Gönderen Konu: Akaryakıt Zamları  (Okunma sayısı 7615 defa)

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
Akaryakıt Zamları
« : 14 Mart 2012, 17:51:33 »
Advertisement
Hepinizin bildiği üzere hemen hemen iki haftada bir akaryakıta zam gelmekte Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
Bu başlık altından zam haberlerini tartışıp zam gelmeden depoları doldurmaya çalışalım.

Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Ntvmsnbc'nin haberine göre;
Motorine yüzde 3 zam
Motorine geceyarısından itibaren geçerli olmak üzere yüzde 3.08 oranında zam yapıldı. Zamla motorinin litresi 4 lirayı aşacak.
İSTANBUL - Benzine yapılan zammın ardından motorinin fiyatı da arttı.

Motorine geceyarısından itibaren geçerli olmak üzere yüzde 3.08 oranında zam yapıldı.

Halen litresi 3,86 ila 3,89 liraya satılan motorinin fiyatı zamla birlikte 12 kuruş artarak 4,01 liraya kadar yükselecek. Böylece motorin ilk kez 4 lirayı aşmış olacak.

Geçen hafta yapılan zam sonrası benzinin litresi 4,53 liraya çıkmıştı. Benzinle dizel yakıt arasındaki fark da 50 kuruşa inecek.

Hepimize geçmiş olsun unutmayın zamlı tarife gece yarısından sonra başlıyacak.
« Son Düzenleme: 15 Mart 2012, 17:29:24 Gönderen: admin »

Çevrimdışı Büyük Bilge

• *
Ynt: Akaryakıt Zamları
« Yanıtla #1 : 15 Mart 2012, 12:59:35 »
1978 de ilk arabamızı aldığımızda benzinin litresi 1 lira civarındaydı, bugün (paradan atılan 0 ları da sayarsak) benzin fiyatı ülkemizde 34 yılda dört buçuk milyon kat artmış durumda. Oysa Amerika'da 1966 yılında aldığı Volvo P1800'ünün deposunu, galonu 18 cent'lik benzin ile dolduran insanların hikayelerini okuyoruz. Bugün Amerika'da galonu 3 dolar civarında benzinin, yani 45 yılda sadece 17 kat artmış!!!! Bizler öpülesi insanlarız Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Bence, erkenden depo doldurmak için zam haberlerini erken almak önemli. Ama daha önemlisi, akaryakıtı nasıl daha ucuza alırız'ı konuşmak diye düşünüyorum. Öyle akaryakıt istasyonları var ki, 35-40 kuruşa varan iskontolarla satış yapıyorlar. Bunu nasıl yapabildiklerini bilmiyorum ama 3 kez ben de bu istasyonlardan yakıt aldım. Ne yaptığım yol daha az oldu ne de motorda bir sıkıntı çıktı. Hele İzmir'de, Akdemir Toyota'nın yanındaki istasyon arı kovanı gibi. Tüm lüks araçları buradan yakıt alırken görebilirsiniz. %50 litrelik depoda 20 TL'yi bulan farklardan söz ediyoruz...

Sizlerin de bu ucuz akaryakıt satan istasyonlarla olumlu/olumsuz deneyimlerinizi paylaşmanız, buralardan yakıt almanın doğru veya yanlış olduğu yönünde net birşeylerin ortaya çıkmasını sağlayabilir.

Ben 3 alışverişimde zarar görmedim.

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #2 : 15 Mart 2012, 17:03:32 »
aracınız dızel ıse farkını 1 yıl sonra kurum bırıkmesı olark gorebılırsınız ancak dızel katkıları bu bırıken kurumların yakılmasını saglıyor motoru temızlıyor ama bu katkılar nekadar yararlıdır tartısır.

Çevrimdışı Büyük Bilge

• *
« Yanıtla #3 : 18 Mart 2012, 15:57:07 »
Ucuz akaryakıtın sıırını aşağıda paylaştığım yazıda buldum. PÜİS başkanı açıklamasıdır;

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Genel Başkanı Muhsin Alkan, son dönemde akaryakıtta bazı ana dağıtıcı şirketlerin kanuna aykırı olarak bayilikler açarak ucuz benzin sattığını, bundan son derece rahatsızlık duyduklarını söyledi. Bayi olarak bu şirketlerle rekabet edemediklerini vurgulayan Alkan, "O zaman EPDK bizi de serbest bıraksın, biz de direk TÜPRAŞ'tan akaryakıt alalım ve o ana dağıtıcılardan daha fazla fiyat kıralım" dedi.

Ucuz satanlar bayi değil

Alkan, son dönemde "ucuz benzin satıyorum, aracıyı devre dışı bıraktım" şeklinde söylemleri olan bazı şirketlerin aslında bayi olmadığını, ana dağıtım şirketi olduğunu ve perakendecilik yaptığını savundu. 5015 sayılı Petrol Kanunu'nda bunun yasak olduğunu, fakat EPDK'nın aldığı bir karar ile bayiyi devre dışı bıraktığını kaydeden Alkan, bayinin dağıtıcılarla rekabet yapabilmesi mümkün olmadığını vurguladı.

Dağıtıcıya herşey serbest

Akaryakıt dağıtıcısı şirketlerin serbest kullanıcı olarak tarım satış kredi kooperatifleri ve PANKOBİRLİK gibi kuruluşlara bayi olmadan toptan akaryakıt verdiğini, ayrıca kendi bayilerine satabildiğini belirten Alkan, "Dağıtıcı her yerden alıp her yere satabiliyor. Bayi tek bir yerden alıp satıyor. Bu da bayi aleyhine çok büyük bir adaletsizlik oluşturuyor. Bu nasıl serbest piyasa? Sistemin mutlaka yeniden yapılanması lazım. Bayi olarak bizi ana dağıtıcıya kapı kulu yaptırmaya kimsenin hakkı olmaması lazım" dedi.

LPG ithal edilen en pahalı yakıt

Avrupa'da cüzi de olsa benzin fiyatlarının motorin fiyatlarının biraz daha altında olduğuna dikkat çeken Alkan, "Bizim de sorunu bu şekilde çözmemiz lazım. Aksi takdirde insanlar sağlıklı olmayan bir takım dönüşümler yapıyorlar. Ayrıca LPG Türkiye'de ithal edilen en pahalı yakıt. Benzin üzerindeki ÖTV motorinle eşitlenirse biz de benzini kullanır hale gelebiliriz" dedi.

Bu durumda sözünü ettiğim akaryakıt istasyonlarından yakıt alma konusunda çok tereddüte gerek yok, zira zaten tüm şirketlerin bayileri akaryakıtı ülkemizin tek petrol rafinerisi olan Tüpraş'tan alıyorlar... Bu seferlik filler tepişirken çimenler ezilmesin:))

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #4 : 18 Mart 2012, 18:51:42 »
bir iki depo denenebilir çekişte sorun yasnılırsa tekrar shell'e donerım Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap
« Son Düzenleme: 18 Mart 2012, 18:52:00 Gönderen: skr44 »

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #5 : 19 Mart 2012, 17:57:16 »
Bu gece yarısından ıtıbaren BENZİN e de zam geliyor benzinli araç kullanan uyelerımız depolarını gece yarısından once doldurmaya baksın Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #6 : 28 Mart 2012, 19:03:51 »
Benzıne bu geceden sonra gecerlı 5 kurus zam yapıldı

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #7 : 07 Mayıs 2012, 18:32:39 »
bu gecede "Benzinin litre fiyatına tahmini 11, motorine ise 12 kuruşluk indirim geldi." kaynak HaberTürk

arkadaslar bu zamlar benı urkutmeye başladı büyük şeyler olacak gibi

Çevrimdışı Quadrifoglio

• Global Moderator
  • Über Üye
  • Elazığ city
« Yanıtla #8 : 22 Eylül 2012, 09:16:41 »
Alkol ve akaryakıta 'vergi' zammı
Maliye Bakanlığı, bütçe hedeflerindeki sapma nedeniyle 3 kalemde vergi artışına gitti. Resmi Gazete'de yayımlanarak bugün itibariyle yürürlüğe giren karara göre; akaryakıta 30 kuruş, tapu harçlarına binde 4, alkollü içkilere ise 30 liraya varan zam geldi.

Akaryakıt, alkollü içecekler ve tapu harçlarında vergiler artırıldı.

Maliye Bakanlığı, bütçe hedeflerindeki sapma nedeniyle bir dizi tedbir aldı.

Bir süredir üzerinde çalışılan, 'harcamaların azaltılması' ve 'gelirlerin artırılmasına' yönelik tedbir paketi, Resmi Gazete'de yayımlanarak bugün itibariyle yürürlüğe girdi.

Alınan karara göre; benzin, motorin ve LPG'nin vergi tutarı, litre başına 30 kuruş artırıldı. 95 oktan kurşunsuz benzinde 1 lira 87 kuruştan 2 lira 15 kuruşa çıkan özel tüketim vergisi; 98 oktan kurşunsuz benzinde 1 lira 99 kuruştan 2 lira 29 kuruşa yükseldi.

Vergi, motorinde 1 lira 59 kuruş, LPG'de de 1 lira 57 kuruş oldu.

Motor silindir hacmi 1600 cc'yi geçmeyen araçların özel tüketim vergis oranı yüzde 37'den yüzde 40'a çıkarıldı.

RAKIYA 11 LİRA ZAM
Alkollü içeceklerde ise 'asgari maktu' vergi' tutarları artırıldı. Artış, birada 9 kuruş, şarapta 50 ila 3 lira 37 kuruş arasında değişirken; rakıda 11 lira, likörde 30 lira cin ve votkada da 12 lira olarak belirlendi.

TAPU HARÇLARINDA BİNDE 4 ARTIŞ
Tapu harçlarında ise binde 16.5 olan bedel, binde 20'ye çıkarıldı.

Post Merge: [time]22 Eylül 2012, 09:21:18[/time]
Akaryakıta 30krş ne demek??Ülkede daha satacak bir şey kalmadı sanırım..
Hamdolsun iyiye gidiyoruz..
« Son Düzenleme: 22 Eylül 2012, 09:25:18 Gönderen: Quadrifoglio »

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #9 : 22 Eylül 2012, 11:50:59 »
volvodan msj gelmıstı otv zammından etkılenmeden aracınızı alın dıe ınanmamıstım :S  artık 1,6 arabalar da lux sınıfına gırdı resmen

Çevrimdışı Quadrifoglio

• Global Moderator
  • Über Üye
  • Elazığ city
« Yanıtla #10 : 16 Ekim 2012, 20:24:41 »
Benzine 12-13krs'luk indirim geliyormus.Indirim gece yarisindan itibaren gecerli olacakmis.

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #11 : 18 Ekim 2012, 10:56:25 »
3 - 4 gun once depoyu fullemiştim. :/ Şi,mdi mazotada indirim yansır.

Çevrimdışı Quadrifoglio

• Global Moderator
  • Über Üye
  • Elazığ city
« Yanıtla #12 : 30 Ekim 2012, 16:14:29 »
Motorinde 8 krş indirim var.Saat 24:00'den itibaren geçerlidir.

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
Re: Akaryakıt Zamları
« Yanıtla #13 : 30 Ekim 2012, 16:27:15 »
3 kusurlu gunlere geri gelse keske

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Çevrimdışı ecz1281

• Über Üye
  • volvo for life
« Yanıtla #14 : 02 Kasım 2012, 00:18:26 »
elazığda shell gtl 4.49 du gelirken, ankarada biraz önce aldım 4.32 di yanlış hatırlamıyrsm. ben bir arkadaşımın vasıtasıyla iskontolu satıştan gtl alıyorm. 4.18 den. pompacılarda iskonto kartı oluyor sınırlı kullanıma açık, 24:00 den sonra aktifleşiyor ilk indirimde yakalayınca % 8-9 lara yakın indirim oluyor. kullanıldıkça iskonto yüzde 2 lere kadar düşüyor. devamlı aldığınız benzinlik varsa iskontolu satış için biraz zorlayın derim.
Rabbim gönlümüzde olanı hakkımızda hayırlı, hakkımızda hayırlı olana gönlümüzü razı eyle...

Çevrimdışı Kemal25

• *
« Yanıtla #15 : 04 Kasım 2012, 18:22:57 »
Slm ben yeni katıldım. Ve s60 almayı düşünüyorum bu araç hakkında beni bilgilendirecek arkadaşlar var mı

Çevrimdışı ecz1281

• Über Üye
  • volvo for life
« Yanıtla #16 : 06 Kasım 2012, 18:51:48 »
24 ten sonra motorine 9 kurusluk indirim. hobaaaa  tey tey tey
Rabbim gönlümüzde olanı hakkımızda hayırlı, hakkımızda hayırlı olana gönlümüzü razı eyle...

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #17 : 06 Kasım 2012, 19:30:54 »
Argoda bir laf var bilen bilir... iki öpüp bir sayıyorlar Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap 2 bindirim 1 indirim .

Çevrimdışı ecz1281

• Über Üye
  • volvo for life
« Yanıtla #18 : 06 Kasım 2012, 19:50:54 »
yıl 2008 tdci focusum var depoyu 120 lıraya dolduruyordum, topuklayıp geziyordum ekmege bile arabayla Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap) eskiye dönüş imkansız, teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin, arabalar ilerde 1 lt / 100 km yakar litresi 20liraa olur.
« Son Düzenleme: 06 Kasım 2012, 19:54:30 Gönderen: ecz1281 »

Çevrimdışı ecz1281

• Über Üye
  • volvo for life
« Yanıtla #19 : 09 Kasım 2012, 14:43:16 »
Ankaradan donerken gurunde shelle girdim, gtl sordum yok dedi. Eurodizel doldurdum 100 liralik araba bildiginiz esseklesti. Elaziga varinca bitti zaten, hemen iskontolu gtl fulledim, 4.024 tl den. Sordum burdaki shelle, 3 cesit varmis fullsave, g power , gtl die, benim aldigim fullsavemis en ucuzu. Gercekten bariz fark ediyor aracin gidisi. Bilgilerinize

samsung galaxy s3 volvo s60 d3 23hu 003

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #20 : 09 Kasım 2012, 19:03:42 »
Gtl sessiz calistiriyor arabayi bn onun haricinde daha bir yararini goremedim Resimlerin Görülmesine Izin Verilmiyor. Kayıt Ol ya da Giriş Yap

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çevrimdışı ecz1281

• Über Üye
  • volvo for life
« Yanıtla #21 : 09 Kasım 2012, 20:30:25 »
Bende faydadisini goremiyrm diyordm taki fullsave alana kadar.

samsung galaxy s3 volvo s60 d3 23hu 003

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #22 : 23 Kasım 2012, 21:46:59 »
Mazota bu aksam 8 kurus zam gelecek hayırlı olsun.

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #23 : 05 Mart 2013, 21:29:57 »
Bu geceden itibaren benzine 10 kuruş indirim gelicek.

Çevrimdışı skr44

• Administrator
  • Über Üye
« Yanıtla #24 : 08 Nisan 2013, 20:30:35 »
benzıne ve mazota bu geceden ıtıbaren ındırım gelıyor. Benzın 10 kurus mazot 12 kurus gerıleyecek.

Seo4Smf Tags: