ürünle süper olur) öneririm, ardından IPA ile sil)
-G1 ürününü pede azıcık koy ve dairesel hareketlerle boş alan bırakmadan cama yay (tavsiyem ön camı yaparken 2 parçada çalış, önce bir yarısı sonra diğer yarısını yap).
-10 dk bekle, sonra tekrar aynı şekilde uygula
-10 dk bekle, sonra tekrar aynı şekilde uygula (3 kat oldu)
-15 dk bekle ve G2 ile buğu şeklinde kalıntıları yok olana dek ileri geri hareketle sil
-En son aşamada ise camı temiz bir pamuklu bezle sil (MF olmasın).

Kalan ürünle diğer camlara (hatta dış dikiz aynalarına) tek kat uygulama yap. Diğer işlemleri tamamen aynı.

İlk birkaç yağmurda silecekler gacırdar, bu normaldir, sonra düzelir.

Diğer önemli husus ise silecek lastiklerini de iyice temizle, önce APC tipi ürün ardından IPA ile silebilirsin.

Sonrasında damla sovlarını seyret yağmurda

Camını bundan sonra nemli MF bezle silmen yeterli olacak.

Küçük bir uygulanış video'su:
Linklerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Uygulanmış hali:

Ben ön cam+aynalar+ön yan camlar'a 3 kat,arka yan camlar+sunroof'a 2 kat yettirebildim.Arka cam'a yetmedi Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı ecz1281

• Über Üye
  • volvo for life
Ynt: Gtechniq G1-Yağmur Kaydırıcı
« Yanıtla #1 : 07 Kasım 2012, 16:02:38 »
Mukemmel , bende bu tembellik varken ancak izlerim boyle.  Elaziga acsana bir uygulama merkezi ufuk, musterisi benden:)

samsung galaxy s3 volvo s60 d3 23hu 003

Rabbim gönlümüzde olanı hakkımızda hayırlı, hakkımızda hayırlı olana gönlümüzü razı eyle...

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #2 : 07 Kasım 2012, 19:23:28 »
Ufuk senın araba kışa hazır Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap ama aynalara surmene gerek yoktu, aynalar ruzgar almadıgı ıcın su tanecıklerınde kayma olmaz Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Aracı aldıgımda komple nano uyugulatmıstım. Camlarada surmuslerdi  silecegin yerını   5.000 kmde farkettım Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2012, 19:24:36 Gönderen: skr44 »

Çevrimdışı Quadrifoglio

• Global Moderator
  • Über Üye
  • Elazığ city
« Yanıtla #3 : 07 Kasım 2012, 21:06:44 »
Mukemmel , bende bu tembellik varken ancak izlerim boyle.  Elaziga acsana bir uygulama merkezi ufuk, musterisi benden:)
Artık bende yoruldum bu işlerden vallahi,ürünü 1 sene önce almıştım yeni uygulayabildim.Yeni alsaydım biraz fazla alırdım,senin camlarada uygulardık abi Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
Tükanımız olmasada bekleriz,her zaman yardımcı olurum Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Ufuk senın araba kışa hazır Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap ama aynalara surmene gerek yoktu, aynalar ruzgar almadıgı ıcın su tanecıklerınde kayma olmaz Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Aracı aldıgımda komple nano uyugulatmıstım. Camlarada surmuslerdi  silecegin yerını   5.000 kmde farkettım Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
İrfan hoca öyle yazmış bende hiç dikkat etmeden uyguladım Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap Olmazsa ayna ısıtıcı ile idare ederim artık.

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
Re: Gtechniq G1-Yağmur Kaydırıcı
« Yanıtla #4 : 07 Kasım 2012, 21:11:03 »
Ahmet abinin arabasi kil ve wax istio Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap waxiniz yoksa coli var elimde gonderebilirm hatta ahmet abi daha Ankarada snrm ona veririm direk.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2012, 21:11:21 Gönderen: skr44 »

Çevrimdışı ecz1281

• Über Üye
  • volvo for life
Ynt: Ynt: Re: Gtechniq G1-Yağmur Kaydırıcı
« Yanıtla #5 : 07 Kasım 2012, 21:36:45 »
Ahmet abinin arabasi kil ve wax istio Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap waxiniz yoksa coli var elimde gonderebilirm hatta ahmet abi daha Ankarada snrm ona veririm direk.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Benim araba daha neler istiyordurda dilinden anlayan yok. Eczanede dermo kil var olmazmi;D tesekkurler kardes dusunmen yeter.
Ufuk kardes sagolasin ama kiyamam sana, gunler surer. Birgun bu islere girersem egitimini verirsin artik^-^

Rabbim gönlümüzde olanı hakkımızda hayırlı, hakkımızda hayırlı olana gönlümüzü razı eyle...

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #6 : 07 Kasım 2012, 21:57:07 »
Dermo kil Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap)))) abi sen ipa yi bilirsin bak onu satiyosundur izotraplonik alkol sanirim boyle yaziliyordu. Bu urun bile arac temizlemede kullaniliyor. Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çevrimdışı ecz1281

• Über Üye
  • volvo for life
« Yanıtla #7 : 08 Kasım 2012, 10:22:49 »
Izopropanol hiMmm. Oksijenli su da kullanabilirm. Gliserinle derilerin catlamasini engellerim.gidermek icinde topuk catlak kremi. ^-^saka bir yana icerikleri benzer olabilir.

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #8 : 08 Kasım 2012, 11:31:21 »
Deri sonuxta ikiside biri insan derisi digeri geyik Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çevrimdışı Quadrifoglio

• Global Moderator
  • Über Üye
  • Elazığ city
« Yanıtla #9 : 20 Kasım 2012, 00:10:44 »
Şehir içinde kullanışlı değil bence,özellikle sokak lambalarının altından geçerken boncuklanmalar göz alıyor.60-70km/h'ye ulaşmadan işe yaramıyor.
Şehir dışında iş görüyor kesinlikle ama arada sileceğe ihtiyaç duyuluyor.Sensörü en az hassasiyetle çalıştırıyorum.

Seo4Smf Tags: